Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness Otelleri

Yorum Yok

Konaklama Önerileri Gülnur Sağlam

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness Otelleri
Bu yaz kendinizi sosyal, psikolojik ve fiziksel açıdan iyi hissedeceğiniz bir tatile çıkarmaya ne dersiniz? Wellness otelleri tam da bu isteğinize cevap vermek için özenle bu sezona hazırlanıyor. Hem tatil yapmak hem de içsel bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız wellness otelleri tam size göre. Kendi bedeninizi ve ruhunuzu tanımak amacıyla wellnes otellerine konuk olmak isteyenler için özel bir seçki hazırladık. İşte bu yaz gidebileceğiniz Türkiye'nin En iyi Spa Otelleri...

Wellnes Nedir, Nasıl Yapılır?

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness OtelleriDünya Sağlık Örgütü'nün tanımına göre wellness kavramı kişinin bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali içerisinde olması anlamına geliyor. Yaşam kalitesini yükseltmek için bilinçli ve istekli olarak alınan kararlar ve bu kararların uygulanma süreci wellness kavramının içerisinde yer alıyor. Fiziksel, zihinsel ve duygusal boyutlarda ele alınan wellness, kendi içerisinde farklı ilke ve amaçlar barındırıyor. İyi ve sağlıklı yaşam olarak adlandırılan wellness kavramını hayatın pek çok alanında uygulamaya koyabilirsiniz.

Kişinin çok daha sağlıklı ve iyi bir yaşam sürmesini sağlayan wellness kavramı insan yaşamına çeşitli faydalar sunuyor. Özellikle iç huzurunu yakalayan kişinin kavgalardan, tartışmalardan ve her türlü çatışmadan uzak bir yaşam sürmesine katkıda bulunmaktadır. Daha sakin, huzurlu ve kaliteli bir yaşam sürmek için pek çok kişi wellness felsefesini hayatının farklı alanlarında uyguluyor. Zihinsel, duygusal ve fiziksel boyutlarda etkiler sunan bu kavram, insanı bütüncül şekilde ele alan bir felsefe olarak karşınıza çıkıyor. Yaşamında köklü ve etkili değişiklikler yapmak isteyenler için wellnes kavramı adeta yol gösterici bir rol üstleniyor.

Wellnes Otelleri Nelerdir?

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness OtelleriBedensel, ruhsal ve zihinsel bir yolculuğa çıkarken konaklamak için gittiğiniz otelin sizi destekliyor olması harika bir deneyim sunuyor. Bu anlamda wellness otelleri misafirlerini bedensel zihinsel ve ruhsal olarak iyileştiren yöntemler sunuyor. Wellness otelleri kişilerin ihtiyaçlarına göre çeşitli terapi ve tedavi yöntemlerini bir araya getirerek, tatil keyfini sağlıklı yaşam ile birleştirmelerini sağlıyor. Bu otellerde konaklarken doğanın içinde huzurlu bir atmosferi deneyimleyebilir ve ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış alanların tadını çıkarabilirsiniz. Wellness otellerinde bir hafta konaklayarak kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz bir tatili geride bırakabilirsiniz.

2022'nin En İyi Wellness Otelleri

Yaz tatilini keyifli bir wellness otelinde karşılamak isteyenler bu yazımız size. İhtiyaçlarınıza göre tasarlanmış Türkiye'nin en iyi spa otel seçeneklerini sizler için listeledik.

Sianji Well Being Resort Otel, Bodrum

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness OtelleriAvrupa ve Türkiye'nin en iyi wellness otelleri listesinde yer alan Sianji Well Being Resort Otel, konuklarına harika bir yolculuk deneyimi sunuyor. Yılın tüm yorgunluğunu ve günlük yaşamın stresini geride bırakmak için ihtiyacınız olan her şey bu otelde karşınıza çıkıyor. Bilinen tedavi ve yöntemlere ek olarak, Sianji Well Being Resort Otel'in anlaşmalı olduğu klinikte uzman doktorlar tarafından kan tahlilleri ve vücut analizlerini yaptırabiliyorsunuz. Böylece size en uygun program uzman eşliğinde belirlenmiş oluyor. Bu wellness otelinde konaklarken tatil boyunca uygun terapi, tedavi ve beslenme şekillerini sürdürebilirsiniz.

Sianji Well Being Resort

  Otel
 • Kadıkalesi /
 • Bodrum /
 • Muğla

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

15496 TL

En Uygun Fiyata Git

Richmond Nua Wellness Spa, Sapanca

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness OtelleriRichmond Nua Wellness Spa, İstanbul'a yakın bir konumda yer aldığı için kolayca wellness kaçamağı yapabileceğiniz harika bir seçenek. Şehrin gürültüsünü arkanızda bırakıp sağlıklı birkaç gün geçirmek için Sapanca Gölü'nün kenarında konumlanan Richmond Nua Wellness Spa'ya konuk olabilirsiniz. Ormanlık bir alanda bulunan bu otel, zihinsel ve bedensel rahatlamaya dayalı program seçenekleri sunuyor. Uluslararası alanda pek çok prestijli ödül alan Richmond Nua Wellness Spa'nın zengin içerikli masaj ve bakım alternatifleri deneyimleyebilirsiniz.

Richmond Nua Wellness Spa Sapanca

  Otel
 • Rüstempaşa Mah /
 • Sapanca /
 • Sakarya

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

4644 TL

En Uygun Fiyata Git

The LifeCo, Antalya

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness OtelleriThe LifeCo, özellikle detoks ve beslenme programıyla öne çıkan en iyi wellness otelleri arasında yer alıyor. Antalya'da bulunan The LifeCo, mavi ve yeşilin bir arada konumlandığı harika bir seçenek. Şehir hayatını arkanızda bırakmak ve wellness otel konseptini deneyimlemek için rotanızı buraya çevirebilirsiniz. The LifeCo, konuklarına yenileyici, dinlendirici ve dengeleyici paketler hazırlayarak harika bir wellness tatilinin kapılarını aralıyor. Kişiye özel detoks ve beslenme programları sayesinde tatiliniz bir kat daha güzelleştirebilirsiniz. Bu otelde aynı zamanda spa, masaj, meditasyon ve yoga gibi pek çok aktiviteye de katılmanız mümkün.

The LifeCo Hotel

  Otel
 • Lara /
 • Antalya
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Six Senses Kaplankaya, Bodrum

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness OtelleriMuhteşem deniz manzarasının yeşilliklerle buluştuğu Six Senses Kaplankaya'da harika bir yolculuğa ortak olmaya ne dersiniz? Six Senses Kaplankaya, wellness programlarında uzman ve terapist eşliğinde yapılabilecek çeşitli aktiviteler sunuyor. Burada sizi bekleyen aktiviteler uyku, beslenme, zihin açıklığı ve hareket konusunda sizi yönlendiren terapiler şeklinde sıralanabilir. Six Senses Kaplankaya'da tuz grotto, kristal buhar odası, yapay yağmur, Fin saunası, hidroterapi havuzu, ısıtmalı dinlenme salonları, ayak terapi havuzları, iglo ve watsu havuzu gibi çeşitlilikler sizi bekliyor.

Six Senses Kaplankaya

  Otel
 • Bozbük Mah /
 • Milas /
 • Muğla

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

18123 TL

En Uygun Fiyata Git

NG Afyon Wellness&Convention, Afyonkarahisar

Bu Yaz Gidebileceğiniz En İyi Wellness OtelleriTürkiye'nin Spa Otelleri içerisinde ilk akla gelen NG Afyon Welness Otel, programlarını deneyimlemek isteyen konuklar için kapsamlı bir seçenek sunuyor. Burada çeşitli detokslara, canlanma programı ve yenilenme programlarına konuk olabilirsiniz. NG Afyon Wellness, aynı zamanda belli dönemlerde çeşitli etkinlikler de düzenliyor. Burada konaklarken kendinizi keşfedeceğiniz etkinliklere konuk olabilirsiniz. NG Afyon Wellness'ta doktor ve terapistler tarafından hazırlanan sağlıklı yaşlanma programları, zihinsel sağlık ve stres yönetimi ve detoks programlarını özel olarak alabilirsiniz.

NG Afyon Wellness & Convention

  Otel
 • Uydukent /
 • Merkez /
 • Afyonkarahisar

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

3000 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)