Gazimağusa Gezilecek Yerler

Kıbrıs’ın turizminde önemli yere sahip olan Gazimağusa, köklü tarihinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de keyifli bir tatil noktasıdır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Gazimağusa Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Gazimağusa Tarihi Mekanlar

Kıbrıs'ın turizminde önemli yere sahip olan Gazimağusa, köklü tarihinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de keyifli bir tatil noktasıdır.

Bir sonraki tatilinizi Kıbrıs-Gazimağusa'da yapmayı planlıyorsanız, kendinize güzel bir gezi listesi hazırlamayı unutmayın. Tarihi değerleriyle doğasının bir bütün olduğu Gazimağusa'da görmenizi tavsiye ettiğimiz gezilecek yerler ve tarihi mekanlar şöyle:

Venedik Sarayı: 13. yüzyılla tarihlendirilen Venedik Sarayı, Gazimağusa'nın gezilecek yerler listesine dahil edilebilecek tarihi bir yapıdır. İlk yapıldığı dönemlerde kraliyet sarayı olarak kullanılmış ve 1369 yılına kadar da krallar tarafından ikamet yeri olarak kullanılmıştır. Gazimağusa'daki Namık Kemal Meydanı'na yakın bir konumda yer almasından dolayı kolay bir ulaşım yoluna sahiptir Venedik Sarayı.

Can Bulat Müzesi: Kıbrıs'ın fethinde önemli bir rol oynayan Can Bulat'ın türbesinin bulunduğu nokta ilk olarak Can Bulat Tabyası olarak anılmıştır. Daha sonra Sancakbeyi Can Bulat'ın naaşının bulunduğu bu nokta 1968 yılında müzeye çevrilmiştir. Can Bulat Müzesi, günümüzde Kıbrıs'a gelen turistlerin gezi mekanlarından biri olmuştur.

St. Barnabas Manastırı: İkon ve Arkeoloji Müzesi olarak hizmet veren St. Barnabas Manastırı, Hristiyanlığı yaymak isteyen Salamis doğumlu St. Barnabas'ın mezarının bulunduğu noktaya inşa edilmiştir. Müze olarak hizmet veren tarih manastırı, bölgenin en geniş alana sahip olan müzesi konumundadır. Manastırı Gazimağusa gezi listenize dahil etmenizi öneririz.

Namık Kemal Zindanı ve Müzesi: Venedik Sarayı'nın avlusunda yer alan tarihi bina, Namık Kemal'in 1873 yılında zindana kapatıldığı yer olarak bilinmektedir. Namık Kemal'in sürgün hayatını geçirdiği bina günümüzde Namık Kemal Zindanı ve Müzesi olarak ziyarete açılmıştır. Müze, Gazimağusa'da görmeniz gereken yerler arasında mutlaka olmalı.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın