Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu Otelleri, Türkiye

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu Otelleri

Yorum Yok

Rota Önerileri Gülnur Sağlam

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu Otelleri
Tatil yaparken herkes konaklama seçenekleri ve çevresindeki gezilecek yerlerin çeşitliliğine odaklanıyor. Oysa tatile çıkmadan önce araştırmanız ve sormanız gereken daha pek çok detay bulunuyor. Tatil yaparken aynı zamanda geleceği de korumak isteyen ziyaretçiler, özellikle doğa dostu otel ve bölge seçeneklerine yöneliyor. Seçtiğiniz otelin doğa dostu olup olmadığını biliyor musunuz? Peki Türkiye'deki çevre dostu otellere konuk oldunuz mu hiç? İşte Türkiye'nin en iyi çevre dostu otelleri...

Doğa Dostu Otel Nedir?

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu Otelleriİklim krizinin derinleşmesiyle beraber turizm sektörü farklı konaklama seçeneklerini devreye soktu. Giderek daha önemli bir yer edinen doğa dostu oteller, bu süreci en iyi şekilde yöneten konseptlerin başında geliyor. Peki, doğa dostu otel ne demek?

Doğa dostu oteller hem iş operasyonunun karbon ayak izini hem de orada çalışan ve orada kalanların karbon ayak izini en aza indirmeyi hedefleyen bir sisteme sahiptir. Çevre ve yerel topluluk üzerinde olumlu etkiler bırakan doğa dostu otel seçenekleri, bu amaç için özel olarak tasarlanıyor. Doğa dostu otellere adım attığınız andan itibaren her şeyin doğaya duyarlı olacak şekilde sistemleştirildiğini görebilirsiniz. Genel anlamda doğa dostu otellere göre çevre duyarlılık şekli ve uygulama alanları değişiklik gösterir. Hepsinin ortak noktası ise karbon emisyonlarını en aza indirecek ürün, sistem ve tasarımlara odaklanmasıdır.

Sürdürülebilir turizm ve doğa dostu gezginlik üzerine daha detaylı bilgi almak için Keşif Rehberi'mizden Doğa Dostu Bir Gezgin Olmanın 8 Yolu adlı yazımıza bakarak seyahate çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken çevre konularında biraz daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

2022'nin En İyi Doğa Dostu Otelleri

Yaz tatilini karşılarken, konaklama tercihlerinizi doğa dost alanlardan yapmaya ne dersiniz? İşte Türkiye'de doğayı koruyarak tatil yapabileceğiniz doğa dostu otel seçenekleri...

1- Ariana Sustainable Luxury Lodge, Nevşehir

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu OtelleriAriana Sustainable Luxury Lodge, Kapadokya'da konumlanan ve otantik atmosferiyle modern mimariyi birleştiren harika bir yer. Konforlu bir konaklama seçeneği sunan bu doğa dostu otel yemyeşil bahçeleriyle konuklarının dikkatini çekiyor. Ariana Sustainable Luxury Lodge ‘nin en önemli özelliği otel bünyesindeki enerjinin %26'sının güneş enerjisi ile karşılanıyor olması. Burada konaklarken otelin restoranında mevsimsel yiyeceklerle hazırlanmış lezzetlere konuk olabilir ve şarap tadımları yapabilirsiniz. Nevşehir'de daha fazla güzelliği keşfetmek için Kapadokya Gezilecek Yerler içerisinde bulunan Nevşehir Yerlatı Şehirleri'ne konuk olabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2- Omm Inn, Eskişehir

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu OtelleriDoğa dostu oteller listesinde yer alan Omm Inn, “'Stay in Harmony”' adlı sürdürülebilirlik programı ile misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Bu programa göre otelin menüsü ve odaları dahil olmak üzere tüm servis alanlarında, doğayı ve gezegeni korumaya yönelik uygulamalar yapılıyor. Omm Inn'de sizi kendine çekecek en önemli özelliklerin başında atık ayrıştırma, su ve elektrik tüketiminde enerji tasarrufu, temizlikte zararlı kimyasal yerine ozon teknolojisinin tercih edilmesi, temiz içerikli kişisel bakım ürünleri ve kağıt ürünlerinin kullanımı geliyor. Eskişehir'e yolunuz düşmüşken Odunpazarı Modern Müzesi'ni ziyaret etmeyi unutmayın.

Omm Inn Hotel

  Otel
 • Alanönü /
 • Odunpazarı /
 • Eskişehir

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1823 TL

En Uygun Fiyata Git

3- Dionysos Hotel, Muğla

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu OtelleriDağların üzerinde konumlanmış olan Dionysos Hotel, doğayla bütünleşik mimarisi ve aynı zamanda kanyon oluşuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Köy şeklinde tasarlanan bu otel, özellikle iyileşme ve yenilenmeyi amaçlayan ziyaretçilerin başlıca durakları arasında yer alıyor. Dinysos Hotel'in en önemli özelliği otel bünyesinde hazırlanan tüm yiyecek ve içeceklerin kendi çiftliklerinde üretiliyor olması. Otel çiftliğindeki sebze ve meyveler dalından koparılarak, otelin şefi tarafından çeşitli lezzetlere dönüştürülüyor. Siz de bu doğal lezzetlere konuk olmak ve sakinliğin tadını çıkarmak için Dionysos Hotel'i tercih edebilirsiniz.

Dionysos Hotel

  Otel
 • Turunç /
 • Marmaris /
 • Muğla

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

5225 TL

En Uygun Fiyata Git

4- Argos in Cappadocia, Nevşehir

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu OtelleriKapadokya'nın kalbinde yer alan Eski Uçhisar Köyü'nde binlerce yıllık bir manastır yerleşkesinin restorasyonu ile ortaya çıkan Argos in Cappadocia, ziyaretçilerine huzurlu bir deneyim sunuyor. Konaklama deneyimini farklı bir boyuta taşıyan bu otel yerel toplumla stratejik ve duyarlı bir şekilde bütünleşmenize imkan tanıyor. İçinden köy geçen Argos in Cappadocia'ya hayran kalabilirsiniz. Kapadokya'daki en özgün dönüşüm projelerinden biri olarak adlandırılan Argos in Cappadocia, doğaya saygılı bir anlayışla konuklarını karşılıyor. Bu bağlamda Argos in Cappadocia'da katı yakıt yerine, ısı pompası kullanılarak karbon salınımı azaltılıyor. Aynı zamanda kompost üretimine de el atan bu otel, doğaya dost uygulamalarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Argos In Cappadocia

  Otel
 • Merkez /
 • Kapadokya /
 • Nevşehir

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

5229 TL

En Uygun Fiyata Git

5- Regnum Carya Golf & Spa Resort, Antalya

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu OtelleriYemyeşil çam ormanı içerisinde konumlanan Regnum Carya Golf & Spa Resort, Türkiye'nin ilk LEED Gold sertifikalı golf oteli olmasıyla biliniyor. Suyun dönüşümlü ve tasarruflu olarak kullanıldığı bu otele hayran kalmamak elde değil. Duş ve yağmur sularının tekrar doğaya kazandırılmasına olanak tanıyan Regnum Carya Golf & Spa Resort'ta, gri boru sistemi ve atık buhar enerjisi ile ısıtılan 90 metre uzunluğundaki yüzme havuzu yer alıyor. Geniş pencereleri ile güneş ışığından maksimum fayda sağlayan Regnum Carya Golf & Spa Resort'un doğaya duyarlı tasarımına bayılabilirsiniz. Antalya'da gezilecek yerler çin Antalya Merkez Gezi Rehberi'mize göz atabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

14960 TL

En Uygun Fiyata Git

6- Clarion Hotel Golden Horn, İstanbul

Sürdürülebilir Turizm: Türkiye’nin En İyi Doğa Dostu Otelleriİş seyahatlerini farklı bir noktaya taşıyan Clarion Hotel Golden Horn, yeni bir form olan bleisure için ideal bir tasarım sunuyor. Clarion Hotel Golden Horn, aynı zamanda LEED Silver sertifikasına sahip olmasıyla ve muhteşem konumuyla harika bir örnek teşkil ediyor. Su ve enerji verimliliğini önemseyen Clarion Hotel Golden Horn'da tasarruflu armatürler ve uluslararası standartlara uygun mekanik ekipman kullanımına yer veriliyor. Otel içerisinde alternatif ulaşım seçeneklerini desteklemek amacıyla Clarion Hotel Golden Horn, bisiklet parkları ve elektrikli araç şarj istasyonlarına da yer veriyor. İstanbul Gezilecek Yerler'e yakın olması nedeniyle tercih edilebilecek bir İstanbul oteli, Clarion Hotel Golden Horn.

Clarion Hotel Golden Horn

  Otel
 • Örnektepe Mah /
 • Beyoğlu /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

06 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

4498 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)