Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fener Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Fener Otelleri - Otel Fiyatları

Fener için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Fener Otelleri - En Uygun Fener Otel Fiyatları

Fener, Ortodoks mezhebinin merkezi konumundaki İstanbul Patrikhanesi'nin burada Aya Yorgi Kilisesi'ne yerleşmiş olmasıdır. Fener otelleri ise gelenlerin konaklamada ilk tercih ettiği otel kategorisidir.
Fener, mega kent İstanbul'un Haliç kıyısındaki tarihi semtlerden biridir. Bir yanında Cibali, bir yanında da Balat'ın bulunduğu semt Fatih ilçesinde yer almaktadır.

Fatih'in tarihi ve turistlik semtlerin olan Fener, Tarihi Yarımada'ya da oldukça yakın olmasından dolayı yerli ve yabancı turistlerin konaklamada tercih ettiği semtlerin de başında gelmektedir.

İstanbul'a iş ya da tatil için gelen yerli ve yabancı turistler konaklamada da mistik havası ve kolay ulaşım ağı ile Fener otelleri kategorisinde yer alan tesisler sıklıkla tercih edilmektedir. Fener otelleri ve Fener otel fiyatları bu sayfada fotoğrafları, konumları, özellikleri ve iletişim kanalları ile listelenmektedir. Bu listeden Fener otelleri kategorisinde yer alan tüm otelleri rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Ayrıca listelenen Fener otel fiyatları arasından da bütçenize en uygun tesisi bularak ön rezervasyon yaptırabilirsiniz. Fener otel fiyatları yıl içerisinde en çok yaz sezonunda artmaktadır. Bu artışta da yaz tatilinin başlaması oldukça etkilidir.

Sizler de yaz aylarında ve hafta sonu tatillerinde Fener otelleri kategorisinde yer alan tesislerden birinde konaklamayı düşünüyorsanız tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanızdır. Fener otelleri için erken rezervasyon yaptırarak erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanabilirsiniz.

Fener Hakkında
Bir dönem Ortodoks mezhebinin merkezi konumunda yer alan Fener, İstanbul'un görülmeye değer tarihi semtlerinden biri…
İstanbul'un Haliç kıyısında yer alan Fener, şehrin tarihi semtlerinden biri olma özelliği taşıyor. Fener, bir tarafında bulunan Cibali ve diğer tarafındaki Balat semtleriyle komşu konumunda. Fener semtini önemli kılan şey ise Ortodoks mezhebinin merkezi olarak görülen İstanbul Patrikhanesi'nin, 1601 yılından günümüze kadar burada bulunan Aya Yorgi Kilisesi'ne yerleşmiş olması.

Fener'de çok sayıda tarihi yapı yer alıyor ve bu tarihi yapıların her biri ayrı bir önem arz ediyor. Stefan Bulgar Kilisesi, Dimitri Kantemir ya da Vlah Sarayı, Kanlı Meryem Kilisesi ya da Panayia Muhliotissa Kilisesi, Tur-i Sina (İoannes Prodromos) Kilisesi, her yerde fotoğrafları karşınıza çıkan Kırmızı Mektep (Fener Rum Lisesi) ve Fatih Sultan Mehmet döneminde yapıldığı düşünülen Fenerkapısı Mescidi, semte adım atanların mutlaka görmesi gereken eserlerin arasında bulunuyor.

Fener semti, ismini Bizans döneminde Haliç kıyısında yer alan bir fenerden alıyor. Elbette ki o dönemler "Fanarion" adıyla anılıyormuş. Bununla birlikte, Haliç surlarından semte girmek için kullanılan kapı da Porta Fari, yani Fener Kapısı olarak isimlendiriliyormuş. Ancak ne yazık ki bu kapı, günümüze kadar ulaşamamış.

Uzun yıllar boyunca, özellikle Osmanlı döneminde Rumlara ve varlıklı Musevilere ev sahipliği yapmış Fener. Hatta Osmanlı yönetimi, başka ülkelerle ilişki kurabilmek için Fenerli Rumlardan tercüman olarak faydalanmış. Osmanlı Hariciye Vekaleti'nde Fenerli Rumlar, oldukça yüksek mevkilere ulaşmışlar. Öyle ki, 18. ve 19. yüzyıllarda Fener sahillerini, varlıklı Rum ailelerin yalıları süslüyormuş.

20. yüzyılın başında ise Fener, tamamen bir gayrimüslim semti olmuş. Ancak I. Dünya Savaşı sonunda, İstanbul'da galip devletlerin kurduğu işgal yönetiminin 1923 yılında son bulması ile birlikte, çok sayıda Rum aile Yunanistan'a göç etmiş. 6-7 Eylül 1955 olaylarına kadar yarı yarıya Müslüman ve Hristiyan ailelerin yaşadığı Fener'de, özellikle Müslüman ailelerin çoğu Karadeniz kökenliymiş. Kıbrıs sorununun patlak vermesi ile birlikte yaşanan 6-7 Eylül olayları sırasında birçok Rum ev ve işyeri tahrip edilince, Rum nüfusun tamamı ya İstanbul'un başka semtlerine taşınmış ya da Yunanistan'a göç etmişler.

Günümüzde Fener'de, Rum ya da başka bir gayrimüslim nüfusun neredeyse hiç yer almadığını söyleyebiliriz. 19. yüzyılda çıkan yangınlarda sonra Fener, ızgara planlı bir sokak yapısında ve kagir evlerden meydana gelen bir dokuya sahip oldu. Bugün çoğu yapı harap halinde ancak küçük bir kısmı Avrupa Birliği fonları ile onarılıyor. 1930'lu yıllardan sonra Fener'in Haliç kıyısı tamamen fabrikalarla dolmuş. Neyse ki, 1984-1989 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Bedreddin Dalan, tüm bu fabrikaları yıktırmış ve sahil yolunu bugünkü haline kavuşturmuş.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Fener Otelleri - Otel Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Fener için ₺ den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat 0 ₺ dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Fener otellerinde ₺ ile ₺ fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Fener otellerinde ₺ den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺ den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Şehzadebaşı, Yenikapı, Unkapanı semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.