İzmit Orhan Camisi
İzmit Orhan Camisi - Görsel 1
İzmit Orhan Camisi - Görsel 2
İzmit Orhan Camisi - Görsel 3
İzmit Orhan Camisi - Görsel 4

İzmit Orhan Camisi

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

İzmit Orhan Camisi Hakkında

Kocaeli'nin ibadet mekanlarından biri olan İzmit Orhan Camisi, Orhan Bey'in oğlu Şehzade Süleyman Paşa tarafından yaptırılmıştır. 1332 yılında inşa edilen cami, şehrin en eski yapıları arasındadır. İzmit Orhan Camisi'nin gerçek kitabesi bulunmamakla birlikte, yakın bir tarihte hazırlandığı tahmin edilen bir kitabesi vardır.

Bu kitabede; Fatih'i, İzmit Gazi Süleyman Paşa bin Orhan ve Fatih'i Hereke ve Fatih'i Aydos ve Fatih'i Kocaeli Sancağı Sene 728, Ben'a camii şerif ve medrese 733” yazmaktadır. Orhan Camisi'ni diğer camilerden ayıran bir özellik vardır. Caminin ilk hutbesi, töre gereği kılıçla okunmuştur ve bu gelenek hala devam etmektedir.

O dönemlerde kılıçla hutbe okumak fethi simgelemekteydi. Gelelim İzmir Orhan Camisi'ne yakın olan otellere… İzmit Orhan Camisi yakınında birçok otel bulunuyor. Orhan Camisi çevresindeki oteller her bütçeye uygun olmakla birlikte, bölgedeki diğer gezilecek alanlara da yakındır. İzmit Orhan Camisi yakınındaki otelleri ve otel fiyatlarını internet üzerinden araştırıp bilgi edinebilirsiniz.

Orhan Camisi, Orhan Mahallesi'ndeki İçkale'nin içerisinde bulunduğu için kolay bir ulaşıma sahiptir. Kocaeli gezinizde İzmit Orhan Camisi'ni ziyaret ettikten sonra Kaiser Wilhelm Köşkü'nü, İzmit Saat Kulesi'ni ve Eskihisar Kalesi'ni gezeceğiniz yerlere dahil edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
İzmit Orhan Camisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör

Sizin İçin Hazırladıklarımız