Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili

Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 11 Mayıs 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili
Dini anlayışlara göre muhafazakar olarak adlandırılan aileler, kendi inanç ve özgürlükleri için islami otel veya islami villa seçeneklerine önem veriyor. Turizm sektörü açısından da büyük bir talep gören bu işletmelerin, helal gıda ve helal turizm sertifikasına sahip olmasının yanı sıra, mahafazakar ailelerin istek ve ihtiyaçlarına da cevap vermesi bekleniyor. Peki islami otel veya villa için kriterler ve beklentiler nedir, bu tür işletmeler için neler ön plandadır? Hadi gelin hem kriterlere hem de bizim önerdiğimiz tesislere bir göz atalım.

Muhafazakar Villaların Özellikleri Neler?

Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili

Öncelikle muhafazakar villa ve tesislerin en büyük özellikleri çeşitli mahremiyet hassasiyetleri gözetilecek bazı tasarım ve yapı detayları bulunmaktadır. Muhafazakar villa, kişisel alanların oldukça ciddi gözetildiği ve özgürlükleri, hareket alanını koruyan bir tatil anlayışına işaret etmektedir. Bu sınıflandırmanın, aynı zamanda İslami villa adıyla da nitelendirilebilen bir kategori olduğunu ifade edebiliriz. Mahremiyetini fazlasıyla önemseyen tatilcilerin dışarıdan görünmeyecek şekilde güneşlenebileceği ve havuza girebileceği villa tipleri bu kategoride yer almaktadır.

Muhafazakar havuzlu villa kiralama tercihini yapacak olan ailelerin, bu kategoride oldukça geniş seçeneklere sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Tesis genelinde alkol satışı ve tüketiminin olmaması, muhafazakar tatil anlayışının en önemli kriterleri arasında yer alıyor. Tesis odalarının da islami koşullara uygun olması gerekiyor. Odalarda Kuran-ı Kerim, seccade gibi eşyaların bulunması, kadın-erkek ayrı yüzme alanlarının olması, helal gıda sertifikası, tesis genelinde mescid olması ve kadın ve erkekler için ayrı ayrı alanlarda faaliyetlerin olması, islami tatil anlayışında önemli kriterler arasında bulunuyor. Türkiye’de bu özellikleri taşıyan balayı tesisleri oldukça fazla. Siz de Neredekal güvencesiyle islami otel ve villa seçeneklerini değerlendirebilir, balayı için bu yazımızda önerdiğimiz tesislere göz atabilirsiniz.

Balayı Tatili İçin En İyi Muhafazakar Vilalar

Villa Elena Beyaz

Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili

Kral ve kraliçelere layık bir villada unutulmaz bir balayı yapmak iter misiniz? Cevabınız evet ise Villa Elena Beyaz tam size göre! Neredekal güvencesiyle harika bir balayı geçirebileceğiniz bu tesis, sunduğu deniz ve doğa manzarasıyla lüks ve konforu bir arada sunuyor. Kalkan Kalamar mevkiinde yer alan tesis, izeole tatil anlayışını şık dekorasyonuyla tamamlıyor.

Villa Dolunay

Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili

Kalkan’nın muhteşem doğasında yer alan Villa Dolunay, balayı çiftleri için ideal tesislerden. Direkt havuz terasına açılan ve yerden tavana kadar cam olan salonu, yemyeşil bahçesi ve plaja yakın konumuyla güzel bir seçenek sunan Villa Dolunay, hem göze hem de ruha hitap ediyor.

Villa Almond

Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili

Fethiye’nin tarih ve doğayla iç içe olan köyü Kayaköy’de bulunan Villa Almond, yemyeşil doğasıyla her göreni büyülüyor. Müstakil havuzunda rahat rahat keyif yapabileceğiniz, yeşilin verdiği huzuru sonuna kadar hissedebileceğiniz Villa Almond’da anın tadını çıkarabilir, tüm stresinizden kurtulabilirsiniz.

Villa Alice

Muhafazakar Villalarda Balayı Tatili

Kaş’ın muhteşem manzarası ve dillere destan doğasında baş başa olabileceğiniz, romantik balayı tatili yapabileceğiniz Villa Alice, balayı çiftleri için unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor. Akdeniz’i kuşbakışı izleyebileceğiniz tesiste, izole tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Dilediğiniz özelliklere sahip olan bu villalarda gönlünüzce balayı geçirebilir, unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Daha fazla tatil villaları öğrenmek için Neredekal.com Tatil Villaları sayfasına bakabilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller dileriz!

Benzer Yazılar

Aile Havuzu Bulunan Termal Oteller

Aile Havuzu Bulunan Termal Oteller

Seyhan Ahen 
27.01.2023
Assos Kartal Yuvası

Assos Kartal Yuvası

Anonim 
08.11.2010
Aquapark Bulunan Termal Oteller

Aquapark Bulunan Termal Oteller

Seyhan Ahen 
27.01.2023