Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Muratpaşa Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Muratpaşa Pansiyonları

Muratpaşa için {{ (filteredHotels).length}} / 95 pansiyonda gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.point == '10' ? hotel.point : parseFloat(hotel.point) }}
{{ hotel.turu }}
{{ hotel.location }} / {{ hotel.il_adi }}
{{ hotel.phone_label }} Rezervasyon İçin Arayın {{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı Tesisi Ücretsiz Ara Tesisi Ücretsiz Ara
Öne çıkan teklif
{{ generateDiscountPrice(price.discount, price.price ) }} {{ price.currency }}
-{{ price.discount | number:0 }}%
{{ price.price }} {{ price.currency }}
Tesis Fiyatı
Otel Fiyatı
Otel Web Sitesi
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
{{kal_aff_data[price.providerId].name}}
Diğer Fiyatları Göster

Muratpaşa Pansiyonları

Muratpaşa Pansiyonları

Muratpaşa Pansiyonları

Türkiye'nin turizm cenneti Antalya, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerler arasında kendine ilk sıralarda yer bulmayı sürdürüyor. Akdeniz iklimin sayesinde her daim güneşli olan havası, hafta sonu kaçamakları ya da günü birlik geziler için ideal bir ortam sağlıyor. Turizm altyapısının dışında Antalya, kapsadığı bölge dolayısıyla tarih öncesinden günümüze dek pek çok medeniyeti barındırmış. Karain mağaralarında milattan önce yaşayan insan eşyalarına rastlanılması kökeni hakkında bilgi vermeye yetiyor. Hitit devrinde ise"Irkların Ülkesi" manasına gelen"Pantilya" ismi ile anılıyordu. Lidyalılardan Romalılara, Selçuklulardan Osmanlı'ya kadar birçok medeniyet ve devlete ev sahipliği yapan şehir, tüm bunlara rağmen bu medeniyetlerin hiçbirine başkentlik yapmamış.En kalabalık ilçesi Muratpaşa olan kente her yıl binlerce turist akın ediyor. Muratpaşa'nın şehirdeki ilk yerleşim yeri olan Kaleiçi'nde bulunması onun tarihteki yeri hakkında bilgiler veriyor. Kaleiçi'nde bulunan Selçuklu mimarisine ait Karatay Medresesi, bu yerleşim yerinin aslında tarihi açıdan ne kadar eskilere dayandığını göstermek açısından önemini bir örnek olarak karşımızda duruyor. Bunun yanında ilçenin farklı noktalarında çeşitli sanatçılar tarafından yapılmış olan birçok heykel çalışması da bulunuyor. Tatil severleri kendine çeken sıcak havası ve sevilen mekanlarıyla Antalya, Muratpaşa pansiyonları ile yine yerli ve yabancıların gözdesi olmayı sürdürüyor. Azımsanmayacak derecede fazla olan konaklama imkanlarıyla Muratpaşa her kesimden insana kapılarını açıyor.

Muratpaşa Konaklama

Muratpaşa Konaklama

Her yıl tatil için gidilmesi planlanan şehirler arasında ilk sıralara yazılabilecek olan Antalya'da en önemli sorun elbette ki konaklama. Tüm tatilseverlerin düşünmesi gereken en önemli sorun bu olsa gerek. Muratpaşa, konumu itibariyle en çok turist akının olduğu bir şehirde bulunuyor. Buna rağmen dikkatli bir araştırmayla el yakmayan fiyatlarla güzel bir tatil geçirmek imkanı da sunuyor. Merkeze olan yakınlığı da göz önünde bulundurulduğunda erken hareket etmenizde fayda var. Toplumdan her kesime yeten fiyatları ve huzur dolu doğasıyla Muratpaşa otelleri, sizi en uygun şekilde ağırlamaya özen gösteriyor. Ayrıca ziyaretçileri konaklama konusunda oldukça fazla seçenekle de karşılıyor. Tam pansiyon ve yarım pansiyon olarak sunulan konaklama biçimlerinde kendinize en uygun olanı seçebilir ve böylelikle tatillerini bir sonraki günü düşünmeden geçirebilirsiniz. Tam pansiyon konaklama işletmelerinde hizmette farklılıklar olabiliyor. Bu nedenle tek tip bir tam pansiyon tanımından kaçınılmalı. Buna karşın yarım pansiyon konaklama işletmeleri ise sadece sabah ve akşam yemeğini kapsıyor. Tam pansiyon konaklamalarda bazı etkinlik ve hizmetler bazen ödediğiniz ücret dışında olabiliyor. Bu nedenle bunlara dikkat etmeli ve öncesinde sunulan hizmetlerin neleri kapsadığını öğrenmelisiniz. Öğle yemekleri ücrete dahil edilmeyen yarım pansiyonlarda ise, o yörenin kendine has lezetlerini tatma fırsatı yakalayabilirsiniz. Böylelikle tatilinizi tam pansiyonun aksine daha ucuza getirmeniz de mümkün. Bu da Muratpaşa'da bütçenize uygun olarak birçok seçenek bulabileceğiniz anlamına geliyor. Hoşuna gidebilecek bir diğer husus ise; Antalya'nın tarihi bir kent olması sebebiyle konaklama yapılacak mekanların neredeyse hepsi restore edilmiş tarihi mekanlardan oluşması. Bu gibi mekanların iyileştirme yapılarak tekrar günümüze kazandırılması ve hizmete açılması tarih kokan evlerde yaşamak isteyenler için bire bir. Otantik ve modern dokunun bütünleşmiş dizaynları, insanı geçmişin toyluğundan çıkararak günümüz çağdaş mimarisiyle buluşturuyor. Bir çoğunun kendine ait bahçesi olması da mekanları daha cazip hale getiriyor. Böylece bahçelere atılan sandalyelerde kendinize bir yer bulabilir ve Akdeniz ikliminin o güzel havasını içinde Türk kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Muratpaşa Pansiyonları Fiyatları

Muratpaşa Pansiyonları Fiyatları

Sessiz sakin ve yaz rüzgarının yüzünüze doğru estiği bir sabah için Muratpaşa oldukça ideal bir seçim. Geniş bir hizmet ağına sahip olan Muratpaşa ucuz pansiyon seçenekleriyle kendi bütçenize yetecek küçük ve sevimli bir mekan bulmak da mümkün. Hemen her kesimden insana konaklama imkanı sunan Muratpaşa, erken rezervasyon fırsatlarıyla da misafirlerine yardımcı olmayı sürdürüyor. Tüm bunlara karşın Antalya'nın tarihi ve doğal güzellikleri arasında bir tatil planı yapıyorsanız otellerin özelliklerine dikkat etmekte fayda var. Tek başınıza veya ailecek yapılacak tatiller, fiyat farklılıklarını da beraberinde getirir. Ayrıca unutmamak gerekir ki; arzu edilen istek ve ihtiyaçlara göre Muratpaşa pansiyon fiyatları da değişiklik gösteriyor. Fiyatların değişiklik göstermelerinin nedenleri ise kısaca;

 • Konum
 • Mini mutfak bulunup bulunmaması
 • Oda kahvaltı
 • Havaalanı servisi hizmetinin bulunup bulunmamasına göre şekilleniyor.

Erken rezervasyon öncesinde bu gibi konulara dikkat etmek planlarınızın aksamaması ve iyi bir tatil geçirmeniz için oldukça önemli bir unsur. Böylelikle konaklama seçiminizi yaparken bu noktalara dikkat ederek tatilinizi daha ucuza getirmek de sizi elinizde. Erken rezervasyon imkanlarından faydalanarak tatilinizi doğa ve tarihi bir arada sunan Muratpaşa pansiyonlarında bütçenizi aşmayacak şekilde geçirebilir, huzur dolu bir yazın keyfini sürebilirsiniz.

Muratpaşa Gezilecek Yerler

Muratpaşa Gezilecek Yerler
 • Kaleiçi: Muratpaşa ilçesine bağlı tarihi dokusunu kaybetmeyen bir semt olarak karşımıza çıkan Kaleiçi sokaklarına hayran kalabilirsiniz. Daracık sokaklarını her adımladığınıda yolunuza çıkacak tarihi evler dışında semtte bulunan yat limanı da görülmeye değer. Hafiften esen rüzgarla birlikte güzel bir ahenk yakalayan masmavi deniz, semte ayrı bir hava katıyor. Ayrıca farklı yerler görmek isteyenler için Antalya Oyuncak Müzesi, Hadrian Kapısı, Yivli Minare Camii ve Kesik Minareli Camiisi de kapılaını misafirlerine açıyor.
 • Hadrian Kapısı: Üçkapılar olarak da anılan Hadrian Kapısı, Antalya surları üzerinde bulunan ve en iyi korunan anıtsal kapılardan biri olarak günümüze kadar gelmiş. Roma Döneminde yapılmasıyla birlikte Roma İmparatoru Hadrianus için yapıldığından dolayı bu adı almış. Ayrıca Hadrian Kapısı her iki tarafında bulunan iki kule arasında yer alıyor.
 • Hıdırlık Kulesi: Hangi dönemde ve ne amaçla yapıldığı tam olarak bilinmese de Roma Dönemine ait anıt mezarı olduğu tahmin ediliyor.
 • Selçuklu ve Osmanlı Döneminde onarılan kule, dar merdivenleriyle birlikte günümüze kadar ulaşmış önemli yapılardan biri. Kulenin bulunduğu konumdan dolayı harika bir deniz manzarasına sahip olması onu gezip görülmesi gereken yerler açısından daha da cazip bir hale getiriyor.

