İstanbullu Müzikseverlere Aralık Ayı Konser Önerileri, Faydalı Bilgiler

İstanbullu Müzikseverlere Aralık Ayı Konser Önerileri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Editor

İstanbullu Müzikseverlere Aralık Ayı Konser Önerileri

2012, birbirinden iyi performanslara tanıklık ettiğimiz, hem dünyaca ünlü müzisyenleri dinleyip hem de yeni grupları keşfettiğimiz bir yıl oldu. Koskoca bir seneyi daha geride bırakmak üzereyken, yılın son günlerinde de kaçırılmayacak konserler bekliyor bizi. İşte 2012'nin gülümseyerek hatırlanacak anlarına yenilerini ekleyecek konserlerden bazıları...

DFA Label Night: Shit Robot & Juan MacLean, 8 Aralık @Babylon

Elektronik müziğin en önemli plak şirketlerin DFA Records’un iki güzide DJ’i Shit Robot ve Juan MacLean, 8 Aralık gecesi Babylon’da biraz gürültü yapacaklar! DFA’in en yerinde duramayan iki ismi MacLean ve Shit Robot, DJ Setleri ile Babylon’da olacak. Şimdiye dek LCD Soundsystem, Hot Chip, Simian Mobile Disco gibi gruplarla çalışan ve aynı zamanda bu grupların parçalarına remixler yapan Shit Robot ve DFA’in vazgeçilmezi, Air, Chromeo, Passion Pit remixleriyle bir hayli adından söz ettiren Juan Maclean, “cumartesi gecesi dans edilir” diyenleri Babylon’da bekliyor olacak.

Mark Lanegan Band, 11 Aralık @Salon İKSV

Grunge akımının önemli temsilcilerinden, söz yazarı ve besteci Mark Lanegan, 2. kez ve bu defa grubuyla birlikte Salon İKSV'de bizlerle olacak. 1985 yılında Screaming Trees ile kariyerine başlayan Lanegan, ilk solo albümünü 1990’da kaydetti. Efsane plak şirketi Sub Pop’tan yayınlanan The Winding Sheet’te Lanegan’a konuk sanatçı olarak Kurt Cobain eşlik etti. Kariyeri boyunca rock dünyasından pek çok önemli isimle birlikte çalışan Mark Lanegan, grubu ile kaydettiği son albümü Blues Funeral’i ise Şubat 2012’de yayınladı. Geçtiğimiz yıl İstanbul’da Isobel Campbell ile unutulmaz bir konser veren Lanegan, karanlık şarkıları ve muhteşem sesi ile yine ruhumuzu saracak.

İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions feat. Arto Tunçboyacıyan, 12 Aralık @garajistanbul

İlhan Erşahin’in “bizim gözümüzden İstanbul’un aynası” diye tanımladığı projesi İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions’ın ikinci albümü “Night Rider” doğu ve batı tınılarını bir kez daha mükemmel bir sound ile birleştirdi. İlk albümde dünyanın en ünlü trompetçilerinden Erik Truffaz ile çalışan Erşahin, ikinci albümün garajistanbul’daki ilk konserinde Grammy ödüllü perküsyon ustası Arto Tunçboyacıyan’ı konuk edecek. İlhan Erşahin ve grubu ile eşsiz bir müzikal deneyim için 12 Aralık gecesi garajistanbul’da olun.

Anouar Brahem Trio feat. Barbaros Erköse, 13-14 Aralık @Salon İKSV

Salon İKSV, Garanti Caz Yeşili Etkinlikleri kapsamında Arap dünyasının yetiştirdiği en önemli müzisyenlerden olan Tunuslu ud sanatçısı Anour Breham’ı ağırlayacak. Şu ana kadar 11 albüm kaydı bulunan ve farklı kültürlerden pek çok müzisyen ile ortak çalışmalara imza atan sanatçı, 13-14 Aralık tarihlerinde ülkemizin en önemli klarnet ustalarından Barbaros Erköse ile birlikte çalacak. Doğu esintilerinin kulaklarınızdan ruhunuza doğru akacağı bu konseri kaçırmayın.

İmam Baildi, 26-27 Aralık @Babylon

Yunan müziğini drum & bass, hip-hop ve trip-hop ile yeniden yorumlandığı şekliyle dinlemek ister misiniz? O halde 26-27 Aralık’ta Babylon’da sahne alacak olan İmam Baildi’yi mutlaka izleyin. Kendilerine has tarzlarıyla Balkan müziğine farklı ve renkli bir soluk getiren İmam Baildi, Roskilde gibi Avrupa’nın en büyük müzik festivallerinde, Massive Attack ve Gogol Bordello gibi dünyaca ünlü gruplar ile birlikte sahne alıyor. 2012’in son konserlerinden biri olan İmam Baildi, yılın en iyi performanslarından olmaya aday.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)