Pasifik Okyanusu'nun Kraliçesi: Bora Bora, Gezi Rehberi

Pasifik Okyanusu'nun Kraliçesi: Bora Bora

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Gezi Rehberi Editor

Pasifik Okyanusu'nun Kraliçesi: Bora Bora

Fransız Polinezyası'nın en çok tanınan adası Bora Bora, turkuaz içine yerleştirilmiş bir zümrüt benzetmesini hak ediyor.

7 milyon yıldan bu yana şekillenen Bora Bora adaları, bembeyaz kumsalları, mercan rengindeki gölleri ile efsanevi bir görünüme sahiptir. Büyük okyanusun tam ortasında yer alan Bora Bora adaları tropikal iklim kuşağına girer bu nedenle yılın büyük çoğunluğu güneşli geçse de ani doğa olaylarının görülmesi de olasıdır. Bir anda kasırga her yeri uçurabilir ya da bir tsunami dalgası adadaki yaşamı zorlayabilir...

Balayı çiftlerinin de hayalini kurduğu Bora Bora adaların en güzel zamanı ise mart ve kasım ayları arasıdır. İklimin normal düzlemde seyrettiği bu dönemde temmuz ve ağustos ayları arasında ise Heiva Festivali gerçekleşir. Fransız polinezyasının başkenti Papeete'de düzenlenen bu festival, ada yerlilerinin renkli dansları ile şenlenir.
Tortuga

Bora Bora adalarının en akılda kalıcı görüntüsü ise kuşkusuz ki denize doğru uzanan iskelelerde ve kazıkların üzerinde kurulu olan bungalowlardır. Türkuaz renkteki deniz üzerine kurulu olan bu odalara ulaşımınızı kayıklarla sağlamak bile ayrı bir keyif doğrusu...

Tortuga

Karadan bakınca muazzam bir görüntüye sahip olan Bora Bora'da suyun altında ise bambaşka bir dünya yaşanır. Coral Garden ismindeki doğal denizaltı parkını binlerce çeşit rengârenk deniz canlıları süsler. Bora Bora adalarına düzenlenen turların birçoğunda dalış da sunulmaktadır. Bu fırsatı kaçırmayın derim, dalış tecrübeniz yoksa eğer orada bulunan dalış okullarından eğitiminizi alarak, bu renkli dünyaya adım atabilirsiniz.

Tortuga

Fransız konsolosluğundan alınan vize ile gidebileceğiniz Bora Bora adalarına Paris üzerinden 13 saat sürecek aktarmalı uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Bu yeryüzü cennetine vardıktan sonra geri dönmek aklınızın ucundan bile geçmeyecek.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)