10 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
7

-

Çok memnun kaldım. Odamın boyutu iyiydi, güzel büyük bir banyosu vardı. Geceleri oldukça sessizdi, sabahları da güzel bir kahvaltı servisi yapıldı. Ev sahibi çok tatlı ve pansiyonun konumu da iyi. Ayrıca dinlenmek için sevimli küçük bir avlusu var.

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
9

-

Muhteşem bir yer, sahibi çok tatlı bir kadın anne gibi. Bir sonraki gelişimde daha uzun kalmayı planlıyorum. Merkezde sağ tarafta kalan harika bir lokasyona sahip. Sağ merkezinde büyük yer. Yalnız gezginler, iş gezisine gelenler ve genç çiftler için uygun bir durak. Etrafta birçok bar ve restoran da mevcut.

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
9

-

Güney kıyısında gezerken 2 gece için kaldık. Eski kentte yer alan otel, mağaza ve restoranlara kolay erişim imkanı sunmakta. Antalya'nın çok güzel bir parçası. Çok eski Osmanlı evleri yenilenerek butik otellere dönüştü buralarda. Sokaklar Arnavut kaldırımlı ve dar. Liman ve plaja yakın bir yer. Mükemmel bir ev sahibi var, çok samimi. Sabahları muhteşem kahvaltı sizi bekliyor taze sıkılmış portakal suyu ve karpuz ile.. Devamını Göster

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
9

-

Ailemle bir gece kaldık bu pansiyonda. Personel çok tatlı ve iyi niyetli. Tesis oldukça temiz ve Antalya'da beş yıldızlı çoğu otellerden daha iyi. Lokasyon, eski şehirde kalıyor. Bahçede kahvaltı yapmak da çok keyifliydi. Yine geleceğim umarım.

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
8

-

Sibel Pansiyon, Antalya'nın eski kentinde saklanıyor ve bu antik kenti keşfetmek için mükemmel bir başlangıç noktasında. Servis, yemek ve misafirperverlik mükemmeldi. Rahat ettirmek için her şeyi yaptı ev sahibesi. Avluda oturup güneşin keyfini çıkarmak mümkün. Geceleri eski kentte olmanın hissi bir başka oluyor.

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
10

-

Bir Fransız zarifliği, harika bahçesinde eşsiz kahvaltısı, her daim güler yüzlü personeli ile mükemmel bir işletme.

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
10

-

Madame Sylvie'nin konukseverliği ve pansiyonun avlusunun içinin bir tabiat parkı gibi olması nedeniyle herkese tavsiye ederim.

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
10

-

Bir pansiyon bu kadar kaliteli olur, Kaleiçi'nin en güzel yeri. :)

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
10

-

Sibel pansiyon kaleiçinde kalınabilecek nadır yerlerden biri. sylvi hanımın sıcaklığı ve pansiyonun temızliği çok hosumuza gitti.antalyadaki tek adresimiz artık sibel.

10
0 (850) 602 25 76
Sibel Pansiyon
Kılıçaslan Mah. Fırın Sok. No:30 Muratpaşa
Muratpaşa / Antalya
Türkiye
10

-

Sibel Pansiyon'da 2009 yılı şubat ayında iki günümüzü geçirdik. Bir işletmeden çok sanki aile ziyaretinde hissettik Sylvie Hanım sayesinde. Fransız aksanıyla bıcır bıcır dünya tatlısı bir insan. Avlusuna dadanan kedilerden pek dertliydi ama biz onları da sevdik. Odalar tertemiz, girdiğinizde çarşafların mis gibi sabun kokusunu alıyorsunuz. Fiyat çok uygun. Klima, uydu TV, duş, tuvalet her türlü konforu tam ve her şe.. Devamını Göster

Muratpaşa Pansiyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular