search icon
Giriş
27 Eylül Pts.
Çıkış
28 Eylül Sal.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Antakya Butik Otelleri

Antakya için 10 otel listelendi.

The Liwan Otel Antakya

Butik Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.4/5
(45 değerlendirme)
Antakya merkezine 1.4 km uzaklıkta
704 TL704 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:704 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
482 TL
Etstur
Otelz.com
704 TL
482 TL'den başlayan fiyatlarla

Jasmin Konak

Butik Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.8/5
Antakya merkezine 1.4 km uzaklıkta
565 TL565 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:565 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
530 TL
Etstur
Tatil.com
565 TL
530 TL'den başlayan fiyatlarla

Kavinn Butik Otel

Butik Otel
Hayvan Dostu
Neredekal.com
4.8/5
Antakya merkezine 1.4 km uzaklıkta
501 TL501 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:501 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
501 TL
Tatil.com
Etstur
528 TL
501 TL'den başlayan fiyatlarla

Yeşil Ev Cafe & Boutique Hotel

Butik Otel
İki gezgin için harika
Antakya merkezine 1.3 km uzaklıkta
964 TL1.015 TL
%5 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:964 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
964 TL
Etstur
Otelz.com
978 TL
964 TL'den başlayan fiyatlarla

Antik Çeltik House

Butik Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.5/5
Antakya merkezine 0.8 km uzaklıkta
435 TL435 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:435 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Artes Hotel

Otel
Antakya merkezine 5.2 km uzaklıkta
370 TL370 TL
Tesis Fiyatı
1 gece fiyatı:fiyatı:370 TL
Tesisi Ara
 • Oda-Kahvaltı

Neccar Otel

Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
2/5
Antakya merkezine 1.1 km uzaklıkta
430 TL449 TL
%4 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:430 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
342 TL
Etstur
Otelz.com
430 TL
342 TL'den başlayan fiyatlarla

Luwi Antakya Boutique Hotel

Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.6/5
Antakya merkezine 1.2 km uzaklıkta
467 TL467 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:467 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
429 TL
Otelz.com
Tatil.com
467 TL
429 TL'den başlayan fiyatlarla

Waxwing Hotel

Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4.5/5
Antakya merkezine 1.4 km uzaklıkta
588 TL588 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:588 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
588 TL
Tatil.com
Etstur
599 TL
588 TL'den başlayan fiyatlarla

Nostaljik Suites

Pansiyon
Çocuk Dostu
Antakya merkezine 1.4 km uzaklıkta
517 TL517 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:517 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
481 TL
Otelz.com
Tatil.com
517 TL
481 TL'den başlayan fiyatlarla

Antakya Butik Otelleri

Antakya Butik Otelleri

Antakya, Akdeniz Bölgesi'nde Hayat iline bağlı bulunuyor. Antakya, Hatay'ın en büyük ve merkez ilçesi olma özelliği gösteriyor. Mezopotamya Bölgesi'nde bulunan ilçe birçok kültüre ev sahipliği yapmış bulunuyor. Türkiye sınırları içerisinde bulunan iller arasında en eski yerleşim izlerine ev sahipliği yapan bölgelerden birisi. Eski, köklü tarihi ve eşsiz yöresel lezzetleriyle bölge ülkemizden ve dünyadan pek çok ziyaretçi ağırlıyor. Yapılan arkeolojik çalışmalar sayesinde bölgedeki ilk yerleşimin milattan önceki dönemlere dayandığı düşünülüyor. Geçmişe yolculuk, antik kent ziyareti ve kültür turizmi sevenler için bölge harika bir tatil vadediyor. Her ne kadar Antakya bölgenin en büyük ilçesi olsa da huzurlu ve sakin bir tatilin kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Bölgenin sahip olduğu eski kültürü sebebiyle Antakya butik otelleri şehrin dokusuna uygun şekilde hizmet veriyor. Oteller bölgenin birçok yerine dağılmış durumda bulunuyor. Bu sebeple şehrin istediğiniz herhangi bir noktasında rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Otellere ulaşım konusunda bölgede hiç sıkıntı yaşamıyorsunuz. Otellere toplu taşıma hizmetleri, şahsi aracınız ve araba kiralama hizmeti ile ulaşabilirsiniz. Tatiliniz boyunca eski kültürleri keşfedebilir ve huzurun tadına varabilirsiniz. Oteller sahip olduğu açık büfe kahvaltı, 7/24 sıcak su, masaj, internet gibi hizmetleri ile misafirlerine konforlu bir konaklama hizmeti sunuyor. Ayrıca bölge yemek turizmi açısından da oldukça gelişmiş bulunuyor. Otellerin bazılarının sahip olduğu açık büfe yemek hizmetleri sayesinde yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Antakya'yı hemen her mevsim ziyaret edebilirsiniz ancak yaz mevsiminin Akdeniz iklimi sebebiyle bölgede biraz fazla sıcak geçtiğini bilmek size fayda sağlayabilir.

