Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kahramanmaraş Aktiviteleri

Kahramanmaraş civarında yapılacak 0 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Kahramanmaraş Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Ünü bölge sınırlarını aşan leziz dondurması, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, bir kartpostalı andıran doğal güzellikleri ile Akdeniz’in görülmeye değer şehirlerinden biridir Kahramanmaraş.

Zengin mutfak kültürü, ünü bölge sınırlarını aşan leziz dondurması, yüzyıllara meydan okuyan tarihi eserleri, bir kartpostalı andıran doğal güzellikleri ve Anadolu misafirperverliğini yansıtan sıcakkanlı insanları ile Akdeniz’in görülmeye değer şehirlerinden biridir Kahramanmaraş. Bu eşsiz coğrafyanın ününe ün katan, dünyanın en kaliteli dondurmaları arasında sayılan ve damak tadını kışkırtan Kahramanmaraş ilimizin Maraş dondurması kekik otlarıyla beslenen keçilerden sağılan sütlerle yapılmaktadır. Konaklama seçenekleri için uygun Kahramanmaraş otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Dondurma Tadımı: Kahramanmaraş’ta ilk yapacağınız şey, ünü ülke sınırlarını aşan, damak tadını kışkırtan meşhur Maraş dondurmasından tatmak olsun. Çarşısından neredeyse adım başı yer alan dondurmacılarda bu benzersiz dondurmadan tadabilirsiniz. Eminiz ki yediğiniz hiçbir dondurma bu kadar leziz olmadı çünkü bu özel tat kekik otlarıyla beslenen keçilerden sağılan sütlerle yapılmaktadır.

Atlı Doğa Yürüyüşü: Akdeniz’in tarih kokan şehirlerinden olan Kahramanmaraş’ta ilginç bir aktiviteye katılmak isterseniz atlı doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Özellikle Binboğa Dağları bu sporu yapmak için uygun parkurlar sunar ziyaretçilerine.

Yaylalarda Piknik: Elinizi uzatsanız bulutlara, gökyüzüne dokunabilecekmişsiniz hissi uyandıran yaylalara ev sahipliği yapar Kahramanmaraş. Özellikle yaz aylarının bunaltan sıcaklarında rüzgarın eksik olmadığı, ağaç gölgelerinde serinlenen bu yaylalarda piknik yapabilirsiniz. Başkonuş Yaylası ve Yavşan Yaylası piknik için sıkça tercih edilen yerlerin başında gelir.

Dağ ve Doğa Yürüyüşü: Doğal güzelliklerle iç içe olmak ve kuş sesleri eşliğinde uzun bir yürüyüş yapmak istiyorsanız Kahramanmaraş’taki yürüyüş parkurları tam da istediğiniz gibi. Özellikle Türkmenler - Hacınınoğlu, Engizek Zirvesi ve Kahramanmaraş - Başkonuş Yaylası en elverişli parkurlara ev sahipliği yapmaktadır.

Alışveriş: Kahramanmaraş’ın küçük ve şirin çarşısından sevdiklerinize hediyelikler alabilirsiniz. Her köşesi buram buram tarih kokan çarşıda yöreye özgü simsırma, ahşap, bakır ve dokuma işleri dikkatinizi çekecektir.

Sportif Olta Balıkçılığı: Bölgede sık tercih edilen aktiviteler arasında gelir sportif olta balıkçılığı. Hem doğa ile iç içe olmak, hem de balık tutmak istiyorsanız Sır ve Menzelet baraj gölleri elverişli alanlardır.