search icon
Giriş
28 Eylül Sal.
Çıkış
29 Eylül Çar.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Merzifon Otelleri

Merzifon için 3 otel listelendi.

Grand Merpond Otel

Tatil Oteli
İki gezgin için harika
Neredekal.com
3.8/5
Merzifon merkezine 0.7 km uzaklıkta
344 TL344 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:344 TL
İNCELE
  • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
328 TL
Etstur
Otelz.com
344 TL
328 TL'den başlayan fiyatlarla

Korkmaz Otel

Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.4/5
Merzifon merkezine 0.6 km uzaklıkta
215 TL244 TL
%14 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:215 TL
İNCELE
  • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
215 TL
Otelz.com
Odamax
245 TL
215 TL'den başlayan fiyatlarla

Merzifon Tarihi Taşhan Butik Otel

Butik Otel
İki gezgin için harika
Neredekal.com
4/5
Merzifon merkezine 110.9 km uzaklıkta
270 TL270 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:270 TL
İNCELE
  • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
270 TL
Odamax
Etstur
270 TL
270 TL'den başlayan fiyatlarla

Merzifon Otelleri

Türkiye’nin Orta Karadeniz bölümünde bulunan, 7.500 yıllık geçmişiyle tarihten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Amasya, Karadeniz’in ilgi çeken şehirlerinden biri olma yolunda devam ediyor. Tarihimizde dönem dönem önemli bir yere sahip olan Amasya, Osmanlı döneminde Türklerin Anadolu’daki ilk yerleşim hayatına geçtiği şehirlerden biri olarak biliniyor. Ayrıca Osmanlı tarihinde şehzadelerin eğitilmeleri için oluşturulan sancak sisteminde de önemli bir yere sahip olan Amasya, Şehzadeler Şehri olarak biliniyor. Cumhuriyet tarihi için de Milli Mücadele döneminde önemli görüşmelere ev sahipliği yapan Amasya, her yıl binlerce yerli turisti tarihi ve kültürel zenginliği ile kendisine çekmeyi başarıyor. Amasya’nın kendisi kadar zengin bir tarihe ve kültürel mirasa sahip olan ilçesi ise Merzifon olarak karşımıza çıkıyor. Osmanlı tarihi içerisinde yetiştirdiği vezirler ile bilinen Merzifon’un, tarihi dokusunu kaybetmeden günümüze kadar gelmeyi başarmış eserlerle dolu olduğu biliniyor. Osmanlı tarihinde önemli isimlerden biri olan Merzifonlu Kara Mustafa Paşa, sadrazamlık yaptığı dönem içerisinde memleketi olan Merzifon’a çok sayıda yapı inşa ettirmiştir. Bu eserlerden birkaçını da günümüzde görebileceğiniz Merzifon, tarihi dokusu ile yöre halkının samimiyeti ile dikkat çekiyor. Bu şirin ve küçük beldede tatilinizi geçirmek için tercih edebileceğiniz konaklamanızda Merzifon otelleri ile şehrin merkezinde her aradığınızı rahatça bulabilirsiniz. Dönemin dokusunu kaybetmemiş konakların otele çevrilmesinin yanında şehir manzaralı modern yapılarda da konaklama tercih edebilir, tarih içerisinde kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Merzifon Konaklama

