Gazimağusa bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Gazimağusa Aktiviteleri

Kıbrıs’ın liman kentlerinin başında gelen Gazimağusa, yaz sezonunda bir an bile sıkılmayacağınız bir tatilin kapılarını açıyor.Gazimağusa Aktiviteleri

Kıbrıs'ın liman kentlerinin başında gelen Gazimağusa, yaz sezonunda bir an bile sıkılmayacağınız bir tatilin kapılarını açıyor.

Gazimağusa'nın her köşesi gezilecek mekanlarla dolu. Kıbrıs'ın bu güzel kentinde, tarih ve doğanın arasında yapacağınız birçok aktivite bulunuyor. Gazimağusa tatilinize çıkmadan kendinize yapılacaklar listesi hazırlamayı ihmal etmeyin.

Gazimağusa'nın sahil kıyısı boyunca sabah saatlerinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Kıbrıs'ın bu sakin kenti, çok şehirleşmemiş haliyle sizleri dinlendirmeye yetecek. Yürüyüşünüzün ardından güzel bir kahvaltı yapmayı da sakın ihmal etmeyin. Gazimağusa'nın en güzel manzaralarına konuşlanmış olan cafelerin birinde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Salamis Milli Parkı'nda hem doğa yürüyüşlerinizi hem de güzel bir piknik yapabilirsiniz. Ağaçların çevrelediği, huzurlu bir doğanın hakim olduğu milli parka dostlarınızla veya arkadaşlarınızla gidebilirsiniz.

Gazimağusa'nın gece hayatı da oldukça hareketlidir. Gecenin ilk saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenebileceğiniz mekanlar bulunuyor. Gazimağusa tatilinizden bir an bile sıkılmayacak, her an yapacak bir aktivite bulacaksınız. Aktivitelerinizin arasında kentin gece hayatını keşfetmeyi dahil edebilirsiniz.

Kıbrıs tarih boyunca etkilendiği kültürlerden dolayı zengin bir mutfağa sahiptir. Çeşitli lezzetlerin bulunduğu yöresel yemekleri arasında yer alan hellim böreği, mücendra pilavı, gül şurubu ve kolakas ilk deneyebileceğiniz lezzetlerden birkaçıdır. Aynı zamanda ızgara, lahmacun ve pide de yiyebilirsiniz Gazimağusa'da.

Kıbrıs'ın ünlü Nemrut rakısını güzel bir meze masasında deneyebilirsiniz. İçki kültürünün yoğun olduğu Gazimağusa'da bir mekana gidip rakı-balık yapmayı sakın ihmal etmeyin. Birbirinden güzel mezelerle taçlandıracağınız masanıza özellikle Nemrut rakısı istemelisiniz.

Kıbrıs'ın en önemli tarihi değerlerine ev sahipliği yapan kentteki Venedik Sarayı'nı görmeden, St. Barnabas Manastırı'nın mistik atmosferini gezmeden, Namık Kemal Zindanı ve Müzesi'ni ziyaret etmeden Gazimağusa'dan sakın ayrılmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın