Ayvalı Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Ayvalı Otel Fiyatları

Nehir kıyısında sessiz, sakin, şirin bir köy olan Ayvalı, sahip olduğu pek çok konaklama alternatifiyle de dikkat çekiyor…

Kapadokya'nın Ürgüp ilçesine bağlı olan Ayvalı, ‘nehrin durgunlaştığı yer' anlamını taşıyan ‘Aravan' ismi ile anılıyormuş eskiden. Ürgüp'e 12 km uzaklıkta bulunan Ayvalı, Kapadokya'yı keşfetmeye geldiğinizde, konaklama yapabileceğiniz bölgelerden biri. Henüz isminin çok duyulmamasından dolayı oldukça huzurlu bir atmosfere sahip olan Ayvalı, sessiz, sakin, şirin bir köy olarak dikkat çekmeye başladı son zamanlarda.

Özellikle, Ayvalı'nın Turizm Bakanlığı tarafından örnek köy olarak seçilmesi, bölgede pek çok otelin açılmasına sebebiyet verdi. Kapadokya tatilinizi hem huzur dolu bir ortamda geçirmek, hem de bölgeyi doyasıya keşfetmek istiyorsanız eğer, Ayvalı otellerinin sizin için son derece ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Ayvalı otelleri, Kapadokya'nın otantik dokusunu birebir yaşatıyorlar misafirlerine. Ayvalı otellerinin en belirgin özelliklerinden biri de otellerin neredeyse tamamının mağara tipinde olmaları. Bu da var olan otantik dokuyu daha da bir güçlendiriyor. Ayvalı'nın tarihi eserleri ile tüm Kapadokya bölgesini rahatlıkla gezebileceğiniz Ayvalı otellerinden, fayton gezisi gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Geleneksel bir şekilde dekore edilmiş konaklama birimlerine sahip olan Ayvalı otelleri, sahip oldukları panoramik teraslarıyla da, doyumsuz bir görsel şölen yaşatıyor misafirlerine.

Kapadokya'yı keşfetmek için harika bir başlangıç noktası olan Ayvalı'da, Ayvalı otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Ayvalı Otel Fiyatları

Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya'nın şirin bir köyü olan Ayvalı, nehrin kıyısında huzurla buluşturuyor misafirlerini…

Kapadokya bölgesinde, Ürgüp'e 12 km uzaklıkta bulunan Ayvalı, oldukça şirin bir köy. Ayvalı Köyü'nün kuzeyinde Mustafapaşa, güneyinde Mazı, doğusunda Cemil Köyü, batısında ise Bahçeli Köyü bulunuyor. Ürgüp'e bağlı olan Ayvalı, eskiden ‘nehrin durgunlaştığı yer' anlamına gelen ‘Aravan' ismi ile anılıyormuş.

Ayvalı Köyü, Turizm Bakanlığı tarafından örnek köy olarak seçilmiş. Bu da köyün ziyaretçi sayısını bir hayli arttırmış. Bu nedenle de Ayvalı'da sırasıyla oteller açılmaya başlamış. Kapadokya tatillerini renklendirmek isteyenler tarafından tercih edilen Ayvalı otelleri ile ilgili en çok merak edilen şey ise Ayvalı otel fiyatları.

Ayvalı otel fiyatları, her gelir düzeyine hitap edebiliyor. Kapadokya'nın otantik dokusunu sonuna kadar yaşatan ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkan otellerin fiyatları biraz daha yüksek oluyor. Ayvalı otel fiyatlarını en çok etkileyen unsur ise turizm sezonun yoğun olduğu zamanlar. Bununla birlikte, otelin turistik geziler için sunduğu hizmetler, Ayvalı otel fiyatlarını fazlasıyla etkiliyor. Genel olarak 2019 Ayvalı otel fiyatlarının 150 TL ile 465 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de hala Kapadokya'nın güzellikleriyle tanışmaya fırsat bulamadıysanız eğer, konaklamak için Ayvalı'yı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Ayvalı otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Ayvalı otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.