Antakya Tatili

Antakya Tatili

Antakya otel tatili planınızı yaparken rotanıza romantik ve tarihi gezileri ekleyebilirsiniz. Bölgenin tarihinin çok eski yıllara dayandığı düşünülürse bölgede birbirinden farklı birçok kültürün izlerine rastlamak mümkün oluyor. Sevdiklerinizle birlikte yıllarca unutulmaz harika bir tatil geçirebilirsiniz. Antakya butik otelleri şehirde bulundukları konum itibarıyla ulaşım açısından oldukça kolay noktalarda bulunuyor. Şahsi aracınız ya da şehirde sıklıkla görebileceğiniz toplu taşıma araçları sayesinde sıkıntı yaşamadan gezmek istediğiniz noktalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlçenin tarihi dokusu korunarak hizmet veren otellerin odaları ziyaretçilerinin konforu için tasarlanıyor. Otellerde bulunan internet ve 7/24 sıcak su hizmeti sayesinde ziyaretçiler rahat ve konforlu tatil geçiriyor. Antakya günübirlik ve uzun süreli geziler için oldukça uygun bir bölge fakat bölgede bulunan gezi noktaları o kadar fazla ki gezinizi bir güne sığdırmanız pek mümkün olmayabilir. Bu sebeple bölgede en az bir gece bile konaklamanız tatilinizi daha eşsiz kılıyor. Antakya butik otelleri en uygun seçenekler arasından isteklerinize uygun olan oteli seçebilirsiniz. Kalacak yer araştırmasını yaparken kişisel beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı, sunulan hizmetleri göz önüne almalısınız. Tercih edeceğiniz otellerde rezervasyon yatırmanız size fayda sağlıyor. Ayrıca yapacağınız erken rezervasyon tatilinizin daha ekonomik geçmesini sağlayabilir.

Antakya Gezilecek Yerler

Antakya Gezilecek Yerler

Antakya, yapılacak aktiviteler ve gezilecek yerler bakımından oldukça fazla seçeneğe sahip bir bölge. Ayrıca bağlı olduğu ilin sahip olduğu gezilecek yerler seçeneklerini de atlamamak gerekiyor. Hatay'ın bir kültür ve medeniyetler beşiği olması sebebiyle bölgede gezilecek yerler yalnızca orası ile sınırlı kalmıyor. Antakya'da gezilecek yerlerden bazıları ise;

 • Antakya Arkeoloji Müzesi: Müzenin mozaik eserleri açısından dünyada birinci olduğunu söyleyebiliriz. Müzede mozaikler mekan canlandırmaları şeklinde sergileniyor. Müze içerisinde Helenistik, Selevkos ve Sasani dönemlerine ait eserler bulunuyor. Hatay'ın eski ve köklü tarihi sayesinde müzede eski dönemlere ait ek çok eşyaya rastlamak mümkün oluyor.
 • Harbiye Şelalesi: Vadiden çıkan kaynaklar şelaleleri oluşturup Asi nehrine dökülüyor. Eski dönemlerde yapılan köprülere rastlamak mümkün oluyor. Bölge yeşil alanlarıyla bir doğa harikası sayılıyor.
 • Saint Pierre Kilisesi: İsa'nın 12 havarisinden biri olan Aziz Petrus'un ilk vaaz verdiği olduğu düşünülüyor. Ayrıca mağarada cemaatin ilk defa Hristiyan adını aldığı düşünülüyor. Bu nedenle kilise Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak biliniyor. Kilise 6. Paul tarafından Hac yeri ilan ediliyor ve her yıl 29 Haziran'da Katolik kilisesi tarafından ayinler düzenleniyor.
 • Antakya Uzun Çarşı: Çarşının en önemli özelliği içerisinde cami, kilise ve havra üçgeninde yer alması. Bu özelliği ile hoşgörü simgesi olduğunu söyleyebiliriz. Çarşı içerisinde pek çok yöresel lezzete ulaşabilirsiniz.

Antakya Butik Otel Fiyatları

Antakya Butik Otel Fiyatları

Kozmopolit yapısı ve büyüleyici atmosferi ile Antakya butik otelleri butik sizi konforlu bir tatile davet ediyor. Butik otel fiyatlarının belirlenmesinde birbirinden farklı birçok kriter etkili oluyor. Bölgenin turistik yapısı nedeniyle pek çok farklı fiyat seçeneği ile karşılaşmak mümkün oluyor. Antakya butik otel fiyatları belirlenirken bazı kriterler göz önünde bulunduruluyor.

