Merzifon Otelleri

En iyi 4 otel, en uygun fiyatlar

Merzifon Hakkında

Merzifon Gezilecek Yerler

Merzifon Otel Fiyatları

Eşeği ve keşkeği ile meşhur, ülkemizin hızla gelişen ilçelerinden biri; Merzifon…

İstanbul'un İstiklal Caddesi, İzmir'in İzmir Kordon'u, Ankara'nın Tunalı Hilmi Caddesi varsa, Merzifon'un da Cumhuriyet Caddesi var. Merzifon halkının en çok zaman geçirdiği yerlerden biri burası. Cadde boyunca bir aşağı-bir yukarı yürümek oldukça keyifli Cumhuriyet Caddesi'nde. Gerçi kalabalıktan ne kadar rahat yürünebilir, tartışılır ama Merzifon'a gidildiğinde mutlaka yapılması gereken aktivitelerden biri Cumhuriyet Caddesi'nde yürümek.

Ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Amasya'nın meşhur ilçesi Merzifon'da, pek çok konaklama seçeneği bulunuyor…

Bize göre, bir yere gidildi mi, o yörenin mutfağı kesinlikle keşfedilmelidir. O mideler en az bir kere bayram etmeli. Zaten ülkemizin çeşitli yerlerine gidildi mi, diyet miyet hak getire. Merzifon mutfağı da tıpkı diğer yerler gibi adeta bir diyet düşmanı. Bir kere keşkek bu yörenin en meşhur lezzeti. Dolayısıyla keşkek yemeden Merzifon'dan dönülmemeli. Bunun dışında haşhaşlı çörek ve kuşburnu marmelatı da tadılası lezzetler arasında yerini alıyor.

Şimdi gelelim konaklamaya. Merzifon'da henüz pek fazla alternatif olmasa da, 5 yıldızlı otellerin yapımı son sürat devam ediyor. Bunun dışında ilçe merkezinde konaklamanızı öneriyoruz biz. Merzifon otelleri, standart hizmetlerin hepsini sunuyorlar. Bu nedenle bir otelden beklediğiniz her şey var. Sabah açık büfe kahvaltı servisi, misafirlere özel otopark gibi. Merzifon otellerinin konaklama birimleri zarif ve sade bir şekilde dekore edilmişler ve odalarda tüm standart özelliklerin hepsi mevcut.

İlçe merkezinde konaklamanızı önermemizin nedeni ise, bu bölgede yer alan Merzifon otellerinin hem Merzifon Otobüs Terminali'ne, hem de Amasya Merzifon Havalimanı'na 10 dakikalık mesafede yer almaları. Alışveriş merkezlerine ise yürüme mesafesindesiniz Merzifon otellerinde konaklayarak.

Merzifon otellerinde konakladığınız süre boyunca, ilçede gezilmesi gereken yerlere de oldukça yakınsınız. İlçe merkezinde bulunan Paşa Hamamı, Bedesten ve Taşhan mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılar arasında bulunuyor. Merkezden çok az uzakta olan Abide Hatun Camisi, Kara Mustafa Paşa Camisi, Çelebi Mehmet Medresesi ve Saat Kulesi'ni de vakti bol olanlara önerebiliriz.

Ülkemizin görülmeye değer ilçelerinden biri olan Merzifon'u keşfetmek için geç kalmayın. Vakit kaybetmeden, sitemiz üzerinde yer alan Merzifon otellerini incelemeye başlayın deriz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

O günlerden bugüne çağın yenilikleriyle beraber hızla gelişen Merzifon, sanayi ve turizm alanında gösterdiği büyümeyle günümüzdeki halini almış. Şimdilerde Merzifon, 5 yıldızlı otel inşaatlarının hız kesmeden devam ettiği, nüfusu giderek kalabalıklaşan bir merkez ilçe haline gelmiş durumda. Pek çok cezbedici noktası bulunan Merzifon'un, ülkemizde görülmesi gereken yerlerden biri olduğu su götürmez bir gerçek. Dolayısıyla ilçede konaklama yapabileceğiniz alternatiflerin sayısı da giderek artıyor.

3 ve 4 yıldızlı otellerden oluşan Merzifon otelleri, konaklama yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahip. Merzifon otel fiyatları ise oldukça uygun seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Öncelikle ilçe merkezinde konaklayacaksanız, fiyatların biraz daha yükselişe geçeceğini bilmelisiniz. Merzifon'un merkezinden uzak olan otellerin fiyatları daha uygun. Otelin hizmet kalitesi ve sağladığı olanaklar da Merzifon otel fiyatlarını etkileyen diğer unsurlar. Ancak her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün Merzifon'da. Merzifon otel fiyatlarının kişi başı değil de, oda fiyatı bazında ücretlendirildiğini de belirtelim. Genel olarak 2020 Merzifon otel fiyatlarının ortalama 130 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Siz de yakın bir zaman içerisinde Merzifon'a gelmeyi planlıyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Merzifon otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Merzifon otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.