Posof Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Posof Hakkında

Yemyeşil ormanları, uçsuz bucaksız çayırları ile Türkiye'nin en önemli doğal alanlarından biridir Posof…

Ardahan'da, Türkiye'nin en kuzeydoğu ucunda yer alıyor Posof. Gürcistan ile sınır komşusu olan Posof, Ilgar Geçidi'nin hemen ardında, görenleri hayrete düşürecek kadar gür ormanlarıyla göz kırpıyor ziyaretçilerine.

1950'lerde başlayan geçim sıkıntıları nedeniyle fazlasıyla göç vermiş Posof. Hatta Posof'tan göçen halk, gittikleri her yerde kendi mahallelerini ve köylerini oluşturmuşlar.

Bölgenin en önemli varlığı ise dağ horozu. Hatta dağ horozunun korunması amacıyla Posof, Yaban Hayatı Geliştirme Sahası olarak koruma altına alınmış.

Posof, ülkemizde karın en erken yere düştüğü bölgelerden biri aynı zamanda. Bu nedenle Posof'a gitmeden önce hava durumunun iyice kontrol edilmesi gerekiyor.

Ardahan Merkez'e 75 km uzaklıkta olan Posof'a ulaşmak için, il merkezinden kalkan minibüslere binmek yeterli. Özellikle derin vadilere gizlenmiş ve yüksek çayırlar üzerine kurulmuş olan köyleri kesinlikle görülmeye değer güzellikteler.

Eğer yolunuz Ardahan'a düşerse, Posof'u ve köylerini ziyaret etmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Posof Gezilecek Yerler

Posof Otel Fiyatları