Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Antakya Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Antakya Butik Otelleri

Antakya için {{ (filteredHotels).length}} / 42 butik otelde gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.point == '10' ? hotel.point : parseFloat(hotel.point) }}
{{ hotel.turu }}
{{ hotel.location }} / {{ hotel.il_adi }}
{{ hotel.phone_label }} Rezervasyon İçin Arayın {{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı Tesisi Ücretsiz Ara Tesisi Ücretsiz Ara
Öne çıkan teklif
{{ generateDiscountPrice(price.discount, price.price ) }} {{ price.currency }}
-{{ price.discount | number:0 }}%
{{ price.price }} {{ price.currency }}
Tesis Fiyatı
Otel Fiyatı
Otel Web Sitesi
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
Diğer Fiyatları Göster

Antakya Butik Otelleri

Antakya Butik Otelleri

Antakya Butik Otelleri

Antakya, Akdeniz Bölgesi'nde Hayat iline bağlı bulunuyor. Antakya, Hatay'ın en büyük ve merkez ilçesi olma özelliği gösteriyor. Mezopotamya Bölgesi'nde bulunan ilçe birçok kültüre ev sahipliği yapmış bulunuyor. Türkiye sınırları içerisinde bulunan iller arasında en eski yerleşim izlerine ev sahipliği yapan bölgelerden birisi. Eski, köklü tarihi ve eşsiz yöresel lezzetleriyle bölge ülkemizden ve dünyadan pek çok ziyaretçi ağırlıyor. Yapılan arkeolojik çalışmalar sayesinde bölgedeki ilk yerleşimin milattan önceki dönemlere dayandığı düşünülüyor. Geçmişe yolculuk, antik kent ziyareti ve kültür turizmi sevenler için bölge harika bir tatil vadediyor. Her ne kadar Antakya bölgenin en büyük ilçesi olsa da huzurlu ve sakin bir tatilin kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Bölgenin sahip olduğu eski kültürü sebebiyle Antakya butik otelleri şehrin dokusuna uygun şekilde hizmet veriyor. Oteller bölgenin birçok yerine dağılmış durumda bulunuyor. Bu sebeple şehrin istediğiniz herhangi bir noktasında rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Otellere ulaşım konusunda bölgede hiç sıkıntı yaşamıyorsunuz. Otellere toplu taşıma hizmetleri, şahsi aracınız ve araba kiralama hizmeti ile ulaşabilirsiniz. Tatiliniz boyunca eski kültürleri keşfedebilir ve huzurun tadına varabilirsiniz. Oteller sahip olduğu açık büfe kahvaltı, 7/24 sıcak su, masaj, internet gibi hizmetleri ile misafirlerine konforlu bir konaklama hizmeti sunuyor. Ayrıca bölge yemek turizmi açısından da oldukça gelişmiş bulunuyor. Otellerin bazılarının sahip olduğu açık büfe yemek hizmetleri sayesinde yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Antakya'yı hemen her mevsim ziyaret edebilirsiniz ancak yaz mevsiminin Akdeniz iklimi sebebiyle bölgede biraz fazla sıcak geçtiğini bilmek size fayda sağlayabilir.

Antakya Tatili

Antakya Tatili

Antakya otel tatili planınızı yaparken rotanıza romantik ve tarihi gezileri ekleyebilirsiniz. Bölgenin tarihinin çok eski yıllara dayandığı düşünülürse bölgede birbirinden farklı birçok kültürün izlerine rastlamak mümkün oluyor. Sevdiklerinizle birlikte yıllarca unutulmaz harika bir tatil geçirebilirsiniz. Antakya butik otelleri şehirde bulundukları konum itibarıyla ulaşım açısından oldukça kolay noktalarda bulunuyor. Şahsi aracınız ya da şehirde sıklıkla görebileceğiniz toplu taşıma araçları sayesinde sıkıntı yaşamadan gezmek istediğiniz noktalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlçenin tarihi dokusu korunarak hizmet veren otellerin odaları ziyaretçilerinin konforu için tasarlanıyor. Otellerde bulunan internet ve 7/24 sıcak su hizmeti sayesinde ziyaretçiler rahat ve konforlu tatil geçiriyor. Antakya günübirlik ve uzun süreli geziler için oldukça uygun bir bölge fakat bölgede bulunan gezi noktaları o kadar fazla ki gezinizi bir güne sığdırmanız pek mümkün olmayabilir. Bu sebeple bölgede en az bir gece bile konaklamanız tatilinizi daha eşsiz kılıyor. Antakya butik otelleri en uygun seçenekler arasından isteklerinize uygun olan oteli seçebilirsiniz. Kalacak yer araştırmasını yaparken kişisel beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı, sunulan hizmetleri göz önüne almalısınız. Tercih edeceğiniz otellerde rezervasyon yatırmanız size fayda sağlıyor. Ayrıca yapacağınız erken rezervasyon tatilinizin daha ekonomik geçmesini sağlayabilir.

Antakya Gezilecek Yerler

Antakya Gezilecek Yerler

Antakya, yapılacak aktiviteler ve gezilecek yerler bakımından oldukça fazla seçeneğe sahip bir bölge. Ayrıca bağlı olduğu ilin sahip olduğu gezilecek yerler seçeneklerini de atlamamak gerekiyor. Hatay'ın bir kültür ve medeniyetler beşiği olması sebebiyle bölgede gezilecek yerler yalnızca orası ile sınırlı kalmıyor. Antakya'da gezilecek yerlerden bazıları ise;

 • Antakya Arkeoloji Müzesi: Müzenin mozaik eserleri açısından dünyada birinci olduğunu söyleyebiliriz. Müzede mozaikler mekan canlandırmaları şeklinde sergileniyor. Müze içerisinde Helenistik, Selevkos ve Sasani dönemlerine ait eserler bulunuyor. Hatay'ın eski ve köklü tarihi sayesinde müzede eski dönemlere ait ek çok eşyaya rastlamak mümkün oluyor.
 • Harbiye Şelalesi: Vadiden çıkan kaynaklar şelaleleri oluşturup Asi nehrine dökülüyor. Eski dönemlerde yapılan köprülere rastlamak mümkün oluyor. Bölge yeşil alanlarıyla bir doğa harikası sayılıyor.
 • Saint Pierre Kilisesi: İsa'nın 12 havarisinden biri olan Aziz Petrus'un ilk vaaz verdiği olduğu düşünülüyor. Ayrıca mağarada cemaatin ilk defa Hristiyan adını aldığı düşünülüyor. Bu nedenle kilise Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak biliniyor. Kilise 6. Paul tarafından Hac yeri ilan ediliyor ve her yıl 29 Haziran'da Katolik kilisesi tarafından ayinler düzenleniyor.
 • Antakya Uzun Çarşı: Çarşının en önemli özelliği içerisinde cami, kilise ve havra üçgeninde yer alması. Bu özelliği ile hoşgörü simgesi olduğunu söyleyebiliriz. Çarşı içerisinde pek çok yöresel lezzete ulaşabilirsiniz.

Antakya Butik Otel Fiyatları

Antakya Butik Otel Fiyatları

Kozmopolit yapısı ve büyüleyici atmosferi ile Antakya butik otelleri butik sizi konforlu bir tatile davet ediyor. Butik otel fiyatlarının belirlenmesinde birbirinden farklı birçok kriter etkili oluyor. Bölgenin turistik yapısı nedeniyle pek çok farklı fiyat seçeneği ile karşılaşmak mümkün oluyor. Antakya butik otel fiyatları belirlenirken bazı kriterler göz önünde bulunduruluyor.

 • Otellerin yeme içme olanakları, otellerin konumu ve hatta odanın konumu gibi kriterlerin fiyatlar üzerine etkisi büyük oluyor. Otellerin bazılarının konumu bölgede ziyaret edilecek yerler daha yakın olduğu için rahatlıkla bölgeyi gezebilirsiniz.
 • Belirlediğiniz otele göre fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Anlaştığınız paket ve oda hizmetiniz dışındaki talepleriniz fiyatta artış yaşanmasına sebep oluyor.
 • Tam pansiyon işletmeler ekonomik tercihlerden biri. Üç öğün yemek hizmeti sizi ekstra masraftan kurtarabiliyor.
 • Yarım pansiyon otel işletmeleri de ekonomik tercihler arasında yer alıyor. Öğün seçeneği sayesinde keyfinizce şehrin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Otellerin yıldız sayısına göre fiyatlarda ve sunulan hizmetlerde farklılık görülebilir fakat geniş fiyat seçenekleri ile kesenize uygun tercihi yapabilirsiniz.
 • Antakya ucuz butik otelleri arasından bütçenize uygun seçimi yaparak konaklamaya başlayabilirsiniz.

22 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
22
0 (850) 600 85 16
Antik Çeltik House
Kurtuluş Cad. Kubilay Sok. No. 24
Antakya / Hatay
Türkiye
10

-

Bu oteli tercih etmemdeki sebep tarihi ve taş olması idi. Biz yurt dışında yaşayan; fakat çok sık seyahat eden bir aileyiz seyahatlerimiz için de tercihimiz yapının beton olmaması ve tarihi olmasıdır. Bu kriterlerimize uyan ve memnun olarak ayrıldığımız yer Antik Çeltik House yetkililerine çok minnettarız. Bizimle çok ilgilendiler. Otelin her kösesi çok zevkli döşenmiş. Excellent.

22
0 (850) 600 85 16
Antik Çeltik House
Kurtuluş Cad. Kubilay Sok. No. 24
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Konum merkezde olduğu için tercih sebebimiz idi. İçerisi dışarıdan güzel idi. İş gezisi için 2 günlük için yer ayırttık. Doğal dokusu, antika mobilyalar bizi büyüledi. Bunu biz gördük ve yaşadık ya size teşekkür ederiz.

22
0 (850) 600 85 16
Antik Çeltik House
Kurtuluş Cad. Kubilay Sok. No. 24
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Konum olarak merkezde olması bizim tercih sebebimizdi. Sonra otelin içini görünce fikrim değişti. Dışarı çıkmak istemedik. Tamamen orjinal ve şıklık bir arada. Teşekkürler.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
8

-

Ağaç evleri, bahçeyi ve otelin genel ortamını çok beğendik. Sonbaharda özelle huzur arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim ancak kahvaltıyı çok beğenmedik.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Ailenizle birlikte gidebileceğiniz bir otel arıyorsanız bu oteli tavsiye ederim. bahçesi çok güzel ve sakin, kulübelerin kendi terasları olmasını çok beğendik. Huzurlıu sakin ve doğaiçinde bir tatil arıyorsanız tavsiye ederim.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
8

-

Bahçesi çok güzel. Biz bungalovlarda kaldık ve çok beğendik. Personel çok ilgiliydi ve güleryüzlüydü. Kahvaltıyı ve çeşitli olmasını çok beğendim. Değişik peynirler vardı. Tek sıkıntı banyo idi. Yine de teşekkürler.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
7

-

Antakya reyhanlı yolu üzerinde konumuyla güzel bir otel. Temizliği iyiydi, ailenizle rahatça kalabilirsiniz. Biz beğendik tavsiye ederiz.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Bungalov evler ve özellikle bahçe çok huzurluydu. Havuzda dışarıdan da insanların alınması biraz huzuru kaçırabiliyor ayrıca havuz başında düğün de yapılıyor olması ses olmasna sebep olabiliyor. Ancak bu olmazsa huzurlu bir otel olabilir.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
6

-

Tatil için çok tavsiye edemem ama kafa dinlemek için bence ideal bir butik otel. Bahçe çok güzel ve huzurluydu, havuz fena değiildi. Bungalovları beğendik. Haftasonu tatili için ideal bence.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

iyi otel, temiz odalar, lezzetli kahvaltı, bahçede kediler ve tavşanlar :) Rahat sessiz bir yer. Temiz bir otel, personel de çok yardımsever. Tek olumsuz tarafı şehre inmek için taksi tutmanız gerekiyor. Biz memnun kaldık yine de

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
8

-

Çok nezih bir otel biz çok memnun kaldık. Bence kahvaltı dışarıda yense daha güzel olabilirdi. Onun dışında personel iyiydi memnun ayrıldık.

22
0 (850) 600 57 07
Kavinn Butik Otel
Zenginler Mah. Prof. Ataman Demir Sok. No. 15
Antakya / Hatay
Türkiye
10

-

Muhteşem bir yer. Çalışanları, sahibi, odaların temizliği, sıcak karşılama, harika bir kahvaltı daha ne diyebilirim? Gittiğinizde hiç tereddüt etmeden kalabileceğiniz bir mekan.

22
0 (850) 600 71 08
Jasmin Konak Butik Otel
Zenginler Mah. Kutlu Sok. No: 18
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Hatay'da böyle bir otelde kalmak bizi çok mutlu etti. Her şey mükemmeldi. Yılmaz Bey'in konukseverliğine teşekkür ederiz. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

22
0 (850) 600 71 08
Jasmin Konak Butik Otel
Zenginler Mah. Kutlu Sok. No: 18
Antakya / Hatay
Türkiye
10

-

Jasmin Konak Butik Otel, Hatay, Antakya şehir merkezinde harika bir konuma sahip. Sahibi Yılmaz Bey, ailesi ve tüm personel son derece konuksever ve kendilerini adamışlar. Odalar son derece temiz. Konak odası mis gibi. Sabah kahvaltılarına doyamadım. Antakya'ya gittiğinizde mutlaka Jasmin Konak Butik Otel'de gönül rahatlığı ile kalabilirsiniz. Tavsiye ediyorum.

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Çocukluğumun geçtiği mhallede böylesine güzel bir butik otel açıldığı için çok gururluyum. Otel çok temiz ve personel çok yardımsever.

22
0 (850) 600 57 07
Kavinn Butik Otel
Zenginler Mah. Prof. Ataman Demir Sok. No. 15
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Siz hiç otelinizde, odanızda, banyonuzda taze nergislerle karşılandınız mı? Teşekkürler Kavin Butik Otel.

22
0 (850) 600 57 07
Kavinn Butik Otel
Zenginler Mah. Prof. Ataman Demir Sok. No. 15
Antakya / Hatay
Türkiye
10

-

Muhteşem karşılama, muhteşem ev sahipliği... Otele giriş anından itibaren evimizde gibi hissettiren başta Esra Hanım olmak üzere, tüm yetkili ve çalışanlara teşekkür ederiz. Tez zamanda tekrar görüşmek üzere. :)

22
0 (850) 600 71 08
Jasmin Konak Butik Otel
Zenginler Mah. Kutlu Sok. No: 18
Antakya / Hatay
Türkiye
10

-

Muhteşem bir konak. Konak sahibi Yılmaz Bey ve ailesine göstermiş oldukları sıcaklık, ilgi ve misafirperverlik için çok teşekkür ederiz. Konak bahçesi, odalar çok temiz, nezih ve çok orijinal. Tüm dostlarıma gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir konak. Sabah kahvaltısı ise yöresel ürünlerle dolu. Eşim, kızlarım çok memnun kaldık. Tek geçerim, başka konak tanımam.

22
0 (850) 600 85 16
Antik Çeltik House
Kurtuluş Cad. Kubilay Sok. No. 24
Antakya / Hatay
Türkiye
8

-

Huzur verici ve çok hoş bir yer. 2 gün iş için eşimle gitmiştik. 4 gün kaldık. Bisiklet ile dolaşma imkanımız oldu. Bisiklet için ücret alınmadı. :)

22
0 (850) 600 16 22
Kalipso Park Butik Otel
Maşuklu Mah. Atatürk Cad. Vali Utku Acun Parkı
Antakya / Hatay
Türkiye
9

-

Gerçekten sıcak ve nemli şehirde biraz nefes almak için Kalipso Butik Otel'e gittik. Ziyarete değdi! Personel gerçekten yardımsever ve dostça. Ailenizdeymiş gibi hissediyorsunuz, kesinlilkle tavsiye ediyorum!

22
0 (850) 600 29 38
The Liwan Otel Antakya
Güllü Bahçe Mah. Silahlı Kuvvetler Cad. No. 5
Antakya / Hatay
Türkiye
10

-

Şahane bir sahibi ve daha da şahane çalışanları olan, tekrar Antakya'ya gittiğimde kalacağım tek otel.

22
0 (850) 600 29 38
The Liwan Otel Antakya
Güllü Bahçe Mah. Silahlı Kuvvetler Cad. No. 5
Antakya / Hatay
Türkiye
10

-

The Liwan Otel Antakya, şehir merkezindeki nezih butik otellerden bir tanesi. Otel eski bir binanın restore edilmesi ile üç yılda tamamlanmış. Son derece şık tasarlanmış. Ancak cumartesi gecesi avlusundaki faasıl nedeniyle odalarda uyumak mümkün olmuyor.

Antakya Butik Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular