Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Parklar
Spor Kompleksi
Turistik Yerler
Alışveriş Merkezi
Müzeler

Başakşehir Gezilecek Yerler

Başakşehir civarında görülmesi gereken 9 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Atatürk Olimpiyat Stadyumu
Spor Kompleksi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Moipark

Moipark

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Mall of İstanbul
Alışveriş Merkezi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Bahçeşehir Parkı
Parklar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Bahçeşehir Koleji Bilim Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İstanbul
Kütahya Ulu Camii
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
İstanbul
Kütahya Arkeoloji Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme1/5 Kötü
(1 yorum)
İstanbul
Dönenler Mevlevihanesi
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
İstanbul

9 mekandan 9 tanesi gösteriliyor

Başakşehir Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
07.01.2020
Hüseyin
Kütahya Ulu Camii için yapılan yorum
Görülmeye değer
Bence görülmeye değer. İçini gezip manevî havayı soluduktan sonra caminin içindeki devamlı akan şadırvandan su içerek dinlenirsiniz. Daha sonra karşısındaki çini müzesini dibindeki arkeoloji müzesini ve 20 m ilerisindeki Dönenler Camii’ni gezebilirsiniz. Daha sora dibindeki yoldan devam edip hisarı, Döner gazinoyu gezip, kuş bakışı çayınızı içebilirsiniz.

Başakşehir Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

İstanbul içerisindeki nezih semtlerinden biri olan ve Avrupa Yakası kısmında bulunan Başakşehir, gezi rotanıza koymak için iyi bir tercih olabilir. Millet bahçelerinden büyük AVM’lere kadar birçok mekanı barındıran Başakşehir’i bunlardan dolayı Avrupa Yakası’nın gelişmiş semtleri arasına koyabiliriz.

Başakşehir gezilecek yerler arasında birçok mekan bulunur. Özellikle Millet bahçeleri, geniş parkları, spor alanları, büyük AVM’leri ile tercih edebileceğiniz bir semt olur. Başakşehir’de gezilecek mekan önerisi isteyen kişilere ilk olarak Bahçeşehir Gölet’i önerebiliriz.

Başakşehir ilçesine bağlı olan ve içerisinde göl, yürüme alanı, park, restoran gibi birçok farklı yer barındıran Bahçeşehir Gölet, Bahçeşehir 1. kısımda bulunur. Piknik yapmak isteyen veya yürüyüşünü yeşil bir alanda yapmak isteyen kişilere önerilir.

Ayrıca oyun alanları ve ferah ortamından dolayı da aileler için de oldukça iyi bir mekan seçimi olduğunu söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra kafeleri ve şık restoranları da içerisinde barındıran bu mekan, sohbet ve yemek için de önerebileceğimiz bir rotadır.

Başakşehir’de piknik, yürüyüş gibi aktiviteleri yapabileceğiniz tek yer Bahçeşehir Gölet ile de sınırlı kalmaz. Başakşehir Millet Bahçesi, bir diğer vakit geçirilecek yer olarak ziyaretçilerini bekler. 360 metrekarelik bir alan üzerine kurulan bu millet bahçesi içerisinde yapay gölet, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafe gibi farklı alanlar barındırır.

Açık bir alanda huzurlu bir şekilde ekilen çiçeklerin arasında yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek ya da açık alanda sevdiklerinizle buluşabileceğiniz bir yer arayışındaysanız Başakşehir Millet Bahçesi’ni rotanıza ekleyebilirsiniz. Başakşehir’de bulunan ve tıpkı Başakşehir Millet Bahçesi gibi içerisinde yürüyüş ve bisiklet yolları barındıran bir diğer millet bahçesi de Ayazma Millet Bahçesi olur.

Geniş bir alana kurulan bu millet bahçesi ve Başakşehir spor kompleksleri, oturulabilecek banklar veya piknik yapılabilecek masaları içerisinde barındırdığında gezi rotanıza ekleyebileceğimiz bir diğer öneri olur.

Hoşdere Millet Bahçesi de Başakşehir semtinde bulunup cami merkezli olan ve tıpkı diğer millet bahçeleri gibi içerisinde yürüyüş yolu, piknik alanı gibi yerler barındıran bir bölge olarak öne çıkar. Bunların yanı sıra çalışmaları devam eden bir diğer millet bahçesi de Kayaşehir Millet Bahçesi olur.

Yani kısaca açık havada iyi bir mekan önerisi arayan kişiler için Başakşehir semtinde önerebileceğimiz birçok yer bulunur. Eğer yeşil bir ortam arayışındaysanız Başakşehir içinde bulundurduğu birçok millet bahçesi ile bu arayışınızı giderebilirsiniz. Millet bahçelerinin yanı sıra Başakşehir parkları ile de aradığınız ferah ortamı bulabilirsiniz.

İçerisinde çocuklar için oyun alanları, piknik ve yürüyüş alanları barındıran Şamlar Tabiat Parkı’nı bu parklara örnek olarak verebilir size de geziniz için tavsiye edebiliriz. Başakşehir Sular Vadisi ise geniş bir alan üzerine kurulur ve içerisinde göz alıcı güzellikleri barındırır.

Hem size ferah yeşil bir ortam sunabilir hem de süs havuzları sayesinde güzel bir ortam sağlayabilir. Bundan dolayı Sular Vadisi de görmek isteyebileceğiniz yerler arasında bulunur.

Başakşehir semtini, parklar ve spor alanları gibi mekanlar ile sınırlamak doğru olmayabilir. Başakşehir müzeler ve tarihi mekanlar açısından da oldukça çeşitli gezilecek yerleri bünyesinde barındırır. Tarihi yerlere ev sahipliği yapan Başakşehir, tarihi mekanları görmek istediğinizde tercih edebileceğiniz bir semttir.

Başakşehir tarihi yerler arasında Azatlı Baruthanesi ve Yarımburgaz Mağaraları ise ailece gezebileceğiniz iki tarihi doku olur. Yapımı 1795 yılına dayanan Azatlı Baruthanesi, Osmanlı-Rus Savaşına kadar sağlam yapı sergilerken çeşitli nedenlerden ötürü tahrip olur. Yarımburgaz Mağaraları ise sizi çok daha geçmişe götüren bir tarihi yapıdır.

Bu mağaralarda ilk yaşam belirtileri olduğundan dolayı uluslararası birçok kazı yapılır. 2001 yılında 1. derece Arkeolojik-Doğal Sit Alanı olarak ilan edilen Yarımburgaz Mağaralarını, Başakşehir’e yolunuz düşerse kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Çünkü bu mağaralarda tarihi dokulara rastlamak kaçınılmaz olur. Aynı zamanda ziyaretiniz için Başakşehir otelleri ve konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Günümüzde hem alışveriş yapmak için hem de buluşma alanları olması açısından önem taşıyan alışveriş merkezleri Başakşehir semtinde de bulunmaktadır. Mall of İstanbul, Deposite Outlet, Olimpa Avm bu alışveriş merkezlerinden olup vakit geçirebileceğiniz yerler olur. İlk olarak Mall of İstanbul önerimiz ile başlayabiliriz.

Oldukça geniş bir alana kurulan bu mekan yalnızca alışveriş merkezi olmaz. Eğlence ve yaşam merkezi olarak da farklı aktivitelere ev sahipliği yapar. Konser, tiyatro, eğlence parkı ve Türkiye’nin en büyük sinema kompleksini bünyesinde bulundurur.

Eğlence parkı arayışında olanlar için Mall of İstanbul’un içerisinde bulunan MoiPark Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence yeri olur. Eğer büyük bir tema park arayışındaysanız MoiPark’ı size önerebiliriz. Tüm bunlardan dolayı İstanbul Başakşehir gezilecek yerler arasında, Mall of İstanbul size önerebileceğimiz alışveriş merkezlerinin başında gelir.

Bir diğer vakit geçirebileceğiniz Deposite Outlet, on yılı aşkın süredir hizmet verir ve outlet ürünler satar. Oldukça şık bir mimariye sahip olan bu alışveriş merkezinde hem alışveriş yapıp hem de sevdiklerinizle içerisinde yer alan kafe veya restoranlarında buluşmalar düzenleyebilirsiniz. Eğer outlet ürünlerin arayışındaysanız Deposite Outlet oldukça iyi bir seçim olur.

İlçede alışveriş yaparak dinlenebileceğiniz Olimpa AVM, içerisinde farklı etkinliklerin düzenlenir. Bu alışveriş merkezinde ister alışveriş yapabilir isterseniz de sevdikleriniz buluşma için plan yapabilirsiniz. Bu alışveriş merkezi de birçok farklı markaya ev sahipliği yapar.

Başakşehir Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Başakşehir için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Başakşehir için gezilecek en popüler tarihi yerler : Dönenler Mevlevihanesi, Kütahya Ulu Camii, Başakşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Başakşehir için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Başakşehir için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Moipark, Başakşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Başakşehir için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Başakşehir için gezilecek ücretsiz yerler : Dönenler Mevlevihanesi, Kütahya Ulu Camii, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Başakşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Başakşehir için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Başakşehir için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Kütahya Arkeoloji Müzesi, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu, Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Başakşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Başakşehir için gezilecek yerler nelerdir?
Başakşehir için gezilecek yerler : Dönenler Mevlevihanesi, Kütahya Ulu Camii, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Başakşehir konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.