Barselonada Görülecek Yerler

1 Yorum

Rota Önerileri Ordinaryus Tatilyus

Barselonada Görülecek Yerler
Barselona gezinizde görmeniz gereken yerler şöyledir;
Montjuic Tepesi, Castell de Montjuic kalesi, Katalonya Ulusal Sanat Müzesi, Katalonya Arkeoloji Müzesi, Miro Müzesi, La Sagrada Familia, Casa Milla, Casa Batllo, Park Guell, Picasso Müzesi, Tekstil Müzesi, Santa Maria del Mar Kilisesi, Passeıg Del Born.
Sue Katedrali, Placa Sant Juama Meydanı, Museu Frederıc Mares, Santa Maria del Pino Kilisesi, Barcelonette, Kolomb Anıtı, Denizcilik Müzesi, Las Ramblas Köprüsü, Maremagnum, La Rambla, Palau Guell, Placa Reıal, Museu de Cera de Barcelona.
1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
/

-

Barselonayı kesfetmek istiyorsanız spor ayakkabılarınızı mutlaka yanınızda götürmeniz gerekiyor. Şehrin neresinde olursanız olun yürümeye başladığınızda durmak istemeyeceksiniz. Bazen kendinizi sıradan bir apartmanın kapısında dakikalarca hayranlık içerisinde kalıp izlerken bulacaksınız. Şehri ilk defa geziyorsanız Guell Parkt'an başlayarak sonrasında yokuş aşşağı sahile kadar yürümek en iyisi olacaktır. Park Güell'den çıkınca 15-20 dakikalık keyifli bir yürüyüş ile Sagrada Familia'ya ulaşıp dünyanın inşaatı devam eden en güzel yapılarından birini göreceksiniz. Sagrada Familia'dan sonra devasa bulvarları geçerek Katalunya Meydanı'na gelip oradan da La Rambla'dan sahile çıkarsınız. La Rambla'dan geçerken meyve haline mutlaka uğranmalı, hatta acıktıysanız içeride halcilerin sattığı yemeklerden de yemenizi öneririm. Sahile çıktığınızda hala yürüyecek haliniz kaldıysa Born'a geçip daracık sokak aralarında dolaşıp alışveris yapabilirsiniz. Sonrasında da yine Born'un ufak meydan kafelerinde hoş bir akşam yemeği sizi bekliyor olacaktır.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)