Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Ayvalı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Ayvalı Otelleri

Ayvalı için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Ayvalı Otelleri

Nehir kıyısında sessiz, sakin, şirin bir köy olan Ayvalı, sahip olduğu pek çok konaklama alternatifiyle de dikkat çekiyor…
Kapadokya'nın Ürgüp ilçesine bağlı olan Ayvalı, ‘nehrin durgunlaştığı yer' anlamını taşıyan ‘Aravan' ismi ile anılıyormuş eskiden. Ürgüp'e 12 km uzaklıkta bulunan Ayvalı, Kapadokya'yı keşfetmeye geldiğinizde, konaklama yapabileceğiniz bölgelerden biri. Henüz isminin çok duyulmamasından dolayı oldukça huzurlu bir atmosfere sahip olan Ayvalı, sessiz, sakin, şirin bir köy olarak dikkat çekmeye başladı son zamanlarda.

Özellikle, Ayvalı'nın Turizm Bakanlığı tarafından örnek köy olarak seçilmesi, bölgede pek çok otelin açılmasına sebebiyet verdi. Kapadokya tatilinizi hem huzur dolu bir ortamda geçirmek, hem de bölgeyi doyasıya keşfetmek istiyorsanız eğer, Ayvalı otellerinin sizin için son derece ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Ayvalı otelleri, Kapadokya'nın otantik dokusunu birebir yaşatıyorlar misafirlerine. Ayvalı otellerinin en belirgin özelliklerinden biri de otellerin neredeyse tamamının mağara tipinde olmaları. Bu da var olan otantik dokuyu daha da bir güçlendiriyor. Ayvalı'nın tarihi eserleri ile tüm Kapadokya bölgesini rahatlıkla gezebileceğiniz Ayvalı otellerinden, fayton gezisi gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz. Geleneksel bir şekilde dekore edilmiş konaklama birimlerine sahip olan Ayvalı otelleri, sahip oldukları panoramik teraslarıyla da, doyumsuz bir görsel şölen yaşatıyor misafirlerine.

Kapadokya'yı keşfetmek için harika bir başlangıç noktası olan Ayvalı'da, Ayvalı otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya'nın şirin bir köyü olan Ayvalı, nehrin kıyısında huzurla buluşturuyor misafirlerini…
Kapadokya bölgesinde, Ürgüp'e 12 km uzaklıkta bulunan Ayvalı, oldukça şirin bir köy. Ayvalı Köyü'nün kuzeyinde Mustafapaşa, güneyinde Mazı, doğusunda Cemil Köyü, batısında ise Bahçeli Köyü bulunuyor. Ürgüp'e bağlı olan Ayvalı, eskiden ‘nehrin durgunlaştığı yer' anlamına gelen ‘Aravan' ismi ile anılıyormuş.

Ayvalı Köyü, Turizm Bakanlığı tarafından örnek köy olarak seçilmiş. Bu da köyün ziyaretçi sayısını bir hayli arttırmış. Bu nedenle de Ayvalı'da sırasıyla oteller açılmaya başlamış. Kapadokya tatillerini renklendirmek isteyenler tarafından tercih edilen Ayvalı otelleri ile ilgili en çok merak edilen şey ise Ayvalı otel fiyatları.

Ayvalı otel fiyatları, her gelir düzeyine hitap edebiliyor. Kapadokya'nın otantik dokusunu sonuna kadar yaşatan ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkan otellerin fiyatları biraz daha yüksek oluyor. Ayvalı otel fiyatlarını en çok etkileyen unsur ise turizm sezonun yoğun olduğu zamanlar. Bununla birlikte, otelin turistik geziler için sunduğu hizmetler, Ayvalı otel fiyatlarını fazlasıyla etkiliyor. Genel olarak 2021 Ayvalı otel fiyatlarının 150 TL ile 465 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de hala Kapadokya'nın güzellikleriyle tanışmaya fırsat bulamadıysanız eğer, konaklamak için Ayvalı'yı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Ayvalı otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Ayvalı otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Ayvalı Hakkında
Turizm Bakanlığı tarafından örnek köy seçilmiş olan Ayvalı, Ürgüp'e 12 km mesafede yer almaktadır.

Ayvalı, Kapadokya'nın Ürgüp ilçesine bağlı bir köydür. Ürgüp ilçesinin 12 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır. Ayvalı Köyü'nün güneyinde Mazı, doğusunda Cemil Köyü, batısında Bahçeli köyleri yer almaktadır. Yaklaşık 1200 kişilik bir nüfusa sahip olan Ayvalı, tarihte ‘nehrin durgunlaştığı yer' anlamını taşıyan ‘Aravan' olarak isimlendirilmekteydi.

Ayvalı Köyü'nün iklimi, tipik İç Anadolu ikliminin özelliklerini taşımaktadır. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Tarım, köyün önemli geçim kaynaklarından biridir. Kayısı, üzüm, elma, armut gibi meyveler ve patates en çok üretimi yapılan ürünler arasındadır. Ayvalı Köyü'nün denizden yüksekliği ise 1200 metredir.

Turizm Bakanlığı tarafından örnek köy seçilmiş olan Ayvalı, turistik mekanlara da ev sahipliği yapmaktadır. Ayvalı Köyü'nün içerisinde yöresel yemeklerin sunulduğu pek çok restoran hizmet vermektedir. Bununla birlikte balon turları, at turu, jeep safari ve bölge turları oldukça yaygındır. Ayvalı Köyü'ne geldiğinizde Volkanik taşlardan inşa edilmiş kaya evlerde konaklama yapabilirsiniz.

Ayvalı Köyü'nde birçok tarihi kalıntı da bulunmaktadır. Bu tarihi kalıntılar arasından 12. yüzyıl Bizans döneminden kalma resimli kaya kilisesi olan Ayvalı Köyü Kilisesi görülmeye değerdir.

Ayvalı Köyü'ne kendi aracınızla ulaşabileceğiniz gibi, Ürgüp'ten düzenli olarak hareket eden dolmuşlar da ulaşım sağlanabilmektedir.

Ayvalı Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Ayvalı için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Ayvalı otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Ayvalı otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Ürgüp, Uçhisar, Ortahisar, Mustafapaşa, Ihlara Vadisi, Göreme, Çavuşin, Avanos semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.