Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık Tatili, Türkiye

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık Tatili

Yorum Yok

Rota Önerileri Sinan Sofuoğlu

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık Tatili
O meşhur Ayvalık tostunu sevmeyen yoktur. Peki bu muhteşem Ayvalık lezzetinin çıkış noktasını hiç ziyaret ettiniz mi? Rahatlıkla söyleyebiliriz ki tostunun damakta bıraktığı tadı, Ayvalık lezzetlerinin bıraktığı hazzı bölgenin kendisi de kalbinizde bırakabilir. Kuzey Ege ve Balıkesir'in en popüler beldelerinden Ayvalık, eski Rum evleri, masmavi deniz manzaraları ve zeytin bahçeleriyle her yıl yüzbinlerce turisti ağırlamaya devam ediyor. Yaz akşamlarının serin rüzgarlarla gelen o unutulmaz atmosfer Ayvalık'ta bir başka. “'Ne güzel esti”' sözünü de gerçekten bir başka söyletiyor insana. Plajlarında gün boyu yüzebileceğiniz, rakı-balık keyfini dibine kadar sürebileceğiniz ve kendinizi tam anlamıyla bir tatilde hissedebileceğiniz beldeyi keşfetmek için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanın tam da zamanı!

Ayvalık'ta Erken Rezervasyon İndirim ve Fırsatları Neler?

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliKısaca erken rezervasyonu açıklamamız gerekirse, tatilinizi hem ekonomik hem de planlı bir şekilde gerçekleştirmenize olanak sunan güzel bir imkan diyebiliriz. Peki bu nasıl oluyor? Aslında çok basit; zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza hitap eden bir otel bulup tatilinizden en az 3 ay öncesinden rezervasyon yaptırıyorsunuz. Elbette bu süre 3 ay olmalı diye bir kural yok, fakat ideal indirimleri yakalamak açısından daha fazla imkan sunabiliyor. Özellikle otel odaklı bir tatil düşünüyorsanız gitmek istediğiniz bölgelerdeki erken rezervasyon fırsatlarını araştırıp ekonomik bir tatile ilk adımınızı atabilirsiniz. Ayvalık otelleri için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanırsanız, otel fiyatlarından %5 ila %25 arasında bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

950 TL

En Uygun Fiyata Git

Ayvalık'ta En Uygun Erken Rezervasyon Dönemleri Ne Zaman?

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliAyvalık, özellikle tarihi Rum evleri düşünülünce tam bir yaz beldesi. Beyaz masa örtülerinin süslediği meyhanelerde rakı-balık tadı bu mevsimde daha bir güzelleşiyor. Ayrıca berrak denizinde yüzebileceğiniz plajlar açısından da zengin olduğunu düşünerek ideal tatil döneminin haziran-ağustos aralığı olduğunu söyleyebiliriz.

Peki Ayvalık Tatilinde Neler Yapılır?

Ayvalık birbirinden güzel doğa manzaraları sunduğu gibi aslında tarihi bir dokuya da sahip. Bu dokuyu tarihi Rum evlerinde, sokaklarda ve deniz kıyılarında rahatlıkla hissedebilirsiniz. Ayvalık Gezilecek yerleri derlediğimiz yazımıza göz atabilir,aşağıdaki kısa tatil önerilerimizi de okuyabilirsiniz.

Taksiyarhis Anıt Müzesi'ni Görün.

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliMüze Kart'la gezebileceğiniz Taksiyarhis, 13.yy da aktif olarak kullanılan, Ayvalık'taki en meşhur kilise konumundaydı. Çağlar boyunca depremler ve istilalar atlatmış olmasından o yıllardaki halinden pek bir eser kalmamış. Fakat 2012 yılında başlayan restore işlemleri o kadar iyi sonuç vermiş ki insan iç dekorlarına hayran kalmadan edemiyor. Taksiyarhis Anıt Müzesi, Ayvalık'ta gezmeniz gereken en önemli yerlerden.

Tarihi Sokaklarda Yürüyüşler Yapın.

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliAyvalık aslında bu açıdan bakılınca bir açık hava müzesi olarak bile düşünülebilir. Rum evlerinin süslediği sokaklarda, yaz mevsiminin yumuşak atmosferi eşliğinde yürürken mütevazi bir kafede mola vermek gibisi yok. Beldenin hissettirdiği bütünlüklü duygular keşfetmeye kesinlikle değer.

Cunda Adası'na Tekne Yolculuğu ile Gidin.

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliAyvalık çevresinde 22 tane ada bulunuyor. Bunların çoğunda yerleşim alanı yok fakat Cunda Adası hem sabah hem de akşam vakti cıvıl cıvıl oluyor. Adaya Ayvalık'tan kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Manzaralara Tanıklık Edin.

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliAyvalık fotoğraf çekmeyi seven herkes için gerçekten de harika manzaralar sunuyor. Özellikle Şeytan Sofrası adı verilen, volkanik bir yapılanma sonucu oluşmuş seyir alanında nefes kesici manzaralar görebilirsiniz. Şeytanın ayak izi olduğuna dair efsanelere konu olan tepe Sarımsaklı'ya 4km, Ayvalık merkezine ise 7km uzaklıkta yer almakta.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1000 TL

En Uygun Fiyata Git

Bol Bol Yüzmeyi Unutmayın.

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliElbette beldenin birbirinden güzel plajları da unutulmamalı. Ayvalık'ta denize girebileceğiniz ve güneşlenebileceğiniz pek çok plaj yer almakta. Bu plajlarda yazın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Ayvalık'ta Nerede Kalınır?

Erken Rezervasyon İndirim Ve Fırsatlarıyla Ayvalık TatiliAyvalık, yaz sezonunda ziyaretçilerine eğlenceli aktiviteler sunuyor. Doğa manzaraları ve plajları yüzünden beldeden ayrılmak bir hayli zor olabiliyor. Eğer Ayvalık tatilinizde konaklamak isterseniz, sitemizde yer alan tesislerden erken rezervasyon yaptırıp, bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)