İstanbul'da 5 Semt, 5 Dondurmacı

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen

İstanbul'da 5 Semt, 5 Dondurmacı
Yaz aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan dondurma için kilometrelerce uzağa gitmeyi sevenler, bu yazı sizin için gelsin! İstanbul'da beş farklı semtte beş farklı dondurmacı deneyimine hazır mısınız?
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

1 – Kurtuluş - Damla Dondurma

İstanbul'da 5 Semt, 5 Dondurmacıİstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Kurtuluş'ta klasik dondurmacılar arasında gösterilen adreslerden birisi Damla. Dondurma yanında boza ve tatlı da üreten bu ufacık dükkânda, klasik dondurma çeşitleri dışında fazla bir çeşit yok. Yaz ve kış mevsimlerinde her daim dondurma bulacağınız bu dükkânda sade ve çikolatalı dondurma oldukça enfes.

2 – Kapalıçarşı - Bena Dondurmaları

İstanbul'da 5 Semt, 5 DondurmacıKapalıçarşı'da, Nuruosmaniye Camisi'nin avlusunda bulunan bu dondurma ve tatlı dükkânı yıllardır kalitesinden taviz vermeden dondurma severlere hizmet ediyor. Klasik dondurmacılardan birisi olan Bena, kadayıf + dondurma porsiyonu ile öne çıkıyor. Sade ve klasik dondurma sevenler için kaçırılmayacak bir nokta.

3 – Maltepe - Serez Dondurmacısı

İstanbul'da 5 Semt, 5 DondurmacıKartal ve Maltepe şubeleri ile başlayan, kısa sürede farklı noktalarda da şubelerini açan Serez, yeni ve modern dokunuşlarla dondurma sevenlerin gözdesi. Taze, doğal, kaliteli malzemelerden yapılan ve farklı çeşitleri ile hizmet veren Serez'in %100 meyve içeriğine sahip sorbe dondurmaları da oldukça lezzetli. Duble kaymak ve çikolatalısını mutlaka tatmalısınız.

4 – Bostancı - Yaşar Usta

İstanbul'da 5 Semt, 5 DondurmacıYaşar Usta eski dondurmacılardan biri. 59 yıllık serüvende, uzun yıllar boyunca sadece Bostancı'da faaliyet gösterirken, daha sonra o da şubeleşmeye giden dondurmacılardan birisi oldu. Mevsimine göre taze ve kaliteli malzemelerden yapılan birbirinden farklı çeşitlerde dondurmalarının yanı sıra enfes sorbeleri ile de tercih edilen bir dondurmacı. Tahinli dondurmasını mutlaka tatmalısınız.

5 – Erenköy - Paseo Gelato

İstanbul'da 5 Semt, 5 DondurmacıListemizi yeni bir dondurmacı ile noktalayalım. Makedon bir aileden gelen iki kardeş tarafından 2020 yılında Erenköy'de ufak bir dükkân olarak açılan Paseo, sürekli değişen ve her damak tadına hitap eden dondurmaları ile dondurma severlerin yeni gözdesi olmaya aday. Dükkânın arka tarafındaki ufak imalathanelerinden taptaze çıkan dondurmalar, vitrine hemen koyuluyor. Klasik dondurmacılardan biraz daha farklı ve kendine özgü olan çeşitleri ile umarım kalıcı bir yer haline gelirler. Favorim yanık süt pirinç ve deniz tuzlu yer fıstığı. Ek olarak sıcak Brioche ekmeği arasında dondurma yemenizi de tavsiye ederim, enfes bir lezzeti var.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)