Phuket Adası: Tropikal Bir Cennet, Gezi Rehberi

Phuket Adası: Tropikal Bir Cennet

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Gezi Rehberi Editor

Phuket Adası: Tropikal Bir Cennet

Herkesin az çok adını duyduğu, çoğu zaman hayalini kurduğu Phuket Adası, sayısız filmlere sahne olmaya, birçok fotoğrafçının albümlerini süslemeye devam ediyor. Keyfe dair her şeyin yer aldığı bu adalar son zamanlarda balayı çiftlerinin de gözdesi...

Dünyanın en ünlü adalarından olan Phuket, çevresindeki elliye yakın ada ile birlikte adeta tropikal bir cennet...

Herkesin az çok adını duyduğu, çoğu zaman hayalini kurduğu Phuket Adası, sayısız filmlere sahne olmaya, birçok fotoğrafçının albümlerini süslemeye devam ediyor. Keyfe dair her şeyin yer aldığı bu adalar son zamanlarda balayı çiftlerinin de gözdesi...

Odanızın kapısından çıkınca adım attığınız yer havuz, kafanızı kaldırıp bakınca uçsuz bucaksız bir deniz, teninizi yakan sımsıcak bir güneş düşünün, siz de gitmek istersiniz değil mi? Phuket Adası sunduğu benzersiz manzaraların ve ılıman ikliminin yanında başka alternatifler de sunuyor tatilcilere…

Phuket Adası

Her biri ayrı güzel eşsiz koylara düzenlenen tekne turları ilk katılmanız gereken aktivite. Koylarda mola veren teknelerden, doğayı izlemek ayrı bir keyif. Eğer bu büyüleyici doğadan gözünüzü alabilirseniz, bir de suyun dibine göz atın. Rengârenk ve oldukça farklı balıklar kıpır kıpır yüzüyor her yerde. Adanın en ünlü plajı Maya Beach. Leonardo Di Caprio'nun Beach filmine sahne olan bu plajda baştan sona bir yürüyüş oldukça dinlendirici.

Adada daha fazla ne yapılabilir demeyin, öyle çok ki, nereden başlayacağınızı şaşırıyorsunuz. Türkiye'de son yıllarda meşhur olan trekking burada da var ancak biraz daha yüksekten, nasıl mı? Filler üstünde. Bize yabani olan bu canlılar, Phuket Adası'nın evcil devleri adeta. Size yemyeşil ormanlar içinde tabiatla baş başa bir gezinti yaptırıyorlar.

Phuket Adası

Sadece doğa da değil burayı değerli kılan. Birçok farklı kültürü ve dini bir arada yaşayan Phuket Adası'nda, farklı dinlerin ibadet yerlerine rastlayabilirsiniz. Bu hoşgörü adasında bulunan Budist tapınaklar ise tam bir görsel şölen!

Doğasında dinlendik, gezilecek yerlerini de gördük, biraz da eğlenelim diyorsanız, gideceğiniz yer Bang La Road. Yüzlerce barın, çeşit çeşit mağazaların ve restoranların bir arada bulunduğu bu cadde Phuket Adası'nın kalbi. Akşamınıza bol baharatlı yemekleri ile ünlü Tayland mutfağının lezzetlerini deneyerek başlayabilirsiniz, eğer damak tadınıza uymazsa deniz ürünleri sizi bekliyor olacak.

Phuket Adası'na ulaşım ise yaklaşık 12 saatlik bir uçak yolculuğu ile gerçekleşiyor, Singapore Airlines'ın aktarmalı seferlerinden yararlanabilirsiniz.

Phuket Adası

Son önerimiz mi? Dünyaca ünlü Thai masajını yaptırmadan ve göz alıcı taşların süslediği kolyelerden almadan dönmeyin. Uçağa bindiğinizde yanınızda bir tutam dinginlik, bir de taşlı kolyeniz olsun!

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)