Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Mumcular Otelleri

Mumcular için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Mumcular Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Bodrum ve Milas arasında kalan Mumcular daha çok günübirlik turların ve gezilerin yapıldığı bir belde.

Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Bodrum Mumcular tarihte kimi zaman Bodrum kadar önemli bir yer olmuştur. Verimli Karaova toprakları üzerine kurulu olması, ileri düzeydeki tarım üretimi, Milas halısı üretiminin merkezlerinden biri olması gibi etkenlerin bu önemde büyük payı olmuştur.

Ancak Bodrum yarımadasında turizmin çok daha önemli hale gelmesiyle Mumcular'a olan ilgi de azalmıştır. Deniz kenarında yer almaması ve eğlence merkezi olmaması turizmin gelişmemesindeki en önemli faktörlerdir. Ancak günümüzde doğal güzellikleri, tertemiz havası ve sakinliği ile Bodrum'da görülmesi gereken yerlerden biridir Bodrum Mumcular.

Mumcular genellikle günübirlik turların ve gezilerin yapıldığı bir yerdir. Bu nedenle Bodrum Mumcular'da otel seçeneği pek yoktur. Konaklama için fazla alternatif sunmayan Mumcular'da kalmak yerine yakınlarda bulunan Mazı veya Yalıçiflik otellerinde konaklayabilirsiniz.

Mumcular Hakkında

Mumcular, Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı beldelerden biridir. Bodrum yarımadasının girişinde bulunan belde aynı zamanda Milas ilçe sınırına da yakın bir konumda bulunmaktadır.

Bodrum'un en eski beldelerinden biri olan Mumcular'ın tarihi bölge tarihi ile birlikte ele alındığında M.Ö. 3000 yılına dek uzanır. Binlerce yıl boyunca çeşitli uygarlıklar yaşamıştır Bodrum yarımadası ve çevresinde. Mumcular da bu yerlerden biri olmuştur. Günümüzde kayda değer sayıda arkeolojik kalıntı olmasa da belde ve çevre köylerdeki kale, mabet ve kilise kalıntıları bize bu köklü tarih hakkında ipuçları vermektedir.

Geçmiş dönemlerden bu yana önemli bir yerleşim birimi olan Mumcular günümüzde yaklaşık 5000 nüfuslu bir beldedir. Verimli ve geniş bir ova üzerine kuruludur. Bu ovanın adı Karaova'dır ve aynı zamanda Mumcular'a bağlı köyler de bu isimler anılır. Toplam 11 köyün olduğu ovada Mumcular merkez niteliği taşır. Mumcular 1972 yılında belediye olmuştur.

Mumcular, Milas halısının dokunduğu en önemli yerlerden biridir. Özellikle Karaova köylerinde dokunmaktadır Milas halısı. Günümüzde ekonomik değerini eskisine nazaran yitirmiş olsa da hala önemlidir. Bunun dışında belde ve çevre köylerde yaşayan halkın asıl geçim kaynağı tarımdır. Zeytin ve zeytin ürünleri üretimi çok önemli kısmını oluşturur bu üretimin.

Bodrum'a bağlı bir belde olmasına rağmen turizm gelişmemiştir Mumcular'da. Deniz kenarında bir yerleşim olmaması bunun en önemli sebeplerindendir. Fakat güzel havası, doğası, sakinliği ile Bodrum'a yolu düşenlerin görmesini tavsiye ettiğimiz yerlerden biridir Mumcular.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın