Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Çengelköy Otelleri

Çengelköy için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Çengelköy Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Muhteşem manzarası, tarihi yapıları, huzurlu ortamı ve kaliteli otelleri ile Çengelköy, İstanbul gezilerinin vazgeçilmez duraklarından biri.

İstanbul'un boğaz kıyısında yer alan Çengelköy, şehrin en köklü, en eski semtlerinden biri. Hızlı modernleşmeye inat ayakta kalmayı başaran mahalle kültürü, muhteşem manzarası, tarihi yapıları ve konakları ile Çengelköy, İstanbul gezilerinin vazgeçilmez duraklarından biri.

Çengelköy yalnızca günübirlik geziler için değil; konaklama için de sıklıkla tercih edilen bir yer. İstanbul Boğazı kıyısında veya semtin tarihi sokakları arasına gizlenmiş olan Çengelköy otelleri misafirlerini tarihle modernitenin buluştuğu bir ortamda ağırlıyor.

Hemen hepsi butik ve yıldızlı işletmeler olan Çengelköy otellerinin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri eşsiz ve muhteşem bir İstanbul manzarasına sahip olmaları. Özellikle boğaz kıyısındaki Çengelköy otellerinde muhteşem manzaraya sahip odalarda konaklamak, yine manzara eşliğinde keyifli kahvaltılar yapmak bir ayrıcalık.

İstanbul Çengelköy otellerinin konaklama için tercih edilmesinin bir diğer nedeni de ideal konumları. Deniz ve kara ulaşımının önemli bir noktasında bulunan Çengelköy otellerinde konakladığınızda İstanbul'un belli başlı merkezlerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Çengelköy otelleri tatil amaçlı yapacağınız konaklamaların yanı sıra davet, nişan, düğün, kutlama, iş toplantısı gibi özel organizasyonlarınızı için de çok ideal mekanlardır. Her türlü donanımın mevcut olduğu Çengelköy otellerinde her ne amaçla bulunursanız bulunun, memnun ve mutlu ayrılacaksınız.

Yalnızca konaklama için değil; Türk ve dünya mutfağının en lezzetli yemeklerinden tatmak ve eşsiz manzara eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yemek için de Çengelköy otellerinin restoranlarını deneyebilirsiniz.

Yılın her dönemi yoğun talebin olduğu İstanbul Çengelköy otellerinde konaklama yapmayı düşünüyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

İstanbul Boğazı'nın kıyısında tüm doğasıyla görenleri cezbeden, birbirinden farklı mekanlarıyla damaklara hitap eden ve gerek tarihi gerekse sosyal yaşantısıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Eski mahalle kültürünü günümüzde de yaşatan Çengelköy, aynı zamanda tarihi yapılarıyla da gezi imkanı sunar misafirlerine. Özellikle hafta sonları şehrin sakinlerini ağırlamakla birlikte, İstanbul'a gelen turistlerin de konaklamayı tercih ettiği bölgeler arasındadır.

Çengelköy'ün sokaklarına ve İstanbul Boğazı'na hakim birçok konaklama tesisi bulunuyor. Çengelköy otellerinin tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında Boğaz'ın en güzel manzaralarına konuşlanmış olmasıdır. Çoğu lüks kategoride hizmet veren otellerin fiyatları verilen hizmetlere göre farklılık göstermektedir.

2017 yılıyla geçmiş yılları kıyasladığımızda Çengelköy otel fiyatları çok fazla değişiklik göstermemektedir. Fakat diğer yakın bölgelere göre fiyatlar biraz yüksektir. Bunun en önemi sebebi, otellerin lüks kategoride ve her şey dahil hizmet hizmet sunmasıdır.

Bir gecelik Çengelköy otel fiyatları 200 TL'den 500 TL'ye kadar çıkmaktadır. Fiyatlar biraz fazla yüksek olsa da İstanbul Boğazı'na karşı harika bir kahvaltı yapma şansıyla beraber, kıyı boyunca sıralanmış tarihi yapıtları da aynı anda görme imkanınızı doğacak.

Düğün, nişan, toplantı ve seminer gibi organizasyonlarınızı da Çengelköy'deki otellerde gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda Çengelköy otel fiyatları biraz daha artış göstermektedir. Yaz-kış yoğun ilgi gören Çengelköy otellerinde erken rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Çengelköy Hakkında

İstanbul'un Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde bulunan Çengelköy, büyük şehrin önemli isimlerinin oturduğu semtlerden biridir.

1960 yılına kadar Rumların yaşadığı bir köy olan Çengelköy'de hala boğaz yaşantısının izleri görülmektedir. Sebze ve meyvenin çok yetiştirildiği Çengelköy'ün salatalığı meşhur olup kiraz ve ayvası da bir o kadar lezzetlidir.

Bu şirin balıkçı köyü, geniş yapraklı ağaçlar arasında ve su kıyısında yer alan çay bahçeleri ile, Osmanlı döneminde en lüks konakların bulunduğu semttir.

İstanbul'un en önemli noktalarından olan Çengelköy'de, büyük şehrin üst sınıfa ait isimleri oturmaktadır. Günümüzde de hala bu çekiciliğini tam anlamıyla devam ettirir.

Yüksek kalitedeki balık restoranlarında, taptaze balıklar ve mezeler sizi bekler. Eğer İstanbul manzarasına doğru çay içmek isterseniz, Çengelköy'den daha iyi bir yer bulamazsınız.

Çengelköy otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Sumahan On the Water
Sumahan On the Water

-

Restoranı çok güzel

Sumahan On The Water'ın restoranı gerçekten eşsiz. Denize sıfır, köprü manzarası karşısında harika bir akşam geçirdik. Şarap yanında gelen humus tabağı başarılıydı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sumahan On the Water
Sumahan On the Water

-

Boğazın en güzel oteli

Boğaziçinin en güzel butik oteli Sumahan - on the Water. 24 saat kesintisiz servis var. Etkileyici İstanbul manzarası da cabası. Ölmeden mutlaka görmelisiniz burayı.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sumahan On the Water
Sumahan On the Water

-

Romantik bir konaklamaydı

Kaldığımız oda olağanüstü bir köprü manzarasına sahipti. Odalar çok güzel, dekorasyon zevkli. Odadaki şömine gecemizi daha da romantik hale getirdi. Özellikle çiftlere öneriyorum.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)