Karşıyaka
Neredekal.com
Gaziantep Mekanlar
Kebapçı Halil Usta

Kebapçı Halil Usta

+ 4 Fotoğraf
4/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Ücretsiz
Telefon

Kebapçı Halil Usta Hakkında

Müessesemize kıymetli halkımızla birlikte, her dönem medya tarafından takip edilen ünlü konuklar, devletin ve Gaziantep’in ileri gelen yöneticileri, siyasetçiler de ilgi göstermektedir. İş yerinin kendine ait bir tabelası bulunmadan, yaklaşık kırk yıldır şöhret akımına uğramasının en önde gelen sebebi de Halil Usta’nın 1972’den beri işinde gösterdiği titizlik ve kebapçılık mesleğinin "olmazsa olmaz" kuralı hijyendir. Kebapçı Halil Usta’da kullanılan etler Gaziantep’in genelinden, güvenilir kasaplardan toplanmış ve kebap için en uygun bölümlerden oluşan etlerdir. Bu eti sadece kendine özgü bir şekilde terbiyeleyen Kebapçı Halil Usta, müşterilerin beğenisini toplamaktadır.

Yorum / Değerlendirme

4/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Kebapçı Halil Usta
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
02.07.2014
Misafir
Leziz, nefis ve hijyenik
Halil Usta’yı yıllardır tanırım. Salatası, kebabı, lezzeti şahane. Yeri mahalle içi ama olsun, lezzet var. Metroda da yer açmış ama eski yeri daha güzel.
1/5 Kötü
03.10.2013
Misafir
Fiyasko
Hiç de anlatıldığı gibi değil. Etin hiç tadı yok.
5/5 Mükemmel
07.01.2013
Misafir
Gaziantep'in turist çeken mekanı
Yıllardır `Gaziantep`'e gitmek isteyen biriydim. Kebapçı Halil Usta ise görülmesi, gidilmesi gerekenler içerisinde listenin başında geliyordu ki tam da öyle oldu. İlk bakışta "burası mıymış Halil Usta?" dedirticek mütevazilikte bir mekan. Şöhretinin karşısında bu kadar mütevazi, bu kadar salaş olmasına şaşırıyorsunuz. Sizi ilk şok eden, içerisinin kalabalıklığı ve insanların sabırla bir masa bulabilmek için sıra beklemesi oluyor. Personel arı gibi çalışıyor, servis çok hızlı sanki fabrikanın üretim alanındaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Seri üretim şeklinde kebaplar servis ediliyor. Halil Usta da işinin başında, misafirperverliği ile herkese "hoşgeldin" ve "güle güle" deme görevini üstlenmiş. Yetiştirdiği ustalarının yetemediği noktada kasadan hemen kebap pişirmeye geçiyor. :) Bu kadar yoğun talebin karşısında yaşadığınız şokun etkisili ile masanızı buluyor ve otoruyorsunuz. Ve gelsin kebaplar... Öyle bir lezzet ki hemen anlıyorsunuz neden insanların günübirlik kebap yemek için Kebapçı Halil Usta'ya geldiklerini. :) Bakır tasta ayranınız, çeşit çeşit kebaplar ve en sonrasında da küşleme... Mutlaka çok aç gidin; çünkü tadamadığınız her çeşit aklınızda kalabilir. En çok küşlemeyi beğendiğimi söylemem gerekiyor. Halil Usta'nın sıcak, samimi, mütevazi duruşu ise ayrı bir lezzet katıyor yaşadığınız o doyumsuz yemek yeme keyfinize. :) Bir kente tek başına bu kadar turist çeken başka bir yemek yeri olduğunu görmedim ve var olduğunu da sanmıyorum. Bunun için bence Antep ve Antepliler çok şey borçlu Halil Usta'ya...
5/5 Mükemmel
10.12.2012
Misafir
Halil Usta bir Gaziantep gerçeği
Kebapçı Halil Usta, `Gaziantep`'e olan talebin kesinlikle öncelikli sebeplerinden biri. Gaziantep, dünyada adı mutfağı ile anılan ender yerlerden birisi. Mekan tadında salaş, oldukça samimi bir yer. Siparişi verdiğinizde önünüze önce bakır bir tabak içinde siparişinizin ilk kısmı geliyor. Bu önemli; zira kendinizi kaptırır da ilk tabakta doyarsanız sonradan gelecek olan iki tabağa pişmanlıkla bakabilirsiniz. İkinci tabakta birkaç çeşit -şişte pişirilmiş- kebap geliyor. Ben içlerinden en çok fıstıklı olanı beğendim. Son tabak ise artık bittiğiniz an; küşneme geliyor... Halen yiyecek yeriniz varsa sizi sonsuz derecede mutlu edecek olan bu son servis eğer doymuş ve yiyecek yeriniz kalmadıysa ileride hasretle hatırlanacak bir resim olarak zihninizde kalacaktır. Halil Usta, saat 11:00 gibi açılıyormuş ve işin durumuna göre saat 15:00 civarı kapanıyormuş. Zira, o saatte yiyecek bir şey de kalmıyormuş. Gaziantep'e yolu düşenlerin muhakkak gitmesi gereken bir yer. Antepliler, yaşamak için değil, yemek için yaşıyorlar. Eğer siz de böyle hissedenlerden iseniz bence muhakkak yolunuzu Gaziantep'e ve Halil Usta'ya düşürmelisiniz.