Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Rumelihisarı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Rumelihisarı Otelleri

Rumelihisarı için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Rumelihisarı Otelleri

İstanbul’un Avrupa yakasında, İstanbul Boğazı’nın en dar kesiminde konumlanan Rumelihisarı, tarih ve boğaz keyfini aynı anda sunuyor.
İstanbul Boğazı’nın sahil kesiminde yer alan Rumelihisarı semti Sarıyer ilçesine bağlıdır ve oldukça merkezi bir konumdadır.

Sarıyer’in en hareketli noktalarından biri olan semt, tarihi Rumelihisarı Kalesi ve bir çok eski yalı ve köşke ev sahipliği yapmaktadır.

İstanbul’a gezmeye geldiğiniz zaman konaklamak için herhangi bir Rumelihisarı oteli tercih ettiğiniz zaman hem Fatih Sultan Mehmet köprüsüne yakın olacaksınız ve Küçüksu Kasrı gibi Anadolu Yakasındaki tarihi mekanları da gezme fırsatı elde edeceksiniz hem de tarihi Rumelihisarı kalesi ve Aşiyan’a yakın olacaksınız.

İstanbul'un en yeşil ilçelerinden Sarıyer'in belki de göz bebeği olan Rumelihisarı, konuklarına hem sakin ve doğayla iç içe hem de tarihe yakın bir tatil alternatifi sunuyor.
Rumelihisarı otellerinde konaklamanın en uygun yanlarından biri de birçok eğlence mekanına ve alışveriş merkezine yakın bir konumda bulunuyor olmaktır. Yakınlarındaki İstinye Park veya Akmerkez alışveriş amaçlı tercih edilebilir. Semtte bir de cumartesi günleri semt pazarı kurulmaktadır.

İstanbul'u turist olarak gezecekseniz Rumelihisarı otelleri cazip fiyat seçenekleriyle size iyi bir alternatif olabilir. Konuklarına ek hizmet olarak havaalanı gidiş dönüş transferi de sağlayan oteller mevcut.

Rumelihisarı 2021 otel fiyatları ve ulaşım imkanlarını göz önüne alarak tatilinizi planlayabilirsiniz.

Rumelihisarı Hakkında
İstanbul Boğazı'nın eşsiz manzarasını ve Anadolu yakası sahilini en net şekilde görebileceğiniz noktalardan birisi: Rumelihisarı
Adını Fatih Sultan Mehmet'in 1452'de yaptırdığı kaleden alan İstanbul Sarıyer'e bağlı bir semt olan Rumelihisarı, İstanbul'un Avrupa yakasında yer alır. Kuzeyinde Emirgan güneyinde ise Bebek semti mevcuttur.

1450 yılında ilk yerleşimlerin yapıldığı semt İstanbul Boğazı'ndaki bilinen en eski Türk köyüdür ve bu nedenle de sınırları geniş tutulmuştur. Fakat daha sonraları yeni yerleşim birimlerinin oluşması sonucu sınırları daralmıştır. 1950 yılından itibaren ise Etiler, Akatlar, Levent ve Baltalimanı'nın bir kısmı semtten ayrılmıştır.

Rumelihisarı konumu itibariyle oldukça önemli bir yere sahiptir. Boğaz'ın en dar yerinde olması (660 metre) sebebiyle özellikle eski dönemlerde Asya ve Avrupa arasında bir geçiş üssü özelliği göstermiştir.

Semt, Bebek burnundan Baltalimanı'na kadar mükemmel manzaralı ve geniş bir sahil şeridine sahiptir. Deniz suyu çift yönlü akıntılar sayesinde oldukça temizdir. Eski zamanlarda alçak rıhtımı ve temiz deniziyle denize girenlerin rağbet ettikleri bir yer olmuştur. Şimdilerde ise yerini daha ziyade olta balıkçılığı yapan halka ve pazar yürüyüşleri yapan insanlara bırakmıştır.

Tarihte kurulan ilk boğaz köprüsü de bu semti Anadolu yakasına bağlayan köprüdür. MÖ 512 yılında yedi yüz bin kişilik orduyu Avrupa yakasına geçirmek amacıyla birbirine bağlanan dubalar üzerinde kurulmuştur bu köprü. Bu köprüden sonraki köprü ise 7. yüzyılda Bizans imparatoru I. Heraclius tarafından yüzlerce kayığı yan yana dizdirip birbirine bağlatarak kurulmuştur ve yine aynı amaca hizmet etmiştir.

Bu iki köprünün de yapım yeri olarak Rumelihisarı'nın tercih edilmesinin temel sebebi Anadolu yakasına olan yakınlığıdır. Yine aynı sebepten ötürü Fatih Sultan Mehmet Köprüsü burada kurulmuştur ve köprünün Avrupa yakasının ayağı bu semtte inşa edilmiştir. Köprünün ayağının yanında ise bugün Zeki Paşa Köşkü bulunmaktadır.

Tarih boyunca İstanbul'u ele geçiren ve yaşam alanı olarak belirleyen tüm medeniyetler İstanbul'u korumak amacıyla surlar ve kaleler inşa etmiştir. Rumelihisarı semti de bu hisar ve surlardan nasibini alan ve günümüze kadar tarihi güzelliklerini koruyan semtlerdendir.

Evliya Çelebi, ünlü eseri Seyahatname'de Rumelihisarı'ndan bahseder.

Rumelihisarı'na iki tane ana tepe hakimdir. Bunlar Doğa Tepe ve Şehitliktir. Şehitlik tepesine, tepe değil sadece şehitlik denilmektedir ve adını Rumelihisarı Kalesi'nin yapımına engel olmak isteyen iki Bizans askeri ile silahlı çatışmaya girip şehit düşen askerlerden alır.

Rumelihisarı'nda pek fazla ofis ve işyerine rastlanmaz. Daha çok sayfiye yeri olması sebebiyle lokantaları, kafeleri ve çay bahçeleri mevcuttur. Yöre halkı olta balıkçılığını devam ettirmektedir ve balık restoranları da bölgede revaçtadır. Rumelihisarı sahilinde bulunan iskele de tarihi önem taşımaktadır ve Boğaziçi'nin en eski iskelelerinden biridir. Şimdi ise balık lokantası olarak hizmet vermektedir.

Rumelihisarı'nın üst kısımlarında bulunan `Boğaziçi Üniversitesi'nin 1862 yılında yapılan ilk binası ve sonra ki binaları da semtin önemli tarihi mekanlarındandır.

Rumelihisarı Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Rumelihisarı için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Rumelihisarı otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Rumelihisarı otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Rumelihisarı, Kilyos semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.