Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Merzifon Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Merzifon Otelleri

Merzifon için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Merzifon Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Eşeği ve keşkeği ile meşhur, ülkemizin hızla gelişen ilçelerinden biri; Merzifon…
Amasya'nın en meşhur ilçelerinden biri Merzifon. Eşeği ile ünlü diyorlar ama nedense ilçe içerisinde bir tane bile eşeğe rastlamamak garip bir durum. Madem eşek yok, neden eşeği ile meşhur o zaman diye merak ederken, pek çok hikaye çalınıyor kulaklarımıza. Bir kere bu eşeğin semerinin, Çorum'un İskilip bölgesinde yapıldığı söyleniyor. Bir başkası ise Merzifon eşeklerinin ilçenin yüksek rakımlarında bulunduğunu, sert bir sesle anırdıklarından ötürü de, tüm ilçede bu seslerin yankılandığını ve Merzifon eşeklerinin bu şekilde meşhur olduğunu belirtiyor.

İstanbul'un İstiklal Caddesi, İzmir'in İzmir Kordon'u, Ankara'nın Tunalı Hilmi Caddesi varsa, Merzifon'un da Cumhuriyet Caddesi var. Merzifon halkının en çok zaman geçirdiği yerlerden biri burası. Cadde boyunca bir aşağı-bir yukarı yürümek oldukça keyifli Cumhuriyet Caddesi'nde. Gerçi kalabalıktan ne kadar rahat yürünebilir, tartışılır ama Merzifon'a gidildiğinde mutlaka yapılması gereken aktivitelerden biri Cumhuriyet Caddesi'nde yürümek.

Bize göre, bir yere gidildi mi, o yörenin mutfağı kesinlikle keşfedilmelidir. O mideler en az bir kere bayram etmeli. Zaten ülkemizin çeşitli yerlerine gidildi mi, diyet miyet hak getire. Merzifon mutfağı da tıpkı diğer yerler gibi adeta bir diyet düşmanı. Bir kere keşkek bu yörenin en meşhur lezzeti. Dolayısıyla keşkek yemeden Merzifon'dan dönülmemeli. Bunun dışında haşhaşlı çörek ve kuşburnu marmelatı da tadılası lezzetler arasında yerini alıyor.

Şimdi gelelim konaklamaya. Merzifon'da henüz pek fazla alternatif olmasa da, 5 yıldızlı otellerin yapımı son sürat devam ediyor. Bunun dışında ilçe merkezinde konaklamanızı öneriyoruz biz. Merzifon otelleri, standart hizmetlerin hepsini sunuyorlar. Bu nedenle bir otelden beklediğiniz her şey var. Sabah açık büfe kahvaltı servisi, misafirlere özel otopark gibi. Merzifon otellerinin konaklama birimleri zarif ve sade bir şekilde dekore edilmişler ve odalarda tüm standart özelliklerin hepsi mevcut.

İlçe merkezinde konaklamanızı önermemizin nedeni ise, bu bölgede yer alan Merzifon otellerinin hem Merzifon Otobüs Terminali'ne, hem de Amasya Merzifon Havalimanı'na 10 dakikalık mesafede yer almaları. Alışveriş merkezlerine ise yürüme mesafesindesiniz Merzifon otellerinde konaklayarak.

Merzifon otellerinde konakladığınız süre boyunca, ilçede gezilmesi gereken yerlere de oldukça yakınsınız. İlçe merkezinde bulunan Paşa Hamamı, Bedesten ve Taşhan mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılar arasında bulunuyor. Merkezden çok az uzakta olan Abide Hatun Camisi, Kara Mustafa Paşa Camisi, Çelebi Mehmet Medresesi ve Saat Kulesi'ni de vakti bol olanlara önerebiliriz.

Ülkemizin görülmeye değer ilçelerinden biri olan Merzifon'u keşfetmek için geç kalmayın. Vakit kaybetmeden, sitemiz üzerinde yer alan Merzifon otellerini incelemeye başlayın deriz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Amasya'nın meşhur ilçesi Merzifon'da, pek çok konaklama seçeneği bulunuyor…
Amasya'nın en bilindik ilçelerinden biri olan Merzifon'un tarihi M.Ö 700 yıllarına dek uzanıyor. İlçenin bugün bulunduğu yerin 4 km doğusunda Marınca isminde bir köy bulunur. Marınca Köyü henüz bu ismi almamışken, bölgede vali olarak görev yapan Barseviç, kendi ismini taşıyan bir yerleşim yeri kurmuş. Zamanla Marseviç, Mersuvan derken, bölge şimdiki ismini almış ve Merzifon olmuş.

O günlerden bugüne çağın yenilikleriyle beraber hızla gelişen Merzifon, sanayi ve turizm alanında gösterdiği büyümeyle günümüzdeki halini almış. Şimdilerde Merzifon, 5 yıldızlı otel inşaatlarının hız kesmeden devam ettiği, nüfusu giderek kalabalıklaşan bir merkez ilçe haline gelmiş durumda. Pek çok cezbedici noktası bulunan Merzifon'un, ülkemizde görülmesi gereken yerlerden biri olduğu su götürmez bir gerçek. Dolayısıyla ilçede konaklama yapabileceğiniz alternatiflerin sayısı da giderek artıyor.

3 ve 4 yıldızlı otellerden oluşan Merzifon otelleri, konaklama yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahip. Merzifon otel fiyatları ise oldukça uygun seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Öncelikle ilçe merkezinde konaklayacaksanız, fiyatların biraz daha yükselişe geçeceğini bilmelisiniz. Merzifon'un merkezinden uzak olan otellerin fiyatları daha uygun. Otelin hizmet kalitesi ve sağladığı olanaklar da Merzifon otel fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Merzifon'da. Merzifon otel fiyatlarının kişi başı değil de, oda fiyatı bazında ücretlendirildiğini de belirtelim. Genel olarak 2019 Merzifon otel fiyatlarının ortalama 130 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de yakın bir zaman içerisinde Merzifon'a gelmeyi planlıyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Merzifon otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Merzifon otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Merzifon otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
2
0 (850) 602 27 00
Valiente Hotel
Valiente Hotel
Cumhuriyet Cad. No:20
Merzifon / Amasya
Türkiye

-

Donuyoruz, sıcak su yok 5 gündür.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
2
0 (850) 602 27 00
Valiente Hotel
Valiente Hotel
Cumhuriyet Cad. No:20
Merzifon / Amasya
Türkiye

-

Bu otelden uzak durmanız için çok sebep var. Resepsiyon ilgisiz, alakasız, yardımcı olmamak için elinden geleni yapıyorlar. İçinde müşteri olan odayı verebiliyorlar. Merzifon'da 2 adet otel var, ikisi de aynı kişinin galiba. Fiyatlar el yakıyor, indirim isterseniz afra tafra ile diğer otele yönlendirme yapılıyor. O yüzden Merzifon'da otelde kalmayın. Kalırsanız pişman olursunuz. Fiyat konusunda 4 yıldız otel fiyatı isteyip pansiyon hizmeti sunmayı şiar edinmişler. 10 yıldır otellerde kalırım, ilk defa bir otele böyle olumsuz yorum yaptım. Hem pahalı hem çalışanların tavırları hoş değil. Erzincan'da kaldığımız otelde kahvaltıyı geçirmişiz uyuyakalıp, arayıp sorduğumuzda hemen kahvaltı hazırlatıp odamıza gönderdiler. Burada ise kahvaltı bitti maalesef deyip çat suratımıza kapattılar. Bu iki otelinde fiyatı aynı idi halbuki. Diğer yorumları da kendileri yapmıştır muhtemelen. Buraya gelip beğenecek insan zannetmiyorum ben.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
0 (850) 602 27 00
Valiente Hotel
Valiente Hotel
Cumhuriyet Cad. No:20
Merzifon / Amasya
Türkiye

-

Çok güzel bir otel. Şahane, bayıldım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
0 (850) 602 27 00
Valiente Hotel
Valiente Hotel
Cumhuriyet Cad. No:20
Merzifon / Amasya
Türkiye

-

Buranın en güzel otellerinden biri. Konforun tadını burada çıkarabilirsiniz. Çok beğendim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
10
0 (850) 602 27 00
Valiente Hotel
Valiente Hotel
Cumhuriyet Cad. No:20
Merzifon / Amasya
Türkiye

-

Çok konforlu bir otel. Buranın sıcacık bir mekanı. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)