Kars bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kars Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Yalnızca Alpler'de görülen kristal karın sezon boyunca yerden kalkmadığı Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ev sahipliği yapan Kars'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik var.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kars Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 28 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Ani Harabeleri

"İyi tanıtım yapılmalı"

"Alışveriş merkezi değil"

6.8

Misafir yorumu

4 yorum

Sarıkamış Kayak Merkezi

"Dünyanın en iyi kristal karı"

"Sarıkamış Kayak Merkezi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Katerina Köşkü

"Atıl kalmış "

"Pişman olmayacağınız bir yer"

8.5

Misafir yorumu

2 yorum

Kars Kalesi

"Güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

İnkaya Micingirt Kalesi

"Ahmet Ekinci tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Topçuoğlu Hamamı

"Belediyecilik geri kalmış"

5.0

Misafir yorumu

1 yorum

Sürgütüs - Zivin Kalesi

"Tarih açısından gezilecek yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Havariler Kilisesi

"Kars’ı çok severim"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kars Tarihi Mekanlar

Yalnızca Alpler'de görülen kristal karın sezon boyunca yerden kalkmadığı Sarıkamış Kayak Merkezi'ne ev sahipliği yapan Kars'ta gezip görebileceğiniz pek çok tarihi ve doğal güzellik var.

Kars şehir merkezinde yer alan Kars Müzesi'nde kent ve bölge tarihine ışık tutan buluntular sergileniyor. Kars gezinizin ilk durağı keyifli bir gezinti yapacağınız bu müze olabilir. Konaklama seçenekleri için Kars otel fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Ani Harabeleri: Ermenistan sınırında yer alan Ani Harabeleri, Kars'ta mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Yaklaşık 2500 yıllık bir tarihe sahip olan Ani Örenyeri'nde zamanda yolculuğa çıkacak, İpek Yolu'nun bu önemli durağında eşsiz keşifler yapacaksınız.

Kaleler: Kars'ta gezebileceğiniz bir diğer durak da Kars kaleleri. Kars Kalesi, İnkaya Micingirt Kalesi ve Sürgütüs Zivin Kalesi günümüze dek ulaşabilmiş tarihi kaleler arasında.

Tarihi Yapılar: Binlerce yıllık bir tarihi günümüze taşıyan Kars'ta görebileceğiniz pek çok tarihi yapı bulunuyor. Bu yapılar arasında en görülmeye değer olanlar ise Havariler Kilisesi, Evliya Camii, Kars Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi, Yusuf Paşa Camii, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Kars Selçuklu Sarayı, Kars Beylerbeyi Sarayı, Mazlumoğlu Hamamı, Topçuoğlu Hamamı, İlbeyioğlu Hamamı ve Kars Çayı üzerindeki Taş Köprü.

Doğal Güzellikler: 182 kuş türüne ev sahipliği yapan Kuyucuk Kuş Cenneti, alt paleotik dönemden kalma araçların çıkarıldığı ve tunç devrinden kalma duvar resimlerinin bulunduğu Kurbanağa Mağarası, eşsiz güzelliğe sahip olan Kars yaylaları ve platoları Kars'a gidenlerin görebileceği doğa güzellikler arasında bulunuyor.

Sarıkamış Kayak Merkezi: Eğer kış aylarında Kars'ta bulunacaksanız ve kış sporlarına ilginiz varsa mutlaka Sarıkamış Kayak Merkezi'ne uğramalısınız. Yaklaşık 2500 metre yükselikte, sarıçam ormanları arasında bulunan kayak merkezinde yalnızca Alpler'de bulunan kristal kar bulunuyor. Normal kış koşullarında sezon aralık-mart ayları arasında sürüyor.

13 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
13
İyi tanıtım yapılmalı
5

-

Orası tarihi bir yer, dinlenme tesisi değil. Fakat bir Karslı olarak gelişmediğini ben de düşünüyorum. Ama yeterince iyi tanıtım yapılırsa daha güzel şeyler olur.

13
Atıl kalmış
9

-

13 Şubat 2019'da gittiğim Katerina Köşkü çok ihtişamlı. Özellikleri çok güzel; ama ne yazık ki atıl kalmış ve bakımsız. Duvarları dökülmek üzere. Mutlaka yenilenmesi ve bakımı için biraz fazla para gerekebilir ama; Rusların Sarıkamış'a kattıklarını düşününce hak ediyor bence ve şu tarihi bir yere ziyaret yapıp da duvarlarının her yerine adını, tarihini sevgisini yazan duvarları karalayanlar yok mu? Yazıklar olsun. B.. Devamını Göster

13
Alışveriş merkezi değil
10

-

Tuvalet ve içecek stantlarının olmaması normal. Sonuçta orası bir harabe, alışveriş merkezi değil.

13
Tarih açısından gezilecek yer
10

-

İlk olarak köyün ismi Sürgütas değil Sünğütaşı Köyü. Tarih açısından gezilecek yer olduğunu belirtmek isterim. Urartular döneminde yapılmış, Selçuklu ve Osmanlı Devleti'nin de kullandığı bir kaledir. Mağaralar ve surları halen tarihi yansıtacak kadar belirgindir.

13
Dinlenilecek bir yer düşünülmemiş
2

-

1 Temmuz 2017 tarihinde memleketim olan Kars'taydım. Ani Harabeleri'ni gezmeye gittik. Tabi yerli-yabancı turistler de vardı. Çok utandım ve üzüldüm. Yıllar önce bıraktığım gibi hiçbir gelişme yok. Ne içecek, vs. alabileceğimiz bir yer ne ihtiyacı olanlar için WC ne de dinlenilecek bir yer düşünülmemiş. İlk defa gelenlerden hiç güzel sözler duymadım. Harika bir tarihi ve görüntüsüyle turistleri büyüleyen bu tarihi y.. Devamını Göster

13
Pişman olmayacağınız bir yer
8

-

Gidip gördüğünüze pişman olmayacağınız bir yer.

13
Belediyecilik geri kalmış
5

-

Kars tam anlamıyla tarih cenneti. İnsanları 10 numara. Ancak belediyecilik anlayışı koskocaman sıfır. Her taraf patates tarlası gibi. Trafik tam bir keşmekeş yollar berbat tarihi değerlere bakayım derken bir çukura düşmeniz ya da pisliğe basmanız işten bile değil. Birçok il gezdim belediyeciliğin beş para etmediği tek il diyebilirim. Demokrasiye sonuna kadar inanırım ancak kayyum atansa üzülmeyeceğim tek il...

13
Kars’ı çok severim
10

-

Ben Kars'ı çok severim, hem de çok ama kendim Sinopluyum. Yemekleri harika.

13
Dünyanın en iyi kristal karı
10

-

Kars Sarıkamış dünyanın en iyi kristal karına sahip kayak merkezidir.

13
Güzel
10

-

Çok güzel.

13
Ahmet Ekinci tarafından...
10

-

Biliyorsunuz ‘Girt' kale demek. Kalenin ilk ismi Pecengirt (Peçenek kalesi demek). Daha sonra Mecengirt olmuş. Sonra Micingirt olmuş. Aynı zamanda bu isimler köyümüzün isimleri; şimdi ise İnkaya.

13
abdulgaffar günay tarafından...
10

-

Ben bir karslı olarak diyorum ki; tarihi merak edenlere birkaç gün yetecektir.

13
Sarıkamış Kayak Merkezi
10

-

Sarıkamış Kayak Merkezi'ndeki kar kalınlığı bugün itibarıyla 125 cm'dir.