Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Edirnekapı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Edirnekapı Otelleri

Edirnekapı için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Edirnekapı Otelleri

Edirnekapı Otelleri

Edirnekapı, İstanbul'un en tanınmış semtleri arasında yer alıyor. Tarihe tanıklık etmiş olan bu semt, İstanbul'un sur kapılarından birine sahip. Fatih ilçesine bağlı olan Edirnekapı, tarihi dokusundan taviz vermeyen ender bölgelerimizden biri. Bu özelliği sayesinde ilgi her daim ziyaretçi akınına uğrayan bölgedeki konaklama tercihlerinizi Edirnekapı otelleri tesislerinden yana yapabilirsiniz.

İstanbul için en çok kullanılan Yeditepeli Şehir tanımında, altıncı tepe olarak biliniyor Edirnekapı. Bölgedeki Edirnekapı otelleri de genellikle buradaki en meşhur cami olan Mihrimah Sultan Cami'nin çevresindeki lokasyonlarda yer alıyor.

Bilindiği üzere Kanuni Sultan Süleyman'ın kızı Mihrimah Sultan için yaptırdığı aynı isimli iki camiden biri olan bu ibadet yeri, İstanbulluların ve turistlerin her daim uğrak noktalarından biri. Ayrıca Edirnekapı otelleri en uygun konaklama tesisleri de bu camiye yakın mevkilere sahip.

Edirnekapı; İstanbul'un yüzyıllardır biriktirmiş olduğu evrensel tarihi dokusunu keşfedebilmeniz açısından en ideal noktası. Edirnekapı otelleri de sene içinde daima açık olarak bu bölgedeki gezilerin rahat konaklamalar eşliğinde gerçekleşmesini sağlıyor. Özellikle Edirnekapı otelleri en uygun seçeneklerini erken rezervasyonlarla bulabilir, bu sayede her bütçeye uygun Edirnekapı otel fiyatlarından ve indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Sadece Osmanlı değil, Bizans dönemine ait birçok tarihi noktaya da Edirnekapı otellerinde konaklarken ulaşabilirsiniz. Edirnekapı, ziyaretçilerine geçmişten bir portal açıyormuş gibi hissettirebilir. Bölgede hizmet sunan Edirnekapı en uygun otelleri de bu semtin dokusuna uyumlu mimari tasarımlara sahip. Hafta sonunuzu güzel geçirip çokça şey keşfedebilmeniz açısından Edirnekapı otellerindeki rezervasyonunuzu şimdiden yaptırmalısınız. Unutmayın ki Edirnekapı otel fiyatları erken rezervasyonda çok daha aşağılara çekilebilir.

Edirnekapı Otel Fiyatları

Edirnekapı Otelleri

Edirnekapı otelleri şıklığını genellikle bölgedeki tarihi atmosfer ve dokudan alıyor. En uygun Edirnekapı otellerinde bile bu hissi siz de yakalayabilirsiniz. Özellikle tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçenekleri doğrultusunda hizmet sunan Edirnekapı otel fiyatları da, taksitli ödeme seçenekleri ve her bütçeye hitap edecek düzenlemelere sahip.

Konakladığınız süre zarfında Edirnekapı otellerindeki hizmetlerden daima yararlanabilirsiniz. Bölgeye fotoğrafçılık ve tarih turizm açısından gelen çok insan var. Bu sebepten de Edirnekapı otelleri 4 mevsim boyunca aktif. Edirnekapı otelleri en uygun fiyatlandırmaları da sitemizdeki erken rezervasyon seçenekleriyle gerçekleşebilir. Edirnekapı otel fiyatları ve kaliteli mekanlar hakkında sitemizde her zaman güncel bilgiler edinebilirsiniz.

Edirnekapı otellerinde konakladığınız süre boyunca tarihi hamamlar, camiler, parklar ve müzelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Çoğu Edirnekapı otelleri en uygun ulaşım noktalarına da yakın konumda bulunuyor. Geziniz için ayıracağınız Edirnekapı otel fiyatları bakımında da, uygun indirimlerle çok daha ekonomik bir tatil gerçekleştirebilmeniz mümkün. Edirnekapı otellerinin pek çoğu mevsime göre indirimler gerçekleştirdiği için Edirnekapı otel fiyatlarına dair araştırmada yapmadan bu yolculuğa sakın çıkmayın.

Konaklamalarınız boyunca Edirnekapı otellerindeki tam pansiyon hizmetlerinde yararlanabilirsiniz. Edirnekapı otellerinin çoğunda konsepte göre fiyatlandırmalar da mevcut. Yani aile ya da balayı konseptine göre Edirnekapı otel fiyatlarında çeşitlilikler kendisini gösteriyor. Buna karşın yine de Edirnekapı otelleri hizmetlerde genellikle eşit kalitede konfor ve güvenirlik sağlıyor.

Edirnekapı Gezilecek Yerler

Edirnekapı Gezilecek Yerler

Edirnekapı otelleri civarında gezilip görülecek çok nokta var. Birçok tarihi olaya tanıklık eden ve mimarisiyle büyüleyen bu noktaları birkaç gününüzü ayırarak gezebilirsiniz. Edirnekapı otelleri fiyat aralığına göre araştırma yapıp yerleşeceğiniz tesislere çok yakın olan bölgeler, sizi tarihe ve İstanbul'un güzelliklerine ulaştırmış oluyorsunuz.

En uygun Edirnekapı otel fiyatları imkanıyla bölgede gezip görebileceğiniz yerler şu şekilde;


  • Mihrimah Sultan Camii
  • Mihrimah Sultan Hamamı
  • Edirnekapı Camii
  • Kariye Parkı
  • Anemas Zindanları
  • Kariye Müzesi

Bütün bu bölgeleri hafta sonu tatilinde gezip hoş bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Edirnekapı, tarihimize ilgi duyanlar açısından bulunmaz bir nimet...

Edirnekapı otel fiyatları ve bölgedeki Edirnekapı otellerine alternatif konaklama seçenekleri için Edirnekapı Butik Otelleri sayfamızı da incelemenizi öneririz.

Edirnekapı Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Edirnekapı için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Edirnekapı otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Edirnekapı otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Şehzadebaşı, Yenikapı, Unkapanı, Topkapı, Sultanahmet, Sirkeci, Laleli, Kıztaşı, Kumkapı, Fındıkzade, Fatih Aksaray, Edirnekapı, Çemberlitaş, Balat semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.