Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Aksaray Restoranları

Aksaray civarında gidilebilecek 0 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Aksaray Restoranları, Yemek Yerleri ve Mekanları

Aksaray, geçmiş tarihlerden günümüze dek uzanan bir çizelgede pek çok medeniyet ve kültüre ev sahipliği yapan illerimizden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bölgenin gezilecek yerler listesi içerisinde Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Sultanhan gibi değerli mekanlar yer alıyor.

Tüm bu mekanlara sahip olan şehrin yemek kültürü de bir o kadar geniş bir yelpazede çeşitleniyor. Bölgenin yöresel lezzetleri arasında hem sebze hem de et ürünlerini içeren yiyecekle rastlıyoruz. Aksaray’da restoranlar da bu bağlamda her damak tadına hitap edebilen bir çerçevede karşımıza çıkıyor.

Sizler için hazırladığımız Aksaray da yemek yenecek yerler listesini sizinle paylaşmadan önce, Aksaray ilinin yöresel lezzetleri hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

İl ile aynı adı taşıyan Aksaray tava, şehrin en bilinen lezzetleri arasında yer alıyor. Etseverler tarafından beğeni ile karşılanan bu yemek toprak kaplar içerisinde pişiriliyor. Aksaray tava, kuyruk yağı, et, sarımsak ve biber gibi malzemelerin başarılı bir karışımından oluşuyor. Dolma mantı, Aksaray’a has bir mantı çeşidi olarak biliniyor.

Kayseri mantısına kıyasla daha kolay bir yapılışa sahip olan bu yemek daha çok evlerde yapılıp tüketiliyor. Bayat ekmekleri değerlendirmenin en lezzeti yolu olarak bilinen Papara, Aksaray yöresel lezzetleri içerisinde atıştırmalık kategorisinde kendisine yer buluyor. Şekersiz un helvası olarak nitelendirebileceğimiz dolaz da Aksaray mutfağının en bilinen lezzetlerinden bir tanesi oluyor.

Aksaray lezzetleri arasında karıştırma, soğan dolması, kapak böreği gibi tatlar da karşımıza çıkıyor. Yolunuz Aksaray’a düştüğünde tüm bu lezzetleri tadabilmenize olanak sağlayacak Aksaray ili restoranları ve lokantalarını tercih etmek isteyebilirsiniz.

Aslan Restaurant, Kebapçı Bayram Usta, Kurtuluş börek Salonu gibi Aksaray yemek yerleri, yöresel lezzetlere de yer veren menüleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Aksaray meşhur yemek yerleri arayışında olan ziyaretçilerimize önerebileceğimiz farklı konsept ve mekan tasarımlarına sahip mekanlar bulunuyor. Hem Ihlara Vadisi’nde keyifli bir gün geçireyim hem de bu gün sonunda lezzetli yemeklerle karnımı doyurayım diyorsanız Aslan Restaurant tam da bu isteğinize uygun bir mekan olarak kendisini gösteriyor.

Dere kenarında konumlanan bu restoranda günün yorgunluğunu atarken, mekanın öne çıkan lezzetleri ile karnınızı doyurabilirsiniz. Aksaray’da yemek yenilecek yerler içerisinde sizlere ziyaret etmenizi tavsiye edebileceğimiz bir diğer mekan ise Ağaçlı Restoran oluyor.

Kendisi ile aynı ismi taşıyan otelin içerisinde yer alan bu restoran, dünya mutfağına has lezzetler içeren menüsü ile de ziyaretçilerinden geçer not almayı başarıyor.

Aksaray restoranları ve lokantalarının misafirlerine sunduğu konseptler sadece bunlarla sınırlı değil. Yolunuz Aksaray’a düştüğünde güne keyifli ve dinç bir başlangıç yapmak için tercih edebileceğiniz sevimli ve samimi mekanlar da bulunuyor.

Taşpazar Mahallesi içerisinde bulunan Van Kahvaltı Evi, bu bağlamda hem turistler hem de şehir halkının uğrak noktalarından bir tanesi haline gelmeyi hak ediyor. Bal Bahçe de.

Aksaray yemek yenilecek yerler içerisinde kahvaltı menüsü ile öne çıkan mekan oluyor. Restoran, ziyaretçilerine özenle seçilen ürünlerle leziz bir serpme kahvaltı hazırlıyor. Bal Bahçe bununla birlikte yeşillikler içerisindeki konumu ve şık konsepti ile misafirlerinden beğeni kazanıyor.

İster hafta sonu ister hafta içi, sevdiklerinizle güne keyifli ve huzurlu bir başlangıç yapmak istiyorsanız bu mekanı.

Aksaray restoranları rotanız içerisine ekleyebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Aksaray yemek yerleri listesini keşfederken, şehir hakkında daha detaylı bilgi almak da isteyebilirsiniz. Bu bağlamda yine siz değerli misafirlerimize özel olarak hazırladığımız Aksaray ili şehir rehberine de bir göz gezdirebilirsiniz.