Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 17 Haziran 2022
 • Son Güncellenme: 22 Ağustos 2023
Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

Ramazan Bayramı, çalışan kesim için örf ve adetlerin yerine getirildiği bir özel dönem olmasının yanı sıra kısa bir tatil niteliği de taşıyor. Ramazan Bayramı döneminde yaşadığı yere yakın veya kolay ulaşılabilecek tatil bölgelerinde vaktini geçirmeyi tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Bayram tatili için alternatif bir tatil arayışınız varsa, bu yazımız sizi yeni bir tatil tarzıyla tanıştıracak: Villa Tatili!

Villa Tatili Nedir?

Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

Villa tatili, bazen bir bazen de birden çok ailenin bir villayı kiralayarak gerçekleştirdiği tatillerin genel nitelendirmesine işaret ediyor. Son dönemde farklı olanaklara sahip villaların tatil amaçlı kiralanmasının oldukça rağbet görmesi sayesinde villa tatili revaçta. Neredekal üzerinden siz de Tatil Villalarını listeleyerek inceleyebilir, bu villalar arasında sizin için en cazip görünen villayı hızlıca kiralayabilirsiniz!

Villa Tatili Avantajları

Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

Villa tatilinin yüksek ilgi görmesi, elbette tesadüf değil. Tatil villası kiralayanların sayısında günden güne artış olmasının pek çok nedeni var. Villa tatili avantajlarının tatil severlere cazip gelmesi bu tercihlerin temel sebebi. Peki villa tatili avantajları neler? Gelin, birlikte göz atalım!

  • Korunaklı ve rahat bir ortam
  • Ev konforunda tatil
  • Çocuklu aileler için fazlasıyla güvenilir alanlar
  • Tamamen size özel
  • Uygun fiyatlar

Bu avantajlar, bayram tatili kiralık villa arayışınızı hızlandıracak kadar cazip. Üstelik her bütçeye dönük seçeneğin yer aldığı tatil villalarıyla beklentilerinizi de fazlasıyla karşılayacak… Dilerseniz, villa tatili avantajlarına biraz daha yakından bakalım.

1- Korunaklı ve Rahat Bir Ortam

Tatil alanınızda sizden ve sizinle birlikte tatil yapan tanıdıklarınızdan veya aile üyelerinizden başka kimsenin olmaması korunaklılık ve rahatlık olanağı sunmaktadır. Ailecek veya arkadaş çevrenizle oldukça rahat ve tamamen sizin keyfinize göre şekillenen bir bayram tatili villa tatili ile mümkün.

2- Ev Konforunda Tatil

Halihazırda bir ev olarak tasarlanmış villalarda tatil yapmak demek, olanakların da bir ev tarzında şekillenmesi anlamına geliyor. Bu da ev ortamını fazlasıyla ‘gerçekçi’ kılıyor. Size ise böyle bir ortamda, ev konforunda tatil yapmaktan başka yapacak hiçbir şey kalmıyor! Keyfini çıkarmaya bakın…

3- Çocuklu Aileler İçin Fazlasıyla Güvenilir Alanlar

Çocuklu ailelerin en büyük sorunu, tatil boyunca her an çocukları göz önünde tutmanın zorluğu. Villa tatili ile bu zorluğu keyfe çevirip, güvenilir bir alanda çocuğunuzun keyfince tatil yaptığını bilmek kulağa oldukça iyi geliyor olmalı. Tabii, aynı keyif bu sayede sizin için de geçerli oluyor…

4- Tamamen Size Özel

Aslında açıklamaya çok da gerek yok. Vaktinizi nasıl geçirdiğiniz, neyi ne zaman yaptığınız tamamen size kalır. Sizin tercihlerinizle şekillenir. Ailenizle gece havuzda yüzebilir, sabahın ilk saatlerine kadar bahçede oturarak kitap okuyabilir, kahvaltıyı brunch ile birleştirebilirsiniz. Hepsi sizin elinizde, çünkü bu tatil tamamen size özel.

5- Uygun Fiyatlar

Konaklama alternatifleri arasında, fiyat performans bazında veya kalabalık aileler, arkadaş grupları için hesaplandığında en uygun fiyatların gözlenebildiği tatil seçenekleri villalar arasında kolayca bulunabilir.

Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

Siz de bayram için kiralık villa seçeneklerinizi gözden geçirmek, sizin için en uygun villayı keşfetmek isterseniz tatil villası listemize buradan ulaşabilirsiniz!

En İyi Bayram Vilları

Neredekal.com onaylı tatil villaları arasından sizin için farklı bölgelerden üç önerimiz var;

1- Villa Tanyeri,Kaş

Antalya’nın turistik yönü saymakla bitmez! Ancak Kaş, bu yönler arasında en dikkat çekici olanı ve özellikle yerli turistlerin ilk tercihleri arasındadır. Villa Tanyeri de Kaş’ı tercih edecek olan tatil severler için denize bir kilometre yakınlığı, kendine özel havuzu, beş kişinin rahatça konaklamasına olanak tanıyacak genişliği ve doğanın tam ortasında yer almasıyla ideal bir seçenek!

Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

2- Villa Heros, Fethiye

Muğla da Antalya gibi, özellikle yaz turizminin merkezleri arasında yer alan; turistik ilçeleriyle dikkat çeken şehirlerimizden. Bu ilçeler arasında başta gelen Fethiye, en çok tercih edilen destinasyonlar arasında… Fethiye’de bulunan Villa Heros ise 9 kişiye varan konaklama olanağıyla göz alıcı bir büyüklüğe sahip. Gerek dış tasarımıyla gerek havuzuyla gerekse odalarıyla bu göz alıcı büyüklüğün hakkını fazlasıyla veren Villa Heros; mangalından kahve makinasına kadar günün her anı için gereken her şeyi de içeriyor.

Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden

3-Villa Mavi Boncuk, Köyceğiz

Köyceğiz, Muğla’nın kıymetli bölgelerinden biri. Yakınındaki doğal güzellikler, bölgedeki pek çok noktaya ulaşılabilir durumda olması gibi seçeneklerle Köyceğiz, tercih edilen tatil destinasyonlarından birisi. Villa Mavi Boncuk 1, Köyceğiz’de göz alabildiğine doğaya uzanan manzarası ve kendi özel havuzu başta olmak üzere pek çok avantajıyla bu yaz misafirlerini bekliyor…


Bayramda Villa Tatili Yapmak İçin 5 Neden