Kriton Curi Parkı

  • İstanbul / Kadıköy / Kozyatağı

Kriton Curi Parkı

Kadıköy-Kozyatağı'nda yer alan ve civarda yaşayanlar için adeta bir nefes alanı olan Kriton Curi Parkı, yemyeşil çimleri ve aktivite seçenekleri sayesinde sıklıkla ziyaretçi çekmeyi başarmaktadır. Park ismini çok değerli Prof. Dr. Kriton Curi'den almaktadır. Kadıköy doğumlu olan Curi, Boğaziçi Üniversitesi'nde Çevre Teknolojileri alanında öğretim üyesi olarak görev almış, aynı zamanda çevre konusunda pek çok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülmüştür.

Bugün ülkemizde çevre denince akla gelen ve Kriton Curi Parkı'nın yapımında da çok büyük emeği geçen profesör ne yazık ki 1996 yılında hayata gözlerini yummuştur. Ancak profesör anısına parkın içerisinde onun heykeli dikilmiştir.

Hem çocuklu aileler hem de yorucu şehir yaşamından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için muhteşem bir fırsat olan Kriton Curi Parkı, hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İçerisinde çeşitli spor aletleri de bulunan parkık koşu ya da uzun yürüyüşler, çocuk oyun alanları, kitap okumak hatta piknik yapmak için tercih edebilirsiniz. Ayrıca parkta yiyecek ve içecek servisinin yapıldığı bir kafe de bulunmaktadır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Yeşillikler içinde
9

-

Değerli çevrebilimci Kriton Curi'nn adına yakışır yeşillikler içinde güzel bir sosyal tesis/park. Yüksek apartmanlar arasında bir vaha görünümünde.