Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Türkiye Aksaray Aktiviteleri

Türkiye civarında yapılacak 0 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Aksaray Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Aksaray, Doğu-Batı, Güney-Kuzey ana yollarının bağlantı noktasında bulunması, Dünya’nın ve Türkiye’nin her yerine kolayca ulaşılmasından dolayı önemli bur turizm merkezi olma konumunu muhafaza etmektedir.

Tuz Gölü çevresinde gezinti: Türkiye’nin 2. Büyük gölü olan Tuz Gölü çevresi bataklıklarla çevrili olup, bataklık dışında kalan arazi çoraklaşmıştır. Gölün en derin yeri 1 metreyi geçmez. Deniz seviyesinden yüksekliği 899 metredir. Oldukça güzel canlı türlerini de barındıran göl çevresinde yürüyüş veya piknik yapmanız mümkün. Konaklama seçenekleri için uygun Aksaray otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Hasandağı ve kış sporları: Hasan Dağı, Aksaray şehrinin 30 kilometre kadar güneydoğusu yönünde, simetrik bir huni şeklinde yükselen, sönmüş bir volkan dağıdır. Adını tarihte o yörede yaşamış bir evliya olan Hasan Dede'den almıştır. Burası avcılık ve kış sporları için oldukça tercih edilen bir mekandır. Ayrıca yayla olarak yöre halkının rağbet ettiği bir yerdir. 1990 yılında ise kış sporları Turizm merkezi olarak ilan edilmiştir.