Gizemli Kent: Datça, Rota Önerileri

Gizemli Kent: Datça

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Gizemli Kent: Datça

Datça, Akdeniz ile Ege Denizi'ni buluşturan bir kent. Datça, Ege'nin şirin ilçelerinden sadece bir tanesi. Bu şirin ve gizemli kentin 235 kilometrelik sahil bandında, 52 koy bulunuyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği sahilleri Mavi Bayrak ödülüne sahip Datça'nın. Pırıl pırıl sahillerinde, Bodrum ve Marmaris'teki sahillerde yaşanan insan kalabalığından adeta eser yok. İnsanlar gün boyunca, doğa ve tarihle bir buluşma yaşıyor, bu buluşmaya kuşlar, denizdeki yelkenliler, limandaki kadın balıkçılar eşlik ediyor. Bir adım ötede ise Datça pazarında, doğallığından şüphe etmeyeceğiniz, meyve, sebze ve bademler size göz kırpıyor.

Datça'ya yolu düşen herkes, Eski Datça'yı mutlaka görmeli. İki katlı olan eski Datça evleri, bir sanat ürünü olan taş işçiliği kullanılarak yapılmış. Begonvillerle süslü dar sokaklarla ile eski Datça insanı, farklı hayallere götürüyor. İnsanın yüreğinde “'Yeni umutlar, aşklar ve sevgi”' yeşermeye başlıyor. Dar bir sokaktan aniden çıkan bir kedi, yaşlı bir kadın veya güvercinler sizi sakın şaşırtmasın.

Haberin kaynağı için: B-Magazin Bodrum

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)