Çorum Termal Otelleri

En iyi 24 termal otel, en uygun fiyatlar

Çorum Termal Otel Fiyatları

Karadeniz ile İç Anadolu Bölgesi arasında adeta bir köprü görevi gören, medeniyetlerin başkenti Çorum, şifalı bir konaklama arayışında olanları Çorum termal otellerine bekliyor.

Oldukça köklü bir tarihe sahip olan Çorum'un ilçelerinden ve zamanında Hititlerin başkenti olan Boğazköy (eski adıyla Hattuşa) Hattuşaş Antik Kenti'ne ev sahipliği yapmaktadır. Hatta bölgede Yontma ve cilalı taş devri, tunç devri, Asurlular, Frigler, Hititler gibi sayısız döneme ait kalıntılara rastlanmaktadır. Kültür seyahati için mükemmel bir destinasyon olan Çorum, aynı zamanda merkezinde ve ilçelerindeki kaplıca ve şifalı sularıyla da yıl boyunca çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Sindirim sistemi, cilt ve deri rahatsızlıkları gibi pek çok soruna iyi gelen şifalı sularıyla Çorum termal otelleri ise ziyaretçilerine aradıkları hizmeti sunmaktadır.

Konaklama birimlerinde yer alan özel banyolarda 24 saat boyunca sıcak termal suyu bulunan ve konforlu odalarda ziyaretçilerine hizmet veren Çorum termal otellerinin bir kısmı ilçelerinde bir kısmı ise il merkezinde yer almaktadır. Oda – kahvaltı olarak hizmet veren ve ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunan oteller, geniş bir fiyat aralığına sahiptir.

Sevdiklerinizle konaklamak için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz Çorum termal otelleri, bölgede yer alan restoranlara, kafe, atm ve marketlere de yürüme mesafesinde yer almaktadır. Tesisler aynı zamanda müzeler ve antik kentlere de kolay ulaşım olanaklarına sahiptir.

Bütçenizi sarsmayacak bir aralığa sahip olan Çorum termal otel fiyatları ise, seyahatinizi önceden planlamanız durumunda erken rezervasyon olanakları ile çok daha uygun olacaktır. Şifalı bir konaklamayı mümkün kılan termal oteller için detaylı bilgi almak için bütçenize en uygun tesisle iletişime geçmeniz yeterli. Siz de hemen şimdi sitemiz üzerinden 2019 Çorum termal otel fiyatlarını karşılaştırabilir ve seyahatiniz için ilk adımı atabilirsiniz.

Çorum Otel Fiyatları

Leblebisi ile meşhur Çorum, birçok uygarlığın beşiği, Hattuşaş Antik Kenti'nin ev sahibi...

Çorum, Karadeniz Bölgesi'nde yer almaktadır. Bilinen geçmiş tarihi 5000 yıl önceye kadar dayanmaktadır. Böylesine uzun bir geçmişe sahip Çorum'un tarihine ortak olmak ve doğal güzelliklerini keşfetmek için yılın her dönemi bu bölgeye yerli ve yabancı turistler gelmektedir. Çorum'da gezilip görülmesi gereken yerler içinde müzeler, ören yerleri, kuleler ve kaleler, camiler, külliyeler, medreseler, türbeler, hanlar, hamamlar, su kemerleri, köprüler ve yaylaları ile mesire alanları bulunmaktadır.

Çorum'da bu kadar çok gezilecek ve görülecek yer olunca gezginler daha çok yaz sezonunda bu bölgeye gelmektedir. Yaz sezonunda bölgeye gelenlerin artmasından ve tatil sezonun başlamasından dolayı Çorum otel fiyatları bir miktar artmaktadır. Kış sezonunda Çorum otel fiyatları daha uygun olmaktadır.

Çorum bölgesinin turizm potansiyelini Boğazköy-Hattuşa, Alacahöyük ve Ortaköy-Şapinuva bölgeleri oluşturmaktadır. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Hattuşaş Antik Kenti, Hitit uygarlığının başkenti ve yerleşim alanı olan bu yer, aynı zamanda tarihteki ilk yazılı anlaşma olan Kadeş Barış Antlaşması'nın da yapıldığı yerdir.

Dünya tarihinde eşitlik ilkesine dayanan en eski antlaşmadır bu. Antlaşma çivi yazısıyla gümüş plakalar üzerine Akadca dilinde hazırlanmıştır. Antlaşmada kral mührünün yanında kraliçe mührünün de olması ayrıca dikkat çeken bir detaydır. Kadeş Antlaşması'nın gümüş levhalara kazınmış asıl metini bulunamamıştır. Mısır'da tapınakların duvarlarına kazınan antlaşmanın bir nüshası da, Boğazköy (Boğazkale) kazılarında kil tablet olarak el geçirilmiş ve İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde halka açık bir şekilde sergilenmektedir. Ayrıca, Kadeş Antlaşması'nın Hattuşa'da bulunan çivi yazılı kil tabletin büyütülmüş bir kopyası New York'ta Birleşmiş Milletler binasına asılmıştır.

Dünyaca bilinen bir tarihe sahip Çorum'u keşfetmek isteyen ve meşhur leblebisini yemeden gitmeyi düşünmeyen gezginlere tavsiyemiz konaklamayı düşündükleri tesise önceden rezervasyon yaptırmalarıdır. Çorum otel fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmakta da fayda vardır.