Dumlupınar Müzesi

  • Kütahya / Dumlupınar

Dumlupınar Müzesi

Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde yer alan Dumlupınar Müzesi, Kurtuluş Savaşı'nın izlerini taşıyan bölgede savaşın anısına yaptırılmıştır. Şehirde merkezi bir konumda yer alması dikkat çeken müze bu nedenle turistler tarafından kolaylıkla ziyaret edilebilmektedir. Müze iki katlı müstakil bir binadır. Müzenin hizmete açılış tarihi 30 Ağustos 1997 yılına uzanmaktadır.

Dumlupınar Müzesi'nde sergilenen eserler arasında Kurtuluş Savaşı'na ait çeşitli silahlar, kılıçlar, belgeler, fotoğraflar ve çok sayıda araç-gereç yer almaktadır. Tüm bunlarla birlikte müzede sergilenen eserlerin sayısını 2013 yılı sonu itibari ile 387'dir. Müzenin yer aldığı ilçe merkezi, bağlı olduğu Kütahya'dan yaklaşık 80 km mesafede konumlanmaktadır.

Aynı zamanda Dumlupınar Şehitliği'ne yakın konumda yer alan Dumlupınar Müzesi, yakın tarihimize ışık tutmakta ve bölgede mutlaka görülmesi gereken durakların başında gelmektedir. Müze cumartesi ve pazar günleri ziyarete kapalı olmakla birlikte yaz ve kış çalışma saatleri farklılık gösterebilmektedir. Müzeyi ziyaret etmeden önce çalışma günleri ve saatleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın