Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
İlginç Bilgiler
Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Paylaş
Editor  
Eklenme: 03 Ağustos 2022
 • Son Güncellenme: 08 Ağustos 2023
Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Günümüzde İngilizce bilmek, en işe yarayan becerilerden biri. Dünyada yaygın olarak kullanılan bu dil, hem iş hem de akademik dünyada insana sayısız fırsat sağlıyor. İngilizcenin çok büyük fayda sağladığı bir nokta daha var, seyahatler!

Dünya genelinde 1,3 milyardan fazla kişi İngilizce konuşuyor. Bugün dünyanın neredeyse her yerindeki havalimanlarında, otellerde, restoranlarda ve kültürel merkezlerde İngilizce iletişim kurabilirsin.

İngilizce becerisinin bir de toplumsal yönü var. Yapılan araştırmalara göre İngilizce yeterlilik skoru yükselen toplumların kişi başı milli geliri de artıyor. İngilizce öğrenmek için bir güzel neden daha!

Peki, Türkiye’de İngilizce pratiği yapabileceğimiz ve yeni insanlarla sosyalleşebileceğimiz yerler var mı? Tabii ki. Ama öncesinde sana ileri seviye İngilizce eğitimi alırken 7/24 konuşma pratiği yapabileceğin bir online kurstan bahsetmek istiyoruz.

Open English ile İngilizce Öğrenmenin En Kolay Yolunu Keşfet

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

%100 online İngilizce kursu Open English, dünya genelinde 1,5 milyondan fazla öğrencinin bu dili öğrenmek için tercih ettiği bir platform. CEFR (Avrupa Ortak Dilleri Çerçeve Programı) temelli olarak 8 seviyeden oluşan bir eğitim süreciyle öğrencilerine bu dilin tüm yönlerini öğreten kurs, abonelik sistemiyle çalışıyor.

Kurs; canlı dersler, konuşma sınıfları, interaktif dersler, uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlık (IELTS, TOEFL, TOEIC) ve eğitim uygulamalarını tek bir platformda birleştiriyor. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerce sunulan canlı dersler ve konuşma sınıfları 7/24 30 dakikada bir düzenleniyor. Öğrenciler kursun diğer özelliklerine ise abonelikleri boyunca sınırsız ulaşabiliyor.

Open English paket ve ücretler hakkında bilgi almak için bu sayfadaki iletişim formunu doldurabilirsin. Kursun müşteri temsilcileri, o formda verdiğin bilgiler üzerine seni arayacaktır.

Not: Ağustos 2022 boyunca Open English üyeliklerinde 2 AL 1 ÖDE kampanyası olduğunu da hatırlatalım.

Türkiye’de İngilizce Konuşanlarla Karşılaşabileceğin Yerler

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

İngilizce konuşan yabancı turistler Türkiye’de en çok nerelere gitmeyi tercih ediyor? Yurt içinde seyahat ederken İngilizce konuşma alıştırması yapabileceğin yerler arıyorsan, işte bu sorunun cevabı, aradığın şey aynı zamanda.

Yaygın olarak İngilizce konuşan insanlar, çoğunlukla ABD ve Avrupa ülkelerinden ülkemize geliyor. Bu tür turistlerin özellikle yaz dönemlerinde tercih ettiği bazı bölgeler var. Yeni insanlarla tanışırken İngilizce iletişim kurarak konuşma becerini geliştirmek istiyorsan, aşağıdaki turistik noktaları tercih edebilirsin.

1 - Fethiye

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Özellikle İngiliz turistlerin favori noktalarından Fethiye, yaz dönemlerinde tam anlamıyla kozmopolit bir merkeze dönüşüyor. Buradaki eğlence mekanlarında dünyanın dört bir köşesinden tatil için gelmiş insanlarla tanışabilirsin.

Fethiye, yabancıların sadece tatil için değil; aynı zamanda bir yaşam merkezi olarak tercih ettiği bir ilçe. Burada İngilizlerin ve başka milletlerden insanların yoğun olarak yaşadığı köyler de var. Bu da Fethiye’yi İngilizce dilinde sosyalleşmek için harika lokasyonlardan birine dönüştürüyor.

2 - Bodrum

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Ünü dünyaları aşmış, adına şarkılar yapılmış ve tarihi çok eskilere dayanan turistik merkez Bodrum, Türkiye’de İngilizce konuşma pratiği yapabileceğin bir başka yer. Özellikle yaz döneminde burada İngilizce o kadar yaygın ki, sokaklarda, restoranlarda ve sahillerde sürekli İngilizce konuşan insanlar görüyorsun.

Yeni yabancı insanlarla tanışıp İngilizce konuşma pratiği yapmak istiyorsan, seyahat için seçeceğin lokasyonlardan biri Bodrum olmalı. Burada her yerde yabancı insanlarla denk gelip İngilizce sohbet edebilirsin. Sahillerde, gece kulüplerinde, restoranlarda, antik şehirlerde, müzelerde ve tabii ki merkezde.

3 - Marmaris

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Yeşiliyle ayrı mavisiyle ayrı güzel Marmaris, tatil ve yaşam için yabancıların en çok tercih ettiği bir diğer turistik merkez. Yüksek yerleşik yabancı oranına sahip Marmaris’te, İngilizceni geliştirebileceğin kadar harika bir seyahat deneyimi yaşayabilirsin.

Marmaris’in çevresine yayılmış tatil köyleri kadar merkezi bölgelerde de İngilizce oldukça yaygın konuşuluyor. Sosyalleşirken İngilizce konuşma pratiği yapmak ve akıcı konuşma becerini geliştirmek için Marmaris harika bir seyahat seçeneği olur.

4 - Alanya

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Türkiye’nin önde gelen diğer turistik merkezlerinden Alanya’da da yabancı popülasyonu oldukça fazla. Tabii ki bunda Alanya sahillerindeki denizin 6 ay kadar ılık olmasının payı büyük. Turkuaz renkli sular ve altın rengindeki kumların tadını çıkarmak isteyen birçok yabancı, tatil döneminde burayı tercih ediyor.

Gelişmiş turistik özellikleri sayesinde Alanya’da sosyal hayat da çok hareketli. Buradaki eğlence mekanları ve kültürel merkezlerde yeni insanlarla tanışıp sosyalleşirken İngilizce konuşmanı geliştirebilirsin.

5 - Manavgat

Türkiye’de İngilizce Konuşma Pratiği Yapabileceğin Yerler

Türkiye’de İngilizce konuşma pratiği yapabileceğin yerler listemizin son sırasında Manavgat var. Manavgat daha çok Ruslar tarafından tercih edilse de tatil dönemlerinde dünyanın farklı yerlerinden birçok gezgin burada buluşuyor.

Çevrede doğa yürüyüşleri için birçok parkur bulunması, yılın uzun bir bölümünde ılık denizi, antik noktalara olan yakınlığı, turistik merkezlerin çokluğu ve nispeten diğer turistik noktalara göre daha sakin olması da yabancı turistleri buraya çeken nedenlerden. Buradaki sosyalleşme alanlarında ana dili İngilizce olan kişilerle tanışarak İngilizce konuşma becerini geliştirebilirsin.