Seyahatsever Annelere Özel 9 Hediye Alternatifi, Türkiye

Seyahatsever Annelere Özel 9 Hediye Alternatifi

2 Yorum

Faydalı Bilgiler Diley Kuru

Seyahatsever Annelere Özel 9 Hediye Alternatifi
Anneler Günü adım adım yaklaşıyorken, hepimizde bir "ne hediye alsam" telaşı almış başını gidiyor. Bizim canlarımız, biriciklerimiz annelerimiz için ne alırsak alalım, sanki onlara layık değilmiş gibi bir his uyanacak içimizde. Halbuki onlara sorsak, "benim bir şeye ihtiyacım yok evladım" diye yüreğimizi bir kez daha titretmeyi başaracaklar. Neyse ki seyahatsever anneler için işler biraz daha kolay. En azından biz bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz. Anneniz gezgin ya da tatilciyse, listedeki alternatiflerin hepsi de onu bu özel günde bir hayli mutlu edecektir. Şimdiden en değerlilerimiz olan annelerimizin Anneler Günü'nü içtenlikle kutluyoruz.

1 – Plaj Havlusu

plaj havlusuYanına bir şıpıdık terlik, bir de hasır şapka iliştirdiniz mi ondan mutlusu olmayacaktır. Özellikle tatilsever annelere hitap eden bu hediye alternatifi, plajda annenizin havasına hava katacak. Eğer anneniz tatile gitmeden duramıyor, tatil anlayışı deniz-kum-güneş üçlüsünden oluşuyor ve yüzmeye de bayılıyorsa plaj havlusu seçeneğini mutlaka değerlendirmeye alın deriz.

2 – Güneş Gözlüğü

güneş gözlüğüAnneniz için şöyle yükte hafif pahada ağır bir hediye düşünüyorsanız, kaliteli bir güneş gözlüğü harika bir tercih olacaktır. Hem sadece tatil ya da seyahatinde değil, günlük hayatında da bolca kullanabileceği bir hediye vermiş olursunuz annenize.

3 – Sırt Çantası

sırt çantasıİçinde kaşif ruhu yatan anneler için oldukça ideal bir hediye olan sırt çantası, bu Anneler Günü'nde annenizi bir hayli sevindirebilir. Özellikle anneniz uzun yürüyüşlerden hoşlanıyor, sık sık birlikte trekkinge çıkıyor ya da kamp yapmaya gidiyorsanız, kendisine oldukça kullanışlı bir hediye vermiş olacaksınız.

4 – Şal

şalŞimdi böyle pat diye "şal" deyince bir garip durdu. Sanki basit kaçtı gibi düşünmeniz de olası tabi. Ama şal basit bir hediye değil. Özellikle gezmeyi seven anneler için oldukça şık bir hediye alternatifi. İsterseniz günlük, isterseniz de serin yaz akşamlarında sırtına alabileceği modern bir şal tercih edebilirsiniz. Bu artık annenizin zevkine ve sizin beğeninize kalmış.

5 – Ajanda

ajandaPlanlı olmak annelerin ruhunda vardır. Hele ki plansız bir gezgin anne düşünülemez bile. Ona seyahatlerini adım adım planlayabileceği güzel bir ajanda hediye ederek, annenizin gönlünü bir kez daha fethedebilirsiniz. Hem bu sefer belki planlarının içine sizi de dahil eder. ;)

6 – Termos Bardak

termos bardakEh, o bir klasik haline geldi artık. Ancak ne kadar kullanışlı bir şey olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Hele ki anneniz fırsat buldukça gezen, kampa giden bir anneyse, termos bardak aslında hep onun aradığı, ancak almaya hep üşendiği bir şeydir. Bu da tatilde bile güne kahvesiz başlayamayan annelere gelsin o halde.

7 – Spor Ayakkabı/Sandalet

spor ayakkabıAnneniz tam bir gezginse spor ayakkabı, tatil damarlarında akan kansa sandalet güzel bir hediye alternatifi olabilir bu Anneler Günü'nde. Her ikisi de seyahatsever anneler için oldukça uygun. Malum, sandaleti gittiği tatil beldelerinde, spor ayakkabıyı ise yurtdışı seyahatlerinde değerlendirebilir. Yürümeyi seven bir anneye sahipseniz, yine spor ayakkabıyı tercih edebilirsiniz.

8 – Özel Bitki Tohumları

özel bitki tohumlarıBu seyahatsever anneniz için gerçekten de oldukça özel bir hediye olacaktır. Sadece 1 ya da 2 ülkede yetişen bir bitkinin tohumlarını, bir saksının içinde hediye edebilirsiniz annenize. Evet, belki onca sorumluluğun arasına bir yenisini daha eklemiş olacaksanız ama dalından koparılmış bir buket çiçekten çok daha orijinal bir hediye olduğu kesin. Biraz mesai harcayıp internette araştırma yaparsanız, bu tarz şeyler satan birkaç site bulabilir ve sipariş verebilirsiniz. Yalnız biraz tuzlu bir hediye olduğunu belirtmek isteriz. :)

9 – Seyahat Ütüsü

seyahat ütüsüGezmeyi seven anneler için yüzyılın icadı diyebiliriz seyahat ütüsü için. Gerçekten bu Anneler Günü'nde annenize seyahat ütüsü alarak, onu ne kadar mutlu edeceğinizi tahmin bile edemezsiniz. Anneniz jilet gibi gömleklerle geziyorsa eğer, bunun sorumlusu neden siz olmayasınız?

Bonus: Uçak Bileti

uçak biletiBir seyahatsever anneye verilebilecek en güzel hediye hiç şüphesiz yeni bir seyahattir. Bir yolunu bulun ve onun hayalini süsleyen destinasyona gidiş-dönüş bir uçak bileti alıverin gitsin. (İnşallah annenizin hayali Uzak Doğu filan değildir.)
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Bonus uçak bileti sürpriz oldu, galiba en değerlisi bu olur. Ondan sonra da diğer seçeneklerden duruma göre armağan edilir. Sonuçta annelere, eşlere, kız kardeşlere ve kızlara ne yapsanız azdır.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Yazıyı heyecanla okurken sondaki uçak bileti finali nasıl bir sürpriz olmuş böyle. :) Kış tatili için önerileri de bekliyorum. Elinize sağlık.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)