Ülkemizin küçük şehirlerinden sayılan Amasya’nın, tarihi ve kültürel mirası çok olan bu şirin ve küçük kasabasında tatiliniz için bir iki gün zaman ayırmanız yeterli oluyor. Beldenin hemen hemen her yerine yürüyerek ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Keşkeği ile bilinen bu belde için tatil planı yaptıysanız Merzifon konaklama alternatifleri çok sayıda olmasa da tatilinizi geçirebileceğiniz her zevke ve keseye göre mutlaka bir konaklama çeşidi bulabilirsiniz. Hem turistik geziler hem de iş seyahatleriniz için ihtiyaçlarınızı karşılayabilen Merzifon otel 5 yıldızlı seçenekleri ile beldenin tadını çıkarabilirsiniz. Belde içerisinde tarihi binaların restore edilmiş hali ile konaklayabileceğiniz otellerde zamanda yolculuğa çıkabilir ve modernizm içinde uyuyabilirsiniz. Beldede pansiyon ve apart seçenekleri de karşımıza çıkıyor. Pansiyon tercih ederek daha uygun bir bütçe ile tatilinizi geçirebilirsiniz. Sadece oda kiralayabileceğiniz ya da kahvaltı ve öğünlerinizi de konaklamaya ilave edebileceğiniz seçenekleri ile pansiyonlar sizler için samimiyetle hizmet veriyor. Binlerce yıllık bir tarihin içerisinde günümüz koşullarında konaklayabileceğiniz otel seçenekleri ile de tatilinize farklı bir doku katabilirsiniz. Merzifon termal otelleri ile tatilinize şifa katabilir, ailenizle birlikte rahatlıkla konaklayabileceğiniz odalarda konaklayabilirsiniz. Bölgenin mimarisini yansıtan ve tarihi dokusunu kaybetmemiş olan Merzifon butik otel seçeneği ile tatilinizi kendinize ve sevdiklerinize özgü geçirebilirsiniz. Butik otellerin kendilerine özgü mimarisi ve dekorasyonu ile tatilinizi tarih dolu bir hissiyatla geçirebilirsiniz. Merzifon’da binlerce yıllık bir kervansarayın, eski Türk gelenekleri ile süslenmiş bir odasında tatilinizi geçirebilirsiniz.

Merzifon Otel Fiyatları

Köklü bir tarihi keşfetmek ve yıllara meydan okuyan tarihi yapıları görmek isterseniz Merzifon’da tatilinizi geçirebilirsiniz. Hafta sonu kültür turları yapabileceğiniz gibi uzun soluklu Karadeniz tatilinizde bir iki günlük bir durak olabilecek bu beldede, tarihin tüm ihtişamını görebilirsiniz. Tarihi İpek Yolu’nun bir kısmının da Merzifon’dan geçtiği bilinenler arasında yer alıyor. Yolların kesiştiği bir belde olarak karşımıza çıkan Amasya’nın bu kadar çeşitli uygarlığa ev sahipliği yapması da küçük ama dolu dolu bir tatil geçirmeniz için güzel fırsatlar sunuyor. Merzifon otel fiyatları da tatiliniz için bütçenizi koruyor. Küçük bütçeli bir tatilde yol alıyorsanız ya da küçük duraklarınız için ayırdığınız bütçe kısıtlı ise, Merzifon’u tercih edebilirsiniz. Merzifon ucuz oteller ile konaklayarak sadece beldeyi değil çevre beldeleri ve diğer şehirleri de ziyaret edebilirsiniz. Konaklama çeşitlerinin fiyatları; bulunduğu konum, sunduğu hizmet kalitesi, sağladığı imkanlara göre değişebiliyor. 5 yıldızlı otellerde her şey dahil paketlerle tatilinizi sınırsızca geçirirken, pansiyonlarda sadece konaklama için ücret ödeyebilir ve tatilinizi otel dışında daha fazla vakit geçirmeye ayırabilirsiniz.

Merzifon Gezilecek Yerler

Merzifon konaklama seçenekleri ile tatilinizi sakin ve huzurlu bir ortamda geçirirken, oluşturduğunuz gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler listeniz ile beldeyi dolaşabilirsiniz.

  • Osmanlı sultanlarından Yıldırım Beyazıt’ın oğlu Çelebi Mehmet tarafından 15. yy başlarında inşa ettirilen Çelebi Mehmet Medresesi, günümüzde de varlığını korumaya devam ediyor ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.
  • Çelebi Mehmet Medresesi giriş kapısı üzerinde bulunan ve 19. yy da Amasya Valisi tarafından inşa ettirilen Merzifon Saat Kulesi, bilindik bir saat kulesi gibi değil medresenin minaresi gibi oluşturulmuş. Prizma şeklinde inşa edilen bu kulenin her tarafında bir saat görmek mümkün oluyor. Kulenin alt katında bulunan kafelerle kuleden şehir manzarasını izleyebilirsiniz.
  • 17. yy’da Sadrazam Kara Mustafa Paşa tarafından inşa ettirilen Paşa Hamamı ile Osmanlı mimarisini yakından keşfedebilir ve günümüzde işlevini koruyan hamamın sıcak sularını yıkanmak için kullanabilirsiniz.
  • İlçe merkezinde bulunan Merzifon Bedesten’ini ziyaret ederek, tahrip olmuş Osmanlı mimarisinin restorasyonu ile günümüzde içerisinde bulunan irili ufaklı dükkanları ziyaret edebilir, kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.
    • Yapım tarihi tam bilinmemekle beraber, 17. yy da inşa edildiği söylenen Merzifon Taşhan’ı, ilçe merkezinde Bedesten ile Kara Mustafa Paşa Cami yanında bulunuyor. Günümüzde dış cephesinde hediyelik eşya dükkanlarının ve küçük çay ocaklarının bulunduğu Taşhan’ın duvarları da taş ve kesme tuğlalardan yapıldığı görülüyor. Günümüzde otel olarak kullanılan handa konaklayarak tatilinizi tarih kokusu içerisinde geçirebilirsiniz.

Merzifon Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Merzifon Otelleri Fiyatları Ne Kadar?
Merzifon otelleri fiyatları konum, hizmet ve konsept gibi farklılıklara bağlı olarak belirleniyor. Bu sebeple de Merzifon otel fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin tesisleri tüm detaylarıyla incelemeleri gerekiyor. Örneğin Merzifon otelleri 5 yıldızlı tesisler küçük otellere oranla daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Ya da merkezi konumda yer alan oteller de yine diğer tesislere oranla yüksek bir fiyata sahip olabiliyor. İşte bu sebeple Merzifon ucuz oteller arayışında olan ziyaretçilerin tur şirketleri tarafından uygulanan erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmaları, tesis indirimlerini takip etmeleri ya da apart ve pansiyon gibi bütçe dostu alternatifleri değerlendirmeleri gerekiyor.
Merzifon Termal Otelleri Hangi İmkanlara Sahip?
Merzifon termal otelleri bölgenin şifalı sularından faydalanmak ve SPA olanakları ile gevşeyerek yılın tüm yorgunluğundan uzaklaşmak isteyenlerin favorisi olmayı başarıyor. Aynı zamanda Merzifon kaplıca otelleri olarak da anılan bu tesisler tarafından sağlanan imkanlar değişkenlik gösterebiliyor. Ancak büyük bir kısmında ortak olabilen bazı olanaklar da mevcut. Örneğin bölgedeki pek çok Merzifon otelleri termal konseptine sahip olan tesiste termal havuz, odada sıcak kaplıca suyu, sauna, masaj ve Türk hamamı bulunabiliyor. Konuklar bu hizmetlerin bir kısmında ücretli bir kısmından ise ücretsiz faydalanabiliyor. Buna ek olarak resepsiyon, internet, oda servisi, restoran ve oda temizliği gibi olanaklar ise termal otellerdeki diğer standart hizmetlerden bazıları.
Merzifon Pansiyonları Uygun Fiyatlı Mı?
Merzifon pansiyonları Amasya genelinde en sık tercih edilen alternatiflerden biri. Gerek iş seyahatleri gerek turistik ziyaretler için gönül rahatlığıyla tercih edilebilen pansiyonlar, konforlu oldukları kadar uygun fiyat seçenekleriyle de ön plana çıkıyor. Tabi Merzifon pansiyon fiyatları tesisler tarafından sunulan olanaklara ya da konumuna göre de farklılık gösterebiliyor. Örneği merkezde yer alan ya da sabahları güne doyurucu bir kahvaltı servisi ile başlayan pansiyonlar tüm bu hizmetleri vermeyen tesislere oranla yüksek fiyatlı olabiliyor. Ancak genele bakılacak olursa Merzifon pansiyonları apart otellerden sonra bölgedeki uygun fiyatlı konaklama alternatiflerinden biri olarak ön plana çıkıyor.
Merzifon Apart Otel Olanakları Neler?
Merzifon apart otelleri ev rahatlığından vazgeçemeyenler ve tabi ki uygun bütçeli bir konaklama arayışında olanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bölgedeki konforlu konaklama seçeneklerinden biri olan Merzifon apartları tipik bir ev dizaynına ev sahipliği yapıyor. Salon, banyo, mutfak ve yatak odası gibi bölümleri bulunan apart daireler 1+1, 2+1 gibi farklı genişliklere sahip. Tesislerde sağlanan olanaklar arasında ise; konukların kendi yemeklerini hazırlayabilecekleri donanımlı bir mutfak, 24 saat sıcak su, oturma grubu ve TV ile donatılmış bir salon olabiliyor. Elbette tesis özellikleri farklılık gösterdiği için bazı Merzifon otelleri apart konseptli daireler balkonlu ya da bahçeli olabiliyor.