Dam Meydanı

1 Yorum

Rota Önerileri Habibe Tokgöz

Dam Meydanı
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Dam Meydanı, köklü tarihinin yanında en çok bilinen ve ziyaret edilen yerler arasındadır.
Burada önemli aktiviteler düzenlenmektedir ve batısında Amsterdam Kraliyet Sarayı, diğer bir yanında ise Madame Tussauds Müzesi bulunmaktadır. Meydanın içerisinde bulunan ve beyaz taştan yapılmış olan Ulusal Anıt da buraya turist çeken yapıtlar arasındadır.
Tam bir cazibe merkezi olan Dam Meydanı, kuzey güney doğrultusunda 100 metre, doğu batı doğrultusunda ise 200 metre genişliğinde görkemli bir alandır. Her turistin olduğu gibi sizin de Amsterdam gezi başlangıç noktanız kesinlikle Dam Meydanı olmalı. Burada yapılan karnaval zamanını yakarsanız katılıp daha eğlenceli vakitler geçirme fırsatınız da var.
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

Dam Meydanı, Amsterdam'ın en tarihi ve güzel meydanı. Konumunuzu buraya göre belirleyebilir, arkadaşlarınızla burada buluşabilir, meydanda müzik yapan gençlere denk gelirseniz onları dinleyerek hoşça vakit geçirebilirsiniz. Tarihi atmosferi ile gerçekten Avrupa'nın en önemli meydanlarından biri olduğunu hemen kanıtlıyor. Dikkat: Biz bisikletlerle meydanın içine de girmeye çalıştık, ancak yasakmış. Hoş hiçbir aksi hareketle karşılaşmadık ama hemen yolun karşı tarafında bulunan bisiklet otoparkına bisikletinizi bırakabilirsiniz.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)