Küçükçekmece bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Küçükçekmece Aktiviteleri

Son yıllarda Küçükçekmece’ye yapılan yatırımlar sayesinde ilçedeki sosyal ve kültürel yaşam oldukça hareketlenmiştir.Küçükçekmece Görülecek Yerler - Küçükçekmece En İyi 10 Yapılacak Şey

Son yıllarda Küçükçekmece’ye yapılan yatırımlar sayesinde ilçedeki sosyal ve kültürel yaşam oldukça hareketlenmiştir.
Çatalca Yarımadası üzerinde bulunan ve İstanbul’un batı kesimindeki önemli bağlantı noktalarından biri olan Küçükçekmece 21 mahalleden oluşan bir ilçedir. Küçükçekmece Gölü çevresinde kurulu olan ilçe Bakırköy, Avcılar, Büyükçekmece, Çatalca, Bahçelievler, Başakşehir, Bağcılar ve Esenler ile komşudur.

İstanbul Küçükçekmece geziniz esnasında yapmanızı önerdiğimiz şeylerin başında Küçükçekmece Gölü’nü görmek geliyor. Bir doğa harikası olan Küçükçekmece Gölü önemli bir doğal yaşam alanı. Özellikle göçmen kuşların uğrak noktalarından biri olan göl kenarında keyifli yürüyüşler yapabilir, gün batımını izleyebilirsiniz.

Küçükçekmece’nin oldukça uzun bir sahil şeridi vardır. Dilerseniz sahilde, deniz kenarında yürüyüşler yapabilirsiniz. Yaz aylarında bu sahil şeridinde yer alan plajlardan denize girebilirsiniz.

İlçede yer alan kültür ve sanat merkezlerini ziyaret edebilir, bu merkezlerde yer alan aktivitelere katılabilir, sergileri gezebilirsiniz.

80 bin kişilik Atatürk Olimpiyat Stadı Küçükçekmece’de yer almaktadır. İstanbul’un en büyük stadını görebilirsiniz. Dilerseniz ilçe merkezinde yer alan kafe ve restoranları keşfedebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın