Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Fenerbahçe Otelleri

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Fenerbahçe Otelleri ve Fenerbahçe Otel Fiyatları

Kelemiç'ten, Bağce-i Fener'e.

Kadıköy İlçesine bağlı Fenerbahçe semti, İstanbul'un Anadolu yakasında bulunmaktadır. Marmara Denizi'ne kıyısı bulunan Fenerbahçe, Kadıköy ve Moda'nın güneyinde, Kızıltoprak ve Çiftehavuzlar semtleri arasında kalmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü adını bu semtten almıştır.

Fenerbahçe semti, Marmara Denizi'ne doğu-batı yönlerinde uzanan bir yarımadadır. Fenerbahçe yarımadasının kuzeyinde Kalamış, güneyinde Fenerbahçe koyları bulunmaktadır. Fenerbahçe yarımadasının güneybatısındaki burun Fenerbahçe Adası; Fenerbahçe Koyu'nun doğusunda kalan ve Fenerbahçe Koyu ile Dalyan Koyu'nu birbirinden ayıran burun ise Laz Burnu adını almıştır.

Deniz kenarı olması ve Anadolu yakasının en nezih semtlerinden olması konaklamada Fenerbahçe'yi tercih sebebi yapan etmenler oluyor. Fenerbahçe otelleri sahip olduğu eşsiz deniz manzarası ile gelen ziyaretçilerini mest ediyor. Fenerbahçe marinası tekneleri ve yelken kulüpleri ile dikkat çekmektedir. Marinaya tekneleri ile gelen yerli ve yabancı turistler de karada konaklamak için Fenerbahçe otellerini tercih ediyor. Fenerbahçe otelleri misafirlerine sunmuş olduğu ayrıcalıklı hizmetlerle yılın her dönemi en çok ziyaret alan İstanbul semtlerinden sadece biridir. .

Burunda bulunan marinası, parkı, Tuğlacıbaşı camisi ve Kalamış'ıyla bir İstanbul masalıdır, Fenerbahçe.

Fenerbahçe semti adını yarımadanın batı ucunda bulunan deniz feneri kulesinden almıştır. Osmanlı kaynaklarında şimdiki Kalamış'ın adı Kelemiç olarak geçmektedir. Kelemiç bölgesi olarak geçen yerin Fener Bahçesi (Bağçe-i Fener) adıyla anılmaya başlaması, 1562'de Osmanlı Devleti zamanında bir deniz feneri yaptırılmasıyla başlamıştır.

Fenerbahçe, İstanbul Anadolu yakasında Kadıköy ilçesine bağlıdır. Oldukça güvenli ve nezih bir İstanbul semti olan Fenerbahçe, konaklamada da oldukça fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu kadar yoğun ilgi olunca da Fenerbahçe otel fiyatları birbirleri içinde farklılık göstermektedir. Fenerbahçe otel fiyatları, yaz sezonunun daha hareketli geçmesinden ötürü kışa oranla bir tık artmaktadır. Fenerbahçe otel fiyatlarında görülen bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon avantajlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Fenerbahçe sahilinde ve Kalamış sahilinde birçok yelken kulübü bulunmaktadır. Bu kulüpler zaman zaman yelken yarışları ve organizasyonlar da düzenlemektedir. Ulusal ve uluslararası yapılan yelken yarışlarında sporcuların ve İstanbul dışından gelen seyircilerin konaklamada tercihleri çoğunlukla Fenerbahçe otelleri olmaktadır. Özellikle bu tip organizasyonlarda maksimum doluluğa ulaşan otellerde fiyatlar da biraz artabiliyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın