Türkiye'de Yer Alan Buz Pistleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Yeşim Özbirinci

Türkiye'de Yer Alan Buz Pistleri
Hiç buz pateni ile kaydınız mı? Kaymadıysanız bile en azından TRT'nin buz pateni yarışmalarından nasıl güzel bir şey olduğuna aşinayızdır. Peri gibi ışıldayan bir çift buzun üstünde süzülür durur.

İnsan özenmiyor değil ve bence herkes hayatında bir kere de olsa denemeli. Sadece ileriye doğru gidebilmek bile çok büyük keyif veriyor. Benden söylemesi.

Buz pistleri sadece artistik buz pateni için değil, hokey ve sürat buz patenleri için de kullanılıyor. Belki farkında değiliz ama aslında Türkiye'de birçok buz pateni pisti bulunuyor. Bu salonlara gelip, bir çift buz pateni kiralayarak bu sporu deneyimleyebilir ve keyfine varabilirsiniz. Belki listedeki buz pateni pistlerinden biri size çok yakındır. İşte size denemek için bir fırsat.

1 - Erzurum Curling Arena

körlingDairesel bir taşı buz üzerinde kaydırarak hedefin merkezine vurmaya çalışılan oyuna curling (körling) deniyor. Aynı zamanda olimpik bir takım oyunudur. Körling oynan buz pistlerinde buz pateni de yapabilirsiniz. Türkiye'nin tek körling pisti ise Erzurum'dadır ve olimpik ölçülere sahiptir.

2 - Aşık Veysel Buz Pisti

buz hokeyiİzmir'de bulunan Aşık Veysel Buz Pisti Türkiye'nin en büyük pistlerinden biri olarak geçiyor. Tribünleri ile birlikte buz hokeyi için uygun pistlerden biri. Burada buz pateni deneyimini yaşayabilirsiniz.

3 - Anatolium

ailecek buz pateniBursa'nın Anatolium Alışveriş Merkezi'nde bulunan bu buz pisti özellikle buz patenine yeni başlayanların rahatlıkla kullanabileceği bir yapıya sahip. Alışverişten sıkılanlar kendilerine buz pateni arası verebilirler. Pek de güzel olur.

4 - Silivrikapı Buz Pisti

artistik buz pateniİstanbul, Fatih'te bulunan Silivrikapı Buz Pisti, bir adet 200 seyircili ve bir adet 900 seyircili iki ayrı alana sahip. Burası biraz daha abonelik sistemi ile işliyor. Daha profesyonel olarak buz pateni ile ilgileniyorsanız bu pisti tercih edebilirsiniz.

5 - Belpa Buz Pateni Sarayı

seyircili buz pateniTürkiye'nin ilk olimpik buz pateni pisti olan Belpa Buz Pateni Sarayı, Ankara Bahçelievler'de konumlanıyor. 1989 yılında inşa edilmiş ve bin kişilik seyirci kapasitesi ile hizmet veriyor. Kendisini buz pateninde bir sonraki aşamaya taşımak isteyenler buraya gelip dersler de alabilir.

6 - Kurtuluş Buz Pisti

arkadaşlarla eğlenceAnkara'nın Kurtuluş Parkı içinde bulunan bu buz pisti, çok uzun zamandır buz pateni sevenlere ev sahipliği yapıyor. 80'li yıllarda açılan Kurtuluş Buz Pisti, Türkiye'nin ilk buz pateni pistleri arasında yer alıyor.

7 - Buzluk Buz Pisti

amatör patenciİstanbul, Yeni Sahra'daki Optimum Alışveriş Merkezi içinde bulunuyor. Yeni başlayanlar burayı tercih edebilirler ve burada verilen derslere de katılabilirler.

8 - Acity Outlet

avm'de buz pistiAnkara Acity Alışveriş Merkezi içinde konumlanıyor. Diğerlerine göre daha küçük boyutta. Denemek için veya sadece eğlenmek amaçlı burayı tercih edebilirsiniz. Burası da öğrenmek isteyenlere çeşitli dersler veriyor.

9 - Palandöken Buz Pisti

buz pateni hazırlığı2008 yılından beri hizmet veren Palandöken Buz Pisti, aslında olimpik yarışmalar için kullanılıyor. Ayrıca 2000 seyirci kapasitesine sahip. Ama yine de bazı zamanlar diğer insanlar da gelip burayı kullanabiliyor. Üniversitelerarası kış olimpiyatlarında bu pist kullanılmıştı.

10 – Icessporto

alışverişte buz pateniİstanbul Beşiktaş'ta bulunan Metrocity içinde konumlanıyor. Pisti sık kullanmak istiyorsanız buraya abone olabilirsiniz. Buz pateni keyfinden sonra ayrıca karnınızı yine burada doyurabilirsiniz; içinde restoranı da mevcut.

11 - Kocaeli Olimpik Buz Pisti

çocuklar buz pistindeGrup spor çalışmalarının daha çok yapıldığı bu pisti, halk da belirli aralıklarla kullanabiliyor. Çocuklar için dersler veriliyor.

12 - Dağyakası Buz Paten Pisti

buz pateni dersiAntalya'nın en büyük doğal buz pateni pisti olarak geçen Dağyakası Buz Paten Pisti, aynı anda 60 kişiye kadar hizmet verebiliyor. Her gün 11.00 ile 21.00 arasında gelip pisti kullanabilirsiniz. Aynı zamanda deneyimli antrenörler ile birlikte buz hokeyi ve artistik buz pateni kursları hem çocuklar hem de yetişkinler için başlangıç seviyesinde veriliyor.

13 – Icetanbul

mutlu çiftİstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Icentanbul, 1000 metrekare ölçüsünde. Haftanın her günü 10 ile 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

14 - Uniq Winter Tales

açık havada patenAçık havada buz pateni keyfi yapmak isteyenler Uniq İstanbul'da bulunan Uniq Winter Tales'i tercih edebilirler. Türkiye'nin en büyük açık hava buz pisti olarak söylenen bu yer 1000 metrekare boyutunda. Haftanın her günü 10 ile 22.00'da hizmet veriyor.

Eğer buz patenini hiç denemediyseniz kendinize yeni bir hobi edinme zamanı geldi demektir. 2021'de kendiniz için bir değişiklik yapın ve size en yakın buz pateni pistine yakın arkadaşlarınız ile birlikte gidin.

Şimdiden hepinize iyi eğlenceler dilerim!

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)