Taş Kahve

  • Balıkesir / Ayvalık / Cunda
  • Sahil Boyu No:20 Alibey Adası

Taş Kahve

Cunda Adası'nın sembollerinden olan Taş Kahve hem yaz boyunca hem de kış aylarında ağırlıyor misafirlerini. İnşa aşamasında kullanılan taş ustalığı (doğal sarımsak taşı) gerçekten görülmeye değer.

Taş Kahve ada halkının buluşma noktasıdır. Taş Kahve'de yapılan kahvaltıların tadına, sakızlı ve dibek kahvelerine, ev yapımı limonatasına, dondurmasına, tostuna doyum olmaz. Binanın atmosferi daha adımınızı atar atmaz büyüler sizi. Yüksek tavanı, duvarlarındaki aynalar, müdavimleri değişmeyenleridir.

Taş Kahve adanın yaşayan , tarihe tanık olan mekanıdır.

13 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
13
Hiçbir özelliği yok
2

-

Kahvesi ile ünlü ama kahvesi lezzetsiz, bayat olan tek yer sanırım. Hiçbir özelliği yok, mekan pis, masalar pis, sakin gitmeyin.

13
İlgi alaka yok
4

-

İlgi alaka yok. Bir saat kahvaltı bekledik. Sonra kalktık.

13
İlgi ve alaka yok
1

-

Hizmet ve ikram bakımından 5 para etmez. Servis desen ilgi ve alaka yok. Adı gibi efsane değil.

13
Hizmet sıfır
2

-

Hizmet sıfır, müşteriye alaka da bir o kadar kötü. Nasıl bir yer anlamadım gitti. Cunda Adası gibi bir yerde, o kadar mekanda orayı seçmemiz büyük şansızlık.

13
Sunumların kalitesinden ödün vermemeli
5

-

Meşhur Ayvalık tostunun hakkını maalesef veremeyen bir mekan. Tarihi ve hoş bir bina, mekan ancak sunumların kalitesinden ödün vermemeli..."İsim yaptı nasılsa" mantığından çıkıldığı takdirde her şeyin daha iyi olacağına eminim...

13
Tarih ve kahve kokusu
8

-

Tarih kokusu ve kahve kokusunun birleştiği mekan...

13
35 dakikada kahve
2

-

35 dakikada kahve yapan bir işletme.

13
Buram buram tarih
10

-

Buram buram tarih kokan bir mekan.

13
Sunum yok
2

-

Taş Kahve değil dert kahve. Sunum yok, ilgi yok, İstanbul'da olsa nal toplar.

13
Taş Kahve
10

-

24 Mayıs 2014 Cumartesi 30 öğretmen Ayvalık'a geziye gittik, öğle yemeğimizi Taş Kahve'de aldık. Güler yüz, hizmet, kalite (hem menü hem sahipleri ve personel) mekan, manzara, ilgi kısaca her şey mükemmelden de öte bir konuydu. Çok memnun kaldık, çok mutlu olduk çoooooooooook. Şiddetle tavsiye ederiz. Teşekkürler Hüseyin Bey, teşekkürler babası beyefendiye, teşekkürler çalışanlarına, ellerine yüreklerine sağlık.

13
Taş Kahve ve Ayvalık tostu
10

-

Çok güzel bir yer tavsiye ederim, özellikle Ayvalık tostu harika. Gerçekten adını haketmiş.

13
Taş Kahve'ye uğramadan olmaz
10

-

Taş Kahve'ye gitmeden, burada bir Türk kahvesi içmeden Cunda'ya gidilmiş sayılmaz. Hem gerçekten görülmesi gereken, samimi bir mekan hem de Cunda gezinizi anlattığınızda Cunda'yı biraz bilenlerin görüp görmediğinizi soracağı bir mekan. Taş Kahve, Cunda merkezde, kime sorsanız herkesin bileceği bir kahve. Özellikle Türk kahvesi gerçekten çok leziz.

13
Cunda'daki en güzel mekanlardan biri
8

-

Cunda Adası'nın tarihine tanıklık eden bir mekan Taş Kahve. Ada geziniz sırasında keyifli bir mola için Taş Kahve'yi tercih edebilirsiniz. Eşsiz lezzetteki dibek kahvesini mutlaka deneyin.