Fenerbahçe Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Fenerbahçe Hakkında

Kadıköy'ün semtlerinden biri olan Fenerbahçe ilçenin en nezih yerleşimlerinden biridir.

Fenerbahçe, İstanbul'un Anadolu yakasında yer alır ve Kadıköy'e bağlı semtlerden biridir. Fenerbahçe, Marmara Denizi kıyısında yer almaktadır. Moda, Çiftehavuzlar ve Kızıltoprak semtleri ile çevrilidir.

Denize doğru uzanan bir yarımada üzerinde kurulu bir semt olan Kadıköy Fenerbahçe, sahil yolu boyunca uzanan, Kalamış ve Dalyan Koyu'nu da kapsayan bir yerleşimdir.

Fenerbahçe ismini yarımadanın denize en yakın konumunda yer alan fenerden almıştır. Osmanlı döneminde yapılan bu fenerden sonra bu bölgeye “'Bağçe-i Fener”' yani Fener Bahçesi denmeye başlanmıştır.

Fenerbahçe'nin en eski kısmı ve semtin çekirdeği olarak bilinen bölümü Fenerbahçe Parkı'nın ve spor kulüplerinin yer aldığı bölümdür. Zamanla bu bölümün etrafına doğru yerleşim yerleri genişlemiş ve yayılmıştır.

Türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü de ismini bu semtten almıştır. Kulübün birçok tesisi burada yer almaktadır.

Fenerbahçe'nin en popüler yerlerinden biri Fenerbahçe Parkı'dır. Yüzlerce yıllık ağaçların yer aldığı, baktığınız her yerde yeşili göreceğiniz, yılın her mevsimi farklı güzelliğe sahip olan ve deniz kenarında yer alan bu park yürüyüş ve spor yapmak isteyenlerin ilk adresi Fenerbahçe'de. Aynı zamanda park içinde yer alan kafeler de keyifli vakit geçirmek için ideal adresler.

Parkın yanı sıra Kalamış Marina'dan başlayıp parka kadar devam eden cadde üzerinde yer alan birbirinden güzel ve kaliteli mekanlar da Fenerbahçe'ye gelenlerin uğramadan geçmedikleri yerlerden.

Fenerbahçe konum olarak da Kadıköy'de birçok yere yakın ve kolay ulaşılabilir bir yerdedir. Bağdat Caddesi, Moda, Kızıltoprak, Caddebostan, Göztepe gibi semtlere oldukça yakındır Fenerbahçe.

Günümüzde Fenerbahçe, Kadıköy'ün ve Anadolu yakasının en nezih semtlerinden biridir. Düzgün yerleşimi, estetik bina ve apartmanları, lüks mekanları, kafeleri, restoranları, Fenerbahçe Parkı, yemyeşil ağaçlar ile kaplı sokak ve caddeleri ile hem huzur hem de hayat dolu bir yerdir.

Fenerbahçe Gezilecek Yerler

Fenerbahçe Otel Fiyatları

Kelemiç'ten, Bağce-i Fener'e.

Fenerbahçe semti, Marmara Denizi'ne doğu-batı yönlerinde uzanan bir yarımadadır. Fenerbahçe yarımadasının kuzeyinde Kalamış, güneyinde Fenerbahçe koyları bulunmaktadır. Fenerbahçe yarımadasının güneybatısındaki burun Fenerbahçe Adası; Fenerbahçe Koyu'nun doğusunda kalan ve Fenerbahçe Koyu ile Dalyan Koyu'nu birbirinden ayıran burun ise Laz Burnu adını almıştır.

Burunda bulunan marinası, parkı, Tuğlacıbaşı camisi ve Kalamış'ıyla bir İstanbul masalıdır, Fenerbahçe.

Deniz kenarı olması ve Anadolu yakasının en nezih semtlerinden olması konaklamada Fenerbahçe'yi tercih sebebi yapan etmenler oluyor. Fenerbahçe otelleri sahip olduğu eşsiz deniz manzarası ile gelen ziyaretçilerini mest ediyor. Fenerbahçe marinası tekneleri ve yelken kulüpleri ile dikkat çekmektedir. Marinaya tekneleri ile gelen yerli ve yabancı turistler de karada konaklamak için Fenerbahçe otellerini tercih ediyor. Fenerbahçe otelleri misafirlerine sunmuş olduğu ayrıcalıklı hizmetlerle yılın her dönemi en çok ziyaret alan İstanbul semtlerinden sadece biridir. .

Fenerbahçe, İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy ilçesine bağlıdır. Oldukça güvenli ve nezih bir İstanbul semti olan Fenerbahçe, konaklamada da oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu kadar yoğun ilgi olunca da Fenerbahçe otel fiyatları birbirleri içinde farklılık göstermektedir. Fenerbahçe otel fiyatları, yaz sezonunun daha hareketli geçmesinden ötürü kışa oranla bir tık artmaktadır. Fenerbahçe otel fiyatlarında görülen bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon avantajlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Fenerbahçe sahilinde ve Kalamış sahilinde birçok yelken kulübü bulunmaktadır. Bu kulüpler zaman zaman yelken yarışları ve organizasyonlar da düzenlemektedir. Ulusal ve uluslararası yapılan yelken yarışlarında sporcuların ve İstanbul dışından gelen seyircilerin konaklamada tercihleri çoğunlukla Fenerbahçe otelleri olmaktadır. Özellikle bu tip organizasyonlarda maksimum doluluğa ulaşan otellerde fiyatlar da biraz artabiliyor.

Fenerbahçe Otel Yorumları

10

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu - Ülker Arena

Gizem Günaydın - 26 Kasım 2019, Salı 11:44

Dünyanın en güzel yerlerinden biri

Sarısı, laciverti, yeşili, atmosferi, havası ve taraftarıyla dünyanın en güzel yerlerinden biri...

1

Emirtimes Hotel Kadıköy

Hande neftci - 22 Ekim 2019, Salı 11:43

Tavsiye etmiyorum

20 ekimde bir gece konaklama yaptık. Maalesef spor büstiyerimi odada unutmuşum. Haber bile vermeden çöpe attıkları gibi tavırları da kaba idi. Nereye şikayet ederseniz edin gibi bir üslup ile özür dilemek yerine daha önce arasaydınız denildi. Bilgilerimiz otelde mevcut olmasına rağmen bluzu çöpe atmışlar ve üste çıkabildiler. Pes!

5

Bossuite Kadıköy

Deniz Ören - 21 Ekim 2019, Pazartesi 21:21

Temizlik yetersiz

Bugün çıkış yaptım. 4 gün kaldım. Konum olarak iyi. Kadıköy çarşı içi her yere yakın. Rahatsız edici hiçbir şey ile karşılaşmadık. Resepsiyon çalışanları saygılılardı ama temizlik konusunda maalesef iyi bir yorum yapamayacağım. Bir sefer bile gelinmedi ve üstüne ben gidip havluları değiştirir misiniz demek zorunda kaldım maalesef.

10

Dedeman Bostancı Hotel

Duygunur il - 14 Ekim 2019, Pazartesi 10:23

Çalışanlar çok ilgili

İstanbul'a her gelişimizde Dedeman'da konaklıyoruz. İnanılmaz memnun kalıyoruz her seferinde. Çok ilgiliydi tüm çalışanlar. Özellikle kat görevlilerinden Ramazan Bey ve resepsiyon personeli Yaren Hanım'a ilgilerinden ötürü çok teşekkür ederim.

1

Kadıköy Port Hotel

Fikriye - 9 Ekim 2019, Çarsamba 18:07

Tavsiye etmem

Tam anlamıyla kötü bir yer. Çalışanlar da terbiyeli değil. Çarşaflar pislik içinde. Hiç tavsiye etmem.

1

Bağdat Otel

Mehmet - 1 Ekim 2019, Salı 21:28

İlgi yok

Otel çok kötü. Temizlik hiç yok. Kesinlikle gidilecek yer değil. İlgi hiç yok.

9

Hilton İstanbul Kozyatağı

Imam huseyin sahin - 1 Ekim 2019, Salı 11:20

Imam huseyin sahin tarafından...

Harika bir otel. 8.ayda biz iki hafta kaldık. Ben ve eşim 8.ayın 17'sinde 28'i ne kadar kaldık. Çok memnun kaldık. Çalışanların hepsine çok çok teşekkür ederiz. En çok da resepsiyonda çalışan arkadaşlara.

10

Güner Business Hotel

Doğan D. - 16 Eylül 2019, Pazartesi 15:02

Çözüm odaklı ve profesyonel

Kadıköy'deki oteller arasından tesadüfen seçtiğim ve çok beğenip memnun kaldığım, çalışanların güler yüzlü ve temizlik konusunda çok titiz olduğu bir otelle karşılaştım. Çözüm odaklı ve profesyonel bir tesis. Her konuyu sabırla karşılayıp civarda gezebileceğimiz güzel yerler için iyi tavsiyelerde bulundular. Önümüzdeki ay tekrar tercih edeceğim, görüşmek dileğiyle.

9

Kriton Curi Parkı

Süreyya Acar - 14 Ağustos 2019, Çarsamba 10:43

Yeşillikler içinde

Değerli çevrebilimci Kriton Curi'nn adına yakışır yeşillikler içinde güzel bir sosyal tesis/park. Yüksek apartmanlar arasında bir vaha görünümünde.

9

Khalkedon Otel

Ülker Muğlalı An - 9 Temmuz 2019, Salı 20:31

İstanbul’daki evimiz

İstanbul'daki evimiz. Çok rahat ettiğimiz bir yer. Çalışanlarından temizliğe tüm personel çok yardım sever. Sabah kahvaltısı gayet iyi.