Çocukla Gidilecek En İyi Tatil Rotaları, Rota Önerileri

Çocukla Gidilecek En İyi Tatil Rotaları

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Çocukla Gidilecek En İyi Tatil Rotaları

Çocuğuyla tatile çıkmak isteyenlerin “'Nereye gitsek?”' sorusuna tatil mekanı tavsiyeleri…

Küçük çocuklu aileler için tatilde gidilecek yerin temiz, sıcak, kumlu ve sığ bir denizi; ince kumlu plajı; konforlu konaklama alternatiflerinin olması önemli. Biraz daha büyük çocukları olan aileler içinse bunlara ek olarak doğa yürüyüşleri yapılacak yerlerin, çeşitli su sporları aktivite imkanlarının olması ihtiyaçlardan. İşte tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilen, çocuklu ailelerin “'Nereye gitsek?”' sorusuna yanıt olan mekanları seçtik.

Çeşme: Çeşme, çocukla gidilebilecek harika tatil yörelerinden biridir. Çünkü plajların çoğu incecik kumla kaplıdır. Bizim favorilerimiz Ilıca Plajları. Su ısısı nedeniyle sezonu en erken burası açıyor. Denizin uzun bir mesafe boyunca sığ kalması çocuklu aileler için özellikle büyük rahatlık.

Bodrum: Bodrum'un neresine gittiğiniz önemli. Gümbet'in gürültülü ve karmaşık ortamı çocuklu aileler için çok uygun olmayabilir. Bodrum'un en sakin koyu olan Bitez, kumlu plajı, sıcak ve sığ denizi ile küçük çocuklu aileleri rahat ettiriyor. Büyük çocuklar için de Bitez'de bulunan su sporları merkezleri aktivite imkanı sağlıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler sörf, su kayağı, yelken, yüzme gibi birçok su sporları aktivitelerine katılabiliyor.

Kemer: Hem yeşil hem de mavinin olduğu bir doğada tatil yapmak için Keme çok uygun. Burada her zevke ve keseye uygun konaklama imkanı var. Özellikle beş yıldızlı, her şey dahil sistem çalışan otelleriyle meşhur Kemer. Bu otellerde çocuklar için pek çok spor, hobi ve eğlence aktiviteleri düzenleniyor.

Bozcaada: Bozcaada son yıllarda çok popüler hale gelip kalabalıklaşmış olsa da hala ailecek güzel bir tatil yapabileceğiniz sakin yerler bulmanız mümkün Bozcaada'da. Çocukla Bozcaada'ya tatile gitmek yanınıza bir yığın oyuncak taşımak zorunda kalmamak anlamına da geliyor. Çünkü burada yapılacak pek çok aktivite var.

Adrasan: Çocukla tatil yamak için Antalya doğru bir seçim ama neresine gittiğiniz önemli. Bizim önerilerimizden biri Adrasan. Burası Antalya'ya 94 kilometre uzaklıkta bir koy. Adrasan'da lüks, havuzlu otellerin yanı sıra uygun fiyatlarda pansiyonlar ve bungalovlarda çocuklu aileler için çok da konforlu olmayacağını belirtelim. Konaklayacağınız yerin denize yakın olmasına dikkat edin. Çok uzakta kalıyorsanız çocukla birlikte güneş altında denize kadar gitmek sizi zorlayabilir.

Haberin tamamı için: Megalife Magazin / Eylül

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)