Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı: Divan Rezidans İzmir

Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı: Divan Rezidans İzmir

Paylaş
Anonim  
Eklenme: 27 Eylül 2012
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Ege'nin İncisine Yeni Yaşam Alanı: Divan Rezidans İzmir

Otelcilik ve yiyecek - içecek sektörünün ardından rezidans işletmeciliğine de hızlı bir giriş yapan Divan Grubu, yeni bir projeye daha imza atıyor. İzmir'e yepyeni bir iş ve yaşam alanı kazandıracak olan "Divan Rezidans İzmir" projesi bölgenin önde gelen iş adamlarının ortaklığıyla hayata geçiriliyor.

Divan Grubu, Türkiye'nin farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği projelerin ardından Ege Bölgesi'nin en önemli şehrine de kusursuz hizmet anlayışını taşımaya hazırlanıyor. Gerek konumu gerekse de iş gücü potansiyeliyle ülke ekonomisinin can damarlarından biri olan İzmir'e yeni bir soluk getirecek olan Divan Rezidans İzmir; otel kalitesini ve ev konforunu tek bir projede buluşturuyor.

{ad:0}

Mistral Yapı'nın inşa edeceği ve Divan Grubu'nun işletmeciliğini üstleneceği projenin imza töreni geçtiğimiz günlerde Divan İstanbul'da gerçekleşti. Divan Grubu CEO'su Markos Bekhit ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Faik Öztunç ile Mistral Yapı Gayrimenkul San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haydar İnaç tarafından imzalanan anlaşma ile projeye start verildi.

Kentin Bayraklı bölgesinde Manhattan Projesi olarak nitelendirilen, Yeni Kent Merkezi'nde ve Yeni Adliye Binası'nın karşısında konumlanacak olan Divan Rezidans İzmir'in tahmini yatırım maliyetinin 300 milyon TL olması bekleniyor.

Divan Rezidans İzmir; 25.000 m2 konut, 40.000 m2 ofis alanına sahip iki kule ile 10.000 m2 kiralanabilir çarşıdan oluşuyor. Ofis kulesi 45 kat, konut kulesi 40 kat ve alışveriş merkezi ise 2 katlı sokak çarşısı olarak planlanmaktadır. Mistral Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı projeyle ilgili yaptığı açıklamada mimari ve mühendislik olarak herkesin beğeneceği, yaşayanlarına kalite sunan ve şehre katma değer yaratacak bir yapı ortaya çıkaracaklarını belirtti. Türkkanı, bu projeyle İzmir'in yeni bir sembole daha sahip olacağını da vurguladı.