 • Otellerin yeme içme olanakları, otellerin konumu ve hatta odanın konumu gibi kriterlerin fiyatlar üzerine etkisi büyük oluyor. Otellerin bazılarının konumu bölgede ziyaret edilecek yerler daha yakın olduğu için rahatlıkla bölgeyi gezebilirsiniz.
 • Belirlediğiniz otele göre fiyatlar farklılık gösterebiliyor. Anlaştığınız paket ve oda hizmetiniz dışındaki talepleriniz fiyatta artış yaşanmasına sebep oluyor.
 • Tam pansiyon işletmeler ekonomik tercihlerden biri. Üç öğün yemek hizmeti sizi ekstra masraftan kurtarabiliyor.
 • Yarım pansiyon otel işletmeleri de ekonomik tercihler arasında yer alıyor. Öğün seçeneği sayesinde keyfinizce şehrin tadını çıkarabilirsiniz.
 • Otellerin yıldız sayısına göre fiyatlarda ve sunulan hizmetlerde farklılık görülebilir fakat geniş fiyat seçenekleri ile kesenize uygun tercihi yapabilirsiniz.
 • Antakya ucuz butik otelleri arasından bütçenize uygun seçimi yaparak konaklamaya başlayabilirsiniz.

Antakya Butik Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Antakya Butik Otel Fiyatları Ucuz Mu?
Antakya butik otel fiyatları ucuz mu ya da pahalı mı diye merak ediyorsanız ilk olarak Neredekal.com'un Antakya butik otelleri sayfasına giriş yapmanız sonrasında da tesisleri fiyatlarına göre sıralamanız gerekiyor. Fiyata göre bu sıralamayı yaptıktan sonra tesisleri belli özelliklerine göre de kolayca filtreleyebilirsiniz. Antakya'nın dillere destan tarihi ve turistik noktaları, bölgede hizmet veren otellerin fiyatları üzerinde etkili oluyor. Bu yakınlığın yanında aynı zamanda tesislerin fiyatları; otellerin konumuna, konaklamanın yapılacağı sezona, resmi tatiller günleri ve hizmet kalitesi gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösteriyor. Bu maddeler Antakya otel fiyatları butik üzerinde de oldukça etkili maddeler. Bu sebeple de Antakya butik otelleri ucuz olsun isterseniz de sizlere tavsiyemiz öncelikle beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz tesise erken rezervasyon yaptırmanız yönünde.
Antakya Butik Otelleri Hangi Konseptlerde Hizmet Veriyor?
Antakya butik otelleri çok farklı konseptlerde ziyaretçilerine hizmet vermeye devam ediyor. Kalabalık ya da çekirdek aileler, yeni evli çiftler ya da birkaç kişilik arkadaş grupları tarafından gönül rahatlığıyla tercih ediliyor. Antakya butik otelleri listesinde hizmet veren tesisler; tam pansiyon, yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı olmak üzere farklı konseptlerde hizmet verebiliyor. Tam pansiyon tesislerde sabah kahvaltılarına ek olarak öğle ve akşam yemekleri de tesis tarafından servis ediliyor. Oda - kahvaltı Antakya butik otelleri ise konaklama ücretine yalnızca sabah kahvaltısı dahil ediliyor. Kahvaltılar tesislere göre açık büfe, serpme ya da tabak kahvaltı olarak sunulabiliyor. Son olarak Antakya butik otelleri yarım pansiyon konseptinde ise yalnızca sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri servis ediliyor.
Antakya Butik Otelleri Konuklarına Hangi Olanakları Sunabiliyor?
Antakya butik oteller rehberi sayfasında sıralanan tesisler misafirlerine en iyi hizmeti sunmak için yılın dört mevsimi açık oluyor. Aynı zamanda misafirlerini kusursuz bir hizmet anlayışıyla da ağırlıyorlar. Antakya butik otel listesindeki tesisler şehrin popüler noktalarına ve ünlü mekanlarına oldukça yakın hatta yürüme mesafelerinde konumlanıyor. Hatay Antakya butik otelleri listesinde yer alan tesislerde her sabah zengin bir kahvaltı menüsü servis ediliyor. Bölgedeki tüm butik otellerde genel olarak ücretsiz bir şekilde; Wi - Fi bağlantılı kablosuz internet ağı, restoran ve kafe, 24 saat resepsiyon hizmeti, ayrıca ihtiyaç halinde bazı tesisler misafirlerine ek ücret karşılığında, çamaşır yıkama ve ütüleme hizmeti ile transfer hizmeti sunulabiliyor.
Butik Antakya Otelleri Aileler İçin Uygun Mu?
Antakya butik oteller ve tesisler hem arkadaş gruplarının hem yeni evli çiftlerin hem de ailelerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otel türlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla ailelerin burada yer alan tesisleri tercih ederken tek düşünmesi gereken şey oda - kahvaltı mı, yarım pansiyon mu, tam pansiyon mu yoksa her şey dahil sistemde mi konaklama yapmak istedikleri. Tatilciler hangi otel konseptinde konaklamak isterlerse istesinler butik otel Antakya tüm bu konseptlerde misafirlerine hizmet verebiliyor. Ayrıca konaklama fiyatları da yine misafirlerin konaklamayı tercih ettiği tesis konseptine göre değişiyor. Bu yüzden tatilciler hem bütçelerine hem de zevklerine uygun otele karar vererek rezervasyonlarını yaptırabilirler. Antakya'daki butik oteller birbirlerinden çok farklı konseptlere sahip olsalar da hem çocuklu hem de çocuksuz ailelere hayallerinin ötesinde bir tatil deneyimi sunuyorlar.