Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Babalı Köyü
Babalı Köyü - Görsel 1
Babalı Köyü - Görsel 2
Babalı Köyü - Görsel 3
Babalı Köyü - Görsel 4
6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Babalı Köyü Hakkında

Adı henüz pek duyulmamış olan Babalı Köyü eşsiz doğa manzarası ile görenlerin adeta nefesini kesiyor. Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde bulunan Babalı Köyü; Karadeniz'in temiz ve masmavi suyu ve doğası ile görebileceğiniz en güzel yerlerden. Kandıra ilçesine en uzak sahil şeridine sahip olan köy sessiz ve sakin bir tatil bölgesi.

Aileniz ve sevdikleriniz ile şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kendinize vakit ayırmak isterseniz Babalı Köyü tam aradığınız yer. Her ne kadar merkeze uzak olduğu düşünülse de denizin temiz suyu ve havası için buraya gelmenize değiyor. Zaman zaman Babalı sahillerinde yunuslar ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca rüzgârlı havalarda Babalı Köyü’nde sörf yapabilirsiniz.

Yılın yaklaşık 280 günü rüzgârlı olduğundan sörf için uygun bir sahil oluyor.  .

Mavinin en temiz ve güzel halini gözler önüne seren Babalı Köyü, yerel lezzetleri ile de gelen misafirlerin ilgisini çekiyor. Ayrıca Rus Savaşları sırasında batan gemilerden kurtulan askerlerin burada bulunan Babalı Mağarası’na sığındıkları düşünülüyor. Bu nedenle her yıl birçok insan.

  İzmit Babalı Köyü ve mağarasını ziyarete geliyor. Kocaeli’ne uğrarsanız Babalı Köyü'ne gitmeli ve bu güzel köyü daha yakından keşfetmelisiniz. Sizler de şehrin yorucu hayatından uzaklaşmak ve sessiz bir tatil geçirmek istiyorsanız Babalı Köyü'ne gidebilirsiniz. Babalı Köyü yorumları kısmını okuyarak bölge hakkında fikir edinebilirsiniz. Konaklamak isterseniz Kandıra Otelleri seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 .

Babalı Köyü'ne Nasıl Gidilir?

Babalı Köyü bir burun üzerine kuruluyor. Ön tarafı kayalık sağ tarafı ise kumla kaplı plaja bakıyor. Yavaş yavaş tanınmaya başlanan babalı henüz sakinliğini kaybetmemiş etkileyici yerler arasından yer alıyor. Ayrıca Babalı Köyü’nde çadır kampı yapabilir ve doğa sporları ile uğraşabilirsiniz.

Aileniz ve sevdikleriniz ile beraber gözlerden uzak bir tatil için henüz adı pek duyulmamış Babalı’yı tercih etmek sizin için güzel bir tercih olabilir. Yöresel yemekleri ve sakinliği ile bilinen Babalı Köyü Kandıra bölgesine geldiğinizde kendinizi saklı bir doğa harikası içerisinde bulabilirsiniz. Babalı Köyü Kocaeli şehrinin Kandıra ilçesinde yer alıyor.

Babalı Köyü yol tarif ile bölgeye ulaşmak isteyenler önce Kocaeli’ne gelmeli.  .

 • Kocaeli’ne geldikten sonra 44 kilometre uzaklıkta bulunan Kandıra ilçesine ulaşmalısınız. 
 • Merkezden hareket eden bazı otobüsler Kandıra ilçesine ulaşım sağlıyor. 
 • Kandıra’ya geldiğiniz zaman Kerpe ve Kefken yol ayrımından Kefken yönüne dönerek devam ediniz. Kefken’e ulaşmadan karınıza çıkacak olan babalı tabelasından sağa dönerek devam ediniz. 
 • Yol üzerinde bulunan tabela ve levhalar sizi Babalı Köyü'ne ulaştırır. 

Babalı Köyü nerede? ” diye merak edenler, ayrıca Babalı Köyü'ne ait konumdan yardım alabilir ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilir.  .

Babalı Köyünde Neler Yapılır?

Babalı Köyü’nde yapılacak birçok aktivite bulunuyor. Üstelik şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden uzakta konumlanıyor. Kumlu sahilinde yüzerken temiz deniz sayesinde minik canlılar ile yüzebilir veya sahile gelen yunusları görebilirsiniz:.

 • Yürüyüş: Babalı Köyü'ne vardıysanız burnunuza gelen muhteşem deniz kokusunu içinize çekip güzel bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. 
 • Denize girmek: Temiz ve berrak su eşliğinde denize girebilir ve rahatlayabilirsiniz. 
 • Yöresel yemekler: Bölgede bulunan küçük işletmelerde bölgeye özgü şeyleri deneyebilirsiniz. 
 • Fotoğraf çekmek: Bölgenin kendine özgü doğal güzelliği eşliğinde benzersiz bir fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. 
 • Sörf yapmak: Bölgenin güvenli ve temiz suyu ile gelen dalgalar eşliğinde adrenalin dolu dakikalar geçirebilir ve sörf yapabilirsiniz.
 • Kitap okumak: Sakin ve huzurlu olan Babalı Köyü kumsalında kitabınızı okuyabilirsiniz.
 • Yunusları seyretmek: Bölgeye zaman zaman gelen yunusları izlemek keyifli bir aktivite olabilir. 

Sevdikleriniz ile beraber eğlenebilir güneşin ve kumun tadını bu eşsiz doğal güzellik ve temiz deniz kokusu eşliğinde çıkarabilirsiniz. Sevdikleriniz ile yeni anılar biriktirebilir ve bu anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.   Daha fazla yer keşfetmek isterseniz Kandıra Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar sayfasını inceleyebilirsiniz.  .

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
2 değerlendirme
Babalı Köyü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
30.06.20
Misafir
Mükemmel
Kesinlikle gidilmesi gereken karadenizin berrak ve en iyi dalga sahillerinden mükemmel.
5/5 Mükemmel
Neredekal.com
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
30.06.20
Yasin pehlivan
Mükemmel
Kesinlikle gidilmesi gereken karadenizin berrak ve en iyi dalga sahillerinden mükemmmmell

Sizin İçin Hazırladıklarımız