2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı Festivalleri, Türkiye

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı Festivalleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Merve Aygün Engin

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı Festivalleri
Baharın gelişiyle hareketlenen doğa, yeşeren ağaçların pozitif enerjisi günlük hayata da yansıyor. Özellikle Nisan ayında düzenlenen birbirinden eğlenceli festivaller bahar sevincini ikiye katlıyor. Antalya'dan İzmir'e, Fethiye'den Birecik'e kadar Türkiye'nin pek çok yerinde kutlanan bu festivaller, hepimizi eğlenmeye ve keyifli vakit geçirmeye çağırıyor. Hadi gelin, bu festivalleri yakından inceleyelim.

Antalya BİLİMFEST (31 Mart-2 Nisan 2022)

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı FestivalleriKepez Belediyesi önderliğinde Dokuma Park'taki Akdeniz Bölgesi'nin tek bilim merkezi Antalya Bilim Merkezi'nde gerçekleşecek olan Antalya Bilim Festivali, bilim, teknoloji ve sanayi alanlarında uzman kişileri bünyesinde ağırlıyor. TÜBİTAK'ın da katılacağı festivalde bilim ve teknoloji meraklıları bir araya gelip, bu alanda birikimlerini birbirleriyle paylaşma olanağı bulacak. Festival hakkında daha detaylı bilgiyi ve sonrası İzmir'i gezmek isterseniz Antalya'nın Bilim Festivali adlı yazımıza göz atabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2. Birecik Gastronomi Festivali (7 Nisan 2022)

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı FestivalleriŞanlıurfa'nın gastronomi ilçesi Birecik, ilk kez 2021 yılında Gastronomi Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Bu sene 2.si düzenlenecek olan festivalde, Fırat'ın incisi olarak nitelendirilen Birecik'e ait yöresel lezzetler ziyaretçilerle buluşacak. Birecik Sahil Parkı'nda gerçekleşmesi planlanan festivalde, Birecik ve çevresinde yapılan yemekleri ve bölgenin mutfak kültürünü deneyimleyebilirsiniz. Festival sonrası ise Halfeti'de tekne turu yapmak harika bir deneyim olabilir.Halfeti'ye gelmişken Şanlıurfa'da Yapmadan Dönme diyeceğimiz önerilerimizi ilgili yazıdan okuyabilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

41. İstanbul Film Festivali (8-19 Nisan 2022)

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı Festivalleriİstanbul'un en güzel festivallerinden olan ve Nisan ayını güzelleştiren İstanbul Film Festivali, bu sene 41.yılını kutluyor. Kült filmleri, uluslararası festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmleri, dünya sinemasının ve yerli sinemamızın en güzel örneklerini izleyicilerle buluşturan İstanbul Film Festivali'nde siz de sinema keyfi yapabilir, sinema tarihine farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Festival Programı için IKSV'nin resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

İzmir Çikolata ve Tatlı Festivali (22-24 Nisan 2022)

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı Festivalleriİzmir'in en tatlı festivali olan İzmir Çikolata ve Tatlı Festivali, bu sene İzmir Arena'da, 22-24 Nisan tarihlerinde gerçekleşiyor. Çocuklar için pasta ve çikolata atölyeleri, oyun alanları ve yarışmaların da olduğu festivalde, bol bol çikolata tadıp, eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz. Dünyanın en leziz yiyeceği çikolata ile keyif dolu bir yolculuk için bu festival kaçmaz. İlkbahar coşkusunu İzmir'in botanik parklarında geçirmek isterseniz de İzmir'de En Güzel İlbahar Rotaları adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

3230 TL

En Uygun Fiyata Git

Emirgan Lale Festivali (1-30 Nisan 2022)

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı Festivalleriİstanbul'a bahar sevincini getiren laleler, İstanbulluları şehrin dört bir yanında rengarenk bir yolculuğa çıkarıyor. Özellikle Sultanahmet Meydanı ve Emirgan Korusu'na ekilen laleler Türkiye'nin pek çok bölgesinden ziyaretçi akınına uğruyor. Her sene 1-30 Nisan tarihlerinde Emirgan Korusu'nu baştan başa süsleyen bu laleler, kesinlikle görülmeye değer. Lalelerden yapılan şekiller, Emirgan Parkı'nı adeta bir çiçek cennetine çeviriyor. Emirgan Korusu hakkında daha detaylı bilgi için Emirgan Korosu Hakkında Her Şey adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

İzmir Rapcore Rap Festivali (30 Nisan 2022)

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı Festivalleriİzmir'de rap müzik festivali olduğunu biliyor muydunuz? 30 Nisan tarihinde İzmir Arena'da 12.00-23.30 saatleri arasında gerçekleşecek olan bu festivalde Ceza, No.1, Anıl Güntekin, Contra gibi isimler sahne alıyor. Rap müzik hayranlarını bir araya getiren festivalde rap müziğe doyabilir, gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

2374 TL

En Uygun Fiyata Git

Fethiye Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali

2022 Festival Takvimi: Nisan Ayı FestivalleriKuzu göbeği mantarına adanmış olan Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali, her sene Nisan ayında Fethiye'de düzenleniyor. Yeşilüzümlü beldesinde gerçekleşen bu festivalde kuzu göbeği mantarının tanıtımı yapılıyor ve bilinçli toplanması ve tüketilmesine dikkat çekiliyor. Pandemi sebebiyle iki yıldır gerçekleşmeyen bu festival bu sene yapılır mı henüz kesinleşmese de, bölgeye gittiğinizde kuzu göbeği mantarını denemelisiniz. Fethiye'ye kadar gelmişken dalış yapmak isterseniz detayları Fethiye Dalış Rehberi'mizi inceleyebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Günümüzü güzelleştiren, hareketli anlarıyla içimize neşe veren bu festivaller, kesinlikle Nisan ayını çok daha keyifli kılıyor. Festival tadında geçen bu ay, hepimize yaz enerjisinin sinyallerini veriyor. Sizce de öyle değil mi?

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)