Ayvacık bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Ayvacık Gezilecek Yerler ve Tarihi MekanlarKelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ayvacık Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 9 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Mıhlı Çayı

"Gittiğim en kötü yer"

"Pişman olduk gitmeyin"

3.4

Misafir yorumu

14 yorum

Behramkale Köprüsü

"Behramkale Köprüsü"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Mıhlı Şelalesi

"Görmeye değer"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Ayvacık Tarihi Mekanlar

Ayvacık'ta kurulmuş olan başlıca kentler Hamaksitos, Assos, Kolonai'idi. İÖ. 133'te Roma egemenliğine giren yöredeki kentler Çanakkale boğazındaki limaların önem kazanması ile eski hareketliliğini yitirdi. Ayvacık 1. Murad döneminde Osmanlı topraklarına katıldı. Kurtuluş savaşında temmuz 1920'den eylül 1922'ye kadar Yunan egemenliğinde kalan Ayvacık'ın yönetsel yapısı Cumhuriyet döneminde de korundu. 1926 yılında Ezine'ye bağlanan Ayvacık, 1928 de tekrar ilçe oldu. 1335'te Ayvacık 15-20 haneden oluşan küçük bir yerleşim yeriydi. Ayvacık'ta Behram köyü içindeki Assos kenti kalıntıları Ayvacık'ın en önemli tarihsel yapılarıdır.

17 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
17
Güzel bir yer
9

-

buralara yürüme mesafesinde yazlık evimde yaşıyorum genel olarak güzel bir yer tavsiye ederim fakat küçükkuyu'ya geliyorsanız bir otel tutun ve denize gidin ege denizine istiyorsanız zeus altarı veya mıhlı şelalesi gibi yerlerede gidebilirsiniz

17
Gittiğim en kötü yer
1

-

İnsanların parasını almak için kurulmuş tezgah. Gereksiz veya paranızı çöpe atacaksanız gidebilirsiniz. Hayatımda gittiğim en kötü yer. Kişi başı masa parası 50 tl ?

17
Pişman olduk gitmeyin
1

-

Kesinlikle gitmeyin 2020 ağustos 4 te gittik 30 TL giriş ücreti su kenarında da masa ücreti 50 tl istiyorlar zorba işletme özel mülk deyip insanları soymaya çalışıyorlar adma gibi mangal yerleri bile yapılmamış İşletme Sosyal mesafe kuralını takmıyor Pişman olduk gitmeyin Eminim sizde pişman olacaksınız

17
Berbat yollar
1

-

Her şeyden para alan sevimsiz bir işletme. Berbat yollar ve gezilecek yeri yok. Gitmeyin değmez.

17
Rezalet bir hizmet mevcut
1

-

Yollar aşırı berbat. Piknik yeri için rezalet bir hizmet mevcut. Girişte 20'şer lira istediler. Ayrıyeten masa için 30 lira istediler. Bir girip bakabilir miyiz, eşyalarımız arabada, sonra çıkıp alırız hemfikir olursak dedik. Hayır, olmaz, benim o parayı sizden almamız lazım dediler. Masa almak istemiyoruz, bizim masamız var, sandalyemiz var dedik. O zaman da kuralları çiğnemiş sayarız dediler. Sakın gitmeyin. Daha .. Devamını Göster

17
Her şeyden para alıyorlar
2

-

Girişten tutun oturduğunuz yere her şeyden para alıyorlar. Giriş 20 TL, masa 30 TL, su bile 2,5 TL. Ayrıca yolları berbat. Kesinlikle arabanızı o yola vurup gitmeyin.

17
Yolları çok berbat
2

-

Gittiğime pişman oldum. Doğru dürüst levha yok. Yolları çok berbat. Ayrıca giriş araç için ayrı, araçsız girmek için ayrı para alıyorlar. Özel mülkmüş. Yazık, hem insanların parasını al hem de berbat bir yolda insanları mağdur et. Gitmeye değmez bir yer. Kesinlikle tavsiye etmem. Belediyenin böyle bir yere el atması gerekir. İnternetten fotoğraflarına bakın, yeterli olur.

17
Ahım şahım bir yer değil
1

-

Burada yapılan yorumlara inanmadım, gittim. İnanmadığıma pişman oldum. Hem bizi soyuyorlar hem de ahım şahım bir yer değil. Gitmeyin derim.

17
Arazi aracınız yoksa gitmeyin
2

-

Yolu korkunç kötü. Arazi aracınız yoksa gitmeyin. Yaşlı, hamile ve çocukluysanız çok dik bir yürüme yolu var, gitmeyin. Mekan çok dar, bayram tatillerinde, vs. acayip kalabalık oluyor, parayla bile oturacak yer bulamazsınız... Şelale güzel mi? Fena değil ama deniz varken ne yapacaksınız şelaleyi, fanteziye gerek yok. Hiç değmez, arabanızı parçalamayın. Kendinizi yormayın, zaten yakında biriken çöplerden girilemez ha.. Devamını Göster

17
Görmeye değer
6

-

Gelmişken görmeye değer.

17
Her yeri betonla kaplı
2

-

Otopark para, yaya girişi para, masaya oturmak para, göreceğiniz de pek bir şey yok. Her yeri betonla kaplı, insan eli ile berbat edilmiş bir yer. Vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın. Adabınızı boş yere bozmayayım. Girişte pek çok insanın giriş ücreti nedeni ile mekan sahibi ile tartışana şahit oldum.

17
Doğaya giriş parayla
2

-

Doğa deniyor, doğaya girmek parayla. Tek 5 TL, arabayla 10 kişi olsan 20 TL. Bir de özel mülkmüş, Osmanlı'dan kalmış haa bir de ayriyeten masa parası, ister otur ister oturma, umarım Balıkesir Belediyesi dikkate alır yorumları.

17
20 TL araç başı
2

-

20 TL araç başı. Tek kişi de olsan aynı. Her taraf beton, doğallık yok. Kısaca değmez.

17
Hacer şebnem Türk tarafından...
10

-

Mıhlı Çay yolu kötü olmakla beraber oldukça güzel bir mekan. Ancak böyle bir mekanın işletmesi nasıl olur da bu kadar kaba, tek derdi insanlardan nasıl para kopartabiliriz olan adamlara verilir anlayamadım. Önce giriş ücreti, sonra da masa ücreti istiyorlar. Biz masa istemediğimizi, sadece çaya girmek istediğimizi söylediğimizde de, çayın yanına inmek için masa ücretini ödemenin zorunlu olduğunu söylediler. Duruma i.. Devamını Göster

17
duygu tarafından...
10

-

Altınoluk'a 3. gelişim ve birçok yerini gezdim diyebilirim. Gerçekten muhteşem yerleri var. Bugün de Mıhlı Şelalesi'ne gitmek istedik fakat işletmecisi başarısız, esnaflıktan bir haber, ticaret kültürü sıfır biri. Bu nedenden dolayı bir daha oraya asla gitmem ve kimseye de tavsiye etmem. Hoş geldiniz demekten dahi aciz olan kişiler işlettiği sürece.

17
Rıdvan kuru tarafından...
10

-

Yolu bozuk ama çok güzel bir mekan ve aynı zamanda soğuk suyu ferahlatıyor, miss gibi.

17
Behramkale Köprüsü
10

-

Assos otellerinden birinde konaklama fırsatını yakaladıysanız burayı mutlaka ziyaret edin.