2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı Festivalleri, Türkiye

2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı Festivalleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Merve Aygün Engin

2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı Festivalleri
Yazın ilk günlerinin heyecanı bir başka oluyor, sizce de öyle değil mi? Deniz ve tatil sezonunun açılmasıyla daha da keyifli geçen Haziran ayında günler çok daha çabuk ve eğlenceli geçiyor. Bir de bu güzel anlara çeşitli festivaller de eklenince, yaz mevsiminin albenisi ikiye katlanıyor.

İzmir, Ankara, İstanbul ve Muğla'daki birbirinden eğlenceli festivalleri bu yazımızda derledik. Bakalım sizin tercihiniz Haziran ayı festivalleri içerisinde hangisi olacak?

Big Fest İstanbul (4-5 Haziran 2022)

Adından da anlaşılacağı üzere İstanbul'un en büyük festivallerinden olan Big Fest, bu sene 4-5 Haziran tarihlerinde Life Park'ta düzenleniyor. Müziğe ve eğlenceye doyacağımız festivalde Mavi Gri, Sefo, Emir Can Iğrek, Duman, Adamlar sahne alacak. Sürprizlerin de olduğu bu festival herkesin gönlünde taht kurmaya hazırlanıyor.

Şehirde Yazzz Festivali, İstanbul (11-12 Haziran 2022)

2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı Festivalleriİstanbul'da yazı coşkuyla karşılamak ve sosyalleşmek için 11-12 Haziran tarihlerinde Maximum Uniq Açıkhava sizleri bekliyor. Gazapizm, Deniz Tekin, Ceza, Berto, Eftelya gibi isimlerin sahne alacağı, müzik ve eğlencenin ön planda olacağı bu festival, yaz güneşini İstanbul'da karşılamak için ziyaretçilerini bekliyor.

25. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, Ankara (26 Mayıs - 5 Haziran 2022)

2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı FestivalleriKadın örgütlenmesi deyince akla ilk gelen vakıflardan olan Uçan Süpürge, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekerek, kadınların ve çocukların yanında durmaya devam ediyor. Her sene düzenlenen kadın filmleri festivalinin bu seneki konusu ise Kadınların Mirası. Ankara'daki çeşitli sinema salonlarında gösterilecek olan filmlerin yanı sıra, festival kapsamında söyleşi ve etkinlikler de olacak.

1. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali (21 Haziran - 1 Temmuz 2022)

2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı FestivalleriInstitut Français İzmir ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali, bu sene ilk kez ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Institut Français sinema salonu ve İzmir Sanat ve Bıçakçı Han'da ücretsiz olarak seksenden fazla yerli ve yabancı filmlerin gösterileceği festivalde, yarışma ve söyleşiler de olacak.

Midsommar Festival, Göcek (24-26 Haziran 2022)

2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı FestivalleriKuzey Avrupa'nın geleneği olan ve About Nights tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Midsommar festivali, 24-26 Haziran tarihlerinde Göcek Fimi Island'da yaza merhaba diyor. İnanışa göre güneşin en parlak olduğu gün kutlanan ve sanatın, sosyalleşmenin öneminin vurgulandığı bu güzel festivalde müziğe, eğlenceye ve aktivitelere doyacaksınız. Konaklama alternatifi olarak ise Göcek kiralık villa tercihinizi Neredekal.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kadıköy Belediyesi Uçurtma Festivali, İstanbul (25 Haziran 2022)

2022 Festival Takvimi: Haziran Ayı FestivalleriCaddebostan sahilinde uçurtmaların havada dans ettiği, çocuk, genç, yaşlı demeden herkesin bol bol eğlendiği uçurtma festivali, bu sene 25 Haziran tarihinde düzenleniyor. Kadıköylülerin ve İstanbul'da uçurtma uçurtmayı dört gözle bekleyenlerin uğrak noktası olan festivalde siz de gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Haziran ayını müzik, dans, etkinlik ve bol bol eğlenceyle karşılamak ve yaz mevsimine harika bir giriş yapmak isterseniz, bu festivaller sizleri bekliyor. Hadi durmayın, eğlenceye kulak verin!

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)