Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Abdullah Gül Üniversitesi
Abdullah Gül Üniversitesi - Görsel 1
Abdullah Gül Üniversitesi - Görsel 2
Abdullah Gül Üniversitesi - Görsel 3
Abdullah Gül Üniversitesi - Görsel 4
9 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Abdullah Gül Üniversitesi Hakkında

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ); Kayseri/Kocasinan ilçesinde 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulan, devlet üniversitesidir. Abdullah Gül Üniversitesi yani kısaca AGÜ, Türkiye’ de ilk vakıf destekli devlet üniversitesi modeli olarak açılmıştır. Abdullah Gül Üniversitesi, Türkiye’ nin ilk ve en büyük sanayi yerleşkelerinden biri olan Sümerbank Bez Fabrikası’ nın eğitim kampüsüne dönüşüm projesidir.

AGÜ, Türkiye’ nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ ün adını taşımaktadır. Kayseri’ de üst düzey eğitim sağlaması amacıyla eğitim hayatına başlayan Abdullah Gül Üniversitesi, üçüncü nesil üniversitelerin öncüsü durumundadır. Eğitim dili İngilizce olan Abdullah Gül Üniversitesi; 8 fakülte, 2 enstitü ve yabancı diller yüksekokulu ile eğitim sunmaktadır.

220 akademik personele sahip olan Abdullah Gül Üniversitesi’ nde, öğrenci sayısı ise yaklaşık olarak 2000 civarındadır. Şehir merkezinde bulunan ve Kayseri Havalimanı’ na 5 km mesafede bulunan Abdullah Gül Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

Abdullah Gül Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?