Rusyada Görülmesi Gereken Yerler, Rota Önerileri

Rusyada Görülmesi Gereken Yerler

Yorum Yok

Rota Önerileri Ordinaryus Tatilyus

Rusyada Görülmesi Gereken Yerler
Rusya gezinizde ziyaret etmeniz gereken şehirlerin en başında Moskova gelmektedir.
Moskova'da Kremlin Sarayı görülmesi gereken tarihi bir yapıdır. Kremlin içerisinde kiliseler, dünyanın en büyük kongre merkezi, imparatorluk mücevherlerinin sergilendiği saray odaları, ham halde sergilenen büyük altın madenlerinin sergilendiği müzeler görülmelidir.
Moskova'da yer alan Puşkin müzesi, ülkemizden truva antik şehrine ait eserlerin bir kısmının da yer aldığı görülmesi gereken oldukça zengin eserlere sahip bir müzedir.
Arbat Caddesi, Moskova'da, alışveriş yapabileceğiniz, Rusya'ya özgü el işi ürünleri görebileceğiniz ziyaret etmeye değer bir yerdir.
Moskova dışında, Saint Petersburg şehri ziyaret edilmelidir. Saint Petersburg'da dünyanın en önemli saraylarından bir tanesi Ermitaj Sarayı yer almaktadır. Saray'da içerisinde sergilenen sanat eserleri ile dünyanın en önemli müzelerinden birisi bulunmaktadır.
Rusya'da etkileyici göller nehirler yer almaktadır. Bu güzellikler içerisinde Kiji Adası yer almaktadır. Ada üzerinde 1714 yılında ahşaptan yapılmış Tecelli Kilisesi görülmeye değer tarihi bir yapıdır.

Popüler Blog Başlıkları

E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)