Edirne bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Edirne Restoranları

Köklü tarihi, ünlü mekanları, doğal güzellikleri ve birbirinden leziz yemekleri ile Edirne tam bir gurme şehri. Aşağıda sıraladığımız Edirne yemek yenilecek yerler gezginlerin seyahatlerini tatlandıracak bir liste.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Edirne Restoranları

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kavaklık Restaurant

"Yemekleri güzel"

"Müthiş"

8.0

Misafir yorumu

3 yorum

Meşhur Edirne Ciğercisi

"Lezzet ve ilgi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Zindanaltı Meyhanesi

"Eğlence süper fakat yiyecekler kötü"

6.0

Misafir yorumu

1 yorum

Edirne Yemek Yenilecek Yerler

Köklü tarihi, ünlü mekanları, doğal güzellikleri ve birbirinden leziz yemekleri ile Edirne tam bir gurme şehri. Aşağıda sıraladığımız Edirne yemek yenilecek yerler gezginlerin seyahatlerini tatlandıracak bir liste.
Edirne, Marmara Bölgesi'nde yer alan ve bir zamanlar Osmanlı'ya başkentlik yapmış bir ilimizdir. Türkiye'nin en batı ucundaki şehir Türk ve Balkan yemeklerinden farklı lezzetlerin bir araya geldiği bir mutfağa sahiptir.

Edirne'nin en meşhur yemeği denilince herkesin aklına ilk olarak meşhur Edirne tava ciğeri gelir. Ciğer sevenler için bulunmaz bir lezzet olan lezzet ciğerle arası pekiyi olmayanları bile cezbediyor. Pek fazla bu tadı sevmeyenler Edirne'de denedikleri tava ciğerine aşık oluyor. Edirne tava ciğeri yapan restoranları şehrin her noktasında bulmak mümkün. Özellikle merkezdeki çarşıda neredeyse her iki dükkandan biri meşhur Edirne tava ciğercisi. Böylesine ünlü bir yemeği Edirne'ye gelmişken mutlaka tadın.

Güne ciğer yemekle başlamak istemeyenler için ünlü kahvaltıcıların yerlerini hemen söyleyelim. Meriç Nehri kıyısında taptaze ürünlerin, birbirinden leziz hamur işlerinin ve yöresel birçok lezzetin servis edildiği restoranlar sıralanmaktadır.

Edirne'nin bir lezzeti daha var ki, ona da muhakkak yer bırakmak gerekiyor. O da meşhur Edirne köftesi. Edirne'nin meşhur köfteleri hayvanın en lezzetli yerinden, kaburga etinden yapılıyor çünkü buttan, koldan köfte olmaz diyor. Soğanı elde, pirinç tanesinden küçük kıyıyor, sarımsak kullanmıyor. Hakiki kömür ateşinde pişen köfteler asla kurumuyor. Pembe renkli ve içi sulu kalıyor. Şişman, sulu ve nefis köftelerin yanında bir de bol zeytinyağlı piyazla daha da güzel oluyor.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Yemekleri güzel
4

-

Yemekleri güzel. Yemek sonrası garsondan çay istedik, ben bakamam dedi. Neden deyince gerginim diye cevap verdi. Enteresan. :))

5
Lezzet ve ilgi
10

-

Mükemmel lezzet ve ilgi.

5
Eğlence süper fakat yiyecekler kötü
6

-

Göksel ve ekibi dehşet eğlendiriyor, gerçekten eğleniyorsunuz fakat benden tavsiye fazla aç gitmeyin çünkü yiyecekler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kavun tatlıydı, beyaz peynir idare ederdi, salata da iyi sayılırdı fakat amerikan salatası, zeytinyağlı barbunya kötüydü. Haydariyi hiç söylemiyorum çünkü alakası yoktu hele paçanga böreği; yani bu kadar kötüsünü daha önce hiç yemedim, korkudan ete yanaşamadım. Tuvale.. Devamını Göster

5
Müthiş
10

-

Doğal yapısı etin tadı mükemmel, dinlenip yemek yenilebilecek harika bir yer.

5
Servisi bir harika
10

-

Süper bir yer. Yemekleri harika.