Çökertme Otelleri

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı bir köy olan Çökertme, tatilcilerin ve yat turlarının muhteşem denizinin müdavimi olmalarına sebep olmakta. Bu köyde yeşillikler içindeki koyun kıyısında dahi konaklama imkanı sunan Çökertme otelleri her yıl yerli ve yabancı pek çok konuk ağırlıyor.Çökertme Otelleri ve Çökertme Otel Fiyatları

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı bir köy olan Çökertme, tatilcilerin ve yat turlarının muhteşem denizinin müdavimi olmalarına sebep olmakta. Bu köyde yeşillikler içindeki koyun kıyısında dahi konaklama imkanı sunan Çökertme otelleri her yıl yerli ve yabancı pek çok konuk ağırlıyor.

Çökertme konumu itibarıyla Akdeniz ikliminin tüm özelliklerini barındırmaktadır. Kış aylarının çok soğuk geçmediği köy, yine de en çok ziyaretçisini yaz aylarında almaktadır. Deniz tatili için gerek iklimi gerek temiz havası ve yemyeşil doğasıyla mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir. Çökertme otelleri ise sundukları olanaklar ve konaklama seçenekleriyle yaz aylarında tercih edilmes sebeplerinden sayılmaktadır. Milas'a 50 km uzaklıkta yer alan Çökertme'ye giderken yol üzerinden uğranacak pek çok durak bulunmaktadır. Önceleri Çökertme Koyuna ulaşım deniz yoluyla sağlanmaktaydı ancak günümüzde ulaşım yolu oldukça gelişmiş durumdadır. Tatilciler için deniz yolu ulaşımı hala oldukça cazip görünse de köye, Milas'tan kalkan dolmuşlarla ya da kendi aracınızla kolaylıkla ulaşabilmektesiniz. Köye ulaştıktan sonra Çökertme'nin huzur ve oksijen dolu havasını içinize çekerek keşif turuna başlayabilirsiniz.

Denizi oldukça berrak olan ve mavinin her tonunu barındıran Çökertme'de, sahil kenarında yer alan restoranlarda muhteşem doğa manzarası eşliğinde öğle ve akşam yemeği yemek mümkündür. Tertemiz ve oksijen dolu doğasında uzun yürüyüşler ise bu köyde yapılması gerekenlerin başında gelmektedir.

Burada konaklama alternatifleri arasında butik otel ve pansiyon yoğunlukta olmak üzere pek çok Çökertme oteli bulunmaktadır. Üstelik Çökertme otel fiyatları da pek çok yazlık beldeye oranla oldukça ekonomiktir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın