Edirnekapı Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Edirnekapı Hakkında

Edirnekapı Gezilecek Yerler

Edirnekapı Otel Fiyatları

İstanbul'un yakın tarihine şahitlik etmek istiyorsanız, mutlaka Edirnekapı otellerinden birinde konaklamalısınız…

İstanbul'un tarihi atmosferini doyasıya hissedebileceğiniz yerlerden biri Edirnekapı. Bu anlamda Edirnekapı otelleri, yerli ve yabancı turistler tarafından bir hayli tercih ediliyor. Pek çok otelin yanı sıra, butik oteller de Edirnekapı otelleri arasında başka bir alternatif olarak göze çarpıyor. Edirnekapı otelleri, İstanbul tarihinin tam merkezinde yer alıyor desek yeridir. Osmanlı şıklığı ile modern otelcilik anlayışını bir araya getiren Edirnekapı otelleri, muhteşem bir şehir manzarası yaşatıyor misafirlerine. Bazı Edirnekapı otelleri, Osmanlı Saray Mutfağı'ndan sundukları eşsiz lezzetlerle, konuklarına harika bir ziyafet yaşatmayı da es geçmiyor. Her köşesi tarih kokan Edirnekapı otelleri, misafirlerin aradığı her şeyi sunmaktan da geri kalmıyor. Tarihi dokuyu, eşsiz bir İstanbul manzarası eşliğinde yaşamak isterseniz, Edirnekapı otellerinin sizin için fazlasıyla ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Tarihler boyunca İstanbul'un Edirne yoluna açılan kapısı, İstanbul'un yedinci tepesi, Edirnekapı.

Edirnekapı otellerinde konakladığınız süre boyunca, Mihrimah Sultan Hamamı, Edirnekapı Camii, Kariye Parkı, Anemas Zindanları ve Kariye Müzesi'ni mutlaka gezi listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Siz de, İstanbul'un tarihi dokusunu iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız, konaklama için Edirnekapı'yı tercih edebilir ve Edirnekapı otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Ayrıca semtte bulunan Kariye Müzesi, Tekfur Sarayı, Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii diğer adıyla Edirnekapı Camii de en çok ilgi gören tarihi noktalardan sadece birkaçıdır. Bu lokasyonda sadece Osmanlı eserleri değil Doğu Roma eserlerinden olan Khora Manastır Kilisesi de görmek mümkündür. İstanbul'un her yerinde olduğu gibi Edirnekapı'da da büyük bir tarih yatmaktadır.

Edirnekapı otelleri, Tarihi Yarımada'ya olan yakınlığı, Fatih'te yer alması ve içinde birçok tarihi eseri barındırmasından dolayı yılın her ayı İstanbul'un ziyaretçileri tarafından tercih edilmektedir. Bölgeye olan yoğun ilgi nedeniyle buradaki tesislerde doluluk oranı hep üst düzeyde olmaktadır. Edirnekapı otel fiyatları da bu yoğunluktan etkilenmektedir. Edirnekapı bölgesinde bulunan ve Osmanlı şıklığı ile modern otelcilik anlayışını buluşturan butik otelleri bu bölgede tercih edebilirsiniz. Edirnekapı otel fiyatları kış aylarında ve yaz aylarında çok fazla farklılık göstermez.

Edirnekapı Otel Yorumları

1

Klas Hotel İstanbul

Mustafa - 24 Şubat 2020, Pazartesi 22:31

Kötü bir otel

Kötü bir otel. Her şeyden önce kalite berbat. 4 yıldız ama gerçekte 1 yıldızı bile hak etmiyor. Son tercihiniz bile olmasın burası. Ayrıca emek hırsızı elemanların hak ettiği maaşı vermeyen bir işletme.

10

Marmara Place Hotel

ibrahim alban - 22 Şubat 2020, Cumartesi 15:30

Nezih bir ortam

Yeni Kapı'nın merkezinde eşsiz deniz manzarası ile keyifli bir gün geçirebileceğiniz gerçekten nezih bir ortam. Sayısız kahvaltı çeşidi ile güler yüzlü personeli ile ayrıca müdür Mehmet Bey'e teşekkürlerimi iletiyorum.

10

Otel Nayla

Mücâhid SOFUOĞLU - 16 Kasım 2019, Cumartesi 10:06

Tam bir aile oteli

Tam bir aile oteli. Temiz ve güvenilir bir yer. Açık büfe kahvaltısı çok mükemmel. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir konaklama yeri. İstanbul'un tam kalbinde, ulaşım sorunu da yok. Yani gayet şahane.

5

Büyük Hamit Hotel

Yusuf - 4 Kasım 2019, Pazartesi 08:28

Breakfast was good

Everything in hotel is old style. Room and bath were not clean. Breakfast was good.

1

Angels Garden Hotel

Esra uslu - 26 Ekim 2019, Cumartesi 18:50

Tavsiye etmiyorum

Kötü bir otel otel. Dik bir yokuşta 10 dk mesafe ile düzlüğe çıkılıyor. Klimalar çalışmıyor. Kahvaltısında bozuk yiyecekler var. Tavsiye etmiyorum.

10

Mati Hotel

Pınar Ünlü - 22 Ekim 2019, Salı 12:49

Konumu çok iyi

Her şeyden önce otelin konumu işimi çok kolaylaştırdı. Metroya yakın oluşu ve etrafında banka ve eczane gibi kolayca ulaşabileceğimiz önemli yerlerin de olması ayrıca avantaj. Otel de güzel ve temiz. Çalışanlar gayet güler yüzlüydü.

10

Mirilayon Hotel

Nihat - 24 Eylül 2019, Salı 18:02

Personelleri güler yüzlü

Güzel bir otel. Personelleri güler yüzlü ve ilgili. Ulaşım açısından güzel bir yerde.

10

Hotel Gedik Paşa Konağı

barış ufuk - 24 Eylül 2019, Salı 11:00

Her yönüyle mükemmel

Her yönüyle mükemmel bir otel. Odaları geniş ve ferah. Sabah kahvaltısında bir tek kuş sütü eksikti diyebilirim. Birçok otele göre servis ve hizmet konusunda çok iyiler. Çalışanları çok cana yakın ve yardımseverler her konuda. Herkese tavsiye ederim.

10

Hotel Baykal Fatih

Hasan Baki - 21 Ağustos 2019, Çarsamba 08:29

Sakin ve temiz bir yer

Sessiz, sakin ve temiz bir mekan. Konum fiyat ve hizmet fevkalade. İstanbul'un kalbinde konaklamanın keyfine varın.

10

Hürriyet Hotel

Hakan ali - 15 Ağustos 2019, Perşembe 14:31

Çok memnun kaldık

Bu Hürriyet Hotel'i çok beğendim ve konum olarak çok güzel bir yerde. Bu hotele ailecek gittik. Çok memnun kaldık ve bu hoteli tavsiye